Презентація "Візитка нашого села-полуниця!"

Про матеріал
Презентація створена до відкритої виховної години "Моє село-моя гордість!" згідно реалізації Національної програми учнівського виховання молоді ( ціннісне ставлення особистості до історичних, культурних та духовних надбань рідного краю)
Зміст слайдів
Номер слайду 1

КАРПИЛІВКА – ПОЛУНИЧНИЙ КРАЙ!

Номер слайду 2

А що ми знаємо про цей такий рідний для нас фрукт?Родина Розові:полуниця

Номер слайду 3

Полуниця. Полуниця (трускавка) — трав'яниста багаторічна рослина, яка цвіте білими квіточками і дає їстівні рожево-червоні кисло-солодкі соковиті плоди - суничини.

Номер слайду 4

Полуниця. Полуниця - це багаторічна трав'яниста низькоросла рослина, яка утворює короткі і розгалужені кореневища та мичкуваті корені. Найвищі урожаї дає протягом трьох перших років вирощування. 

Номер слайду 5

Номер слайду 6

Назва походить від латинського слова «fragaria vesca», що в перекладі означає «запашний», «ароматний». Трускавка - назва побутує на Галичині, Волині, Закарпатті. Також відомий прикметник «трускавковий», тобто «полуничний». Добре плодоносити починають 3 роки після посадження. Так плодоносять до 6 року.

Номер слайду 7

Плоди містять цукри (6-9,5 %), лимонну, яблучну, хінну, саліцилову, фосфорну кислоти, при дозріванні з'являється бурштинова, вітамін C, пектинові речовини, антоціани, каротин, ефірна олія, флавоноїди.

Номер слайду 8

Номер слайду 9

За вмістом вітаміну С полуниця поступається лише чорній смородині. У п'яти плодах середньої величини вітаміну С стільки ж, скільки в одному великому апельсині. А фолієвої кислоти в полуниці більше, ніж у малині й винограді.

Номер слайду 10

Також полуниця допомагає в лікуванні гіпертонії й використовується в медицині, як засіб що очищає травну систему.

Номер слайду 11

Номер слайду 12

Полуниця пригнічує розвиток вірусу грипу. Наявність у її складі йоду компенсує його недолік у повсякденній їжі й питній воді. Полуниця дозволяє заповнити дефіцит заліза при малокрів'ї.

Номер слайду 13

ПОЛУНИЦЯ НА СТОЛІ – СМІХ І РАДІСТЬ ДІТВОРІ!

Номер слайду 14

Смачного!

pptx
Додано
9 листопада
Переглядів
18
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку