Пригадаємо найцікавіше. Урок узагальнення5 М27 Взаємодія і синтез мистецтв. Дружнє єднання у творчій співпраці
Номер слайду 2
Музика й література завжди існували поруч. У цих видів мистецтва багато спільного. Наприклад, такі художні засоби, як гучність (динаміка), темп, тембр, ритм, і головне - інтонація. Вона буває мажорна або мінорна, запитальна чи стверджувальна, може підвищуватися або знижуватися. Уяви, що література зникла з видів мистецтва. Поміркуймо, що може статися. Скористайся довідкою-підказкою.
Номер слайду 3
Театр. У драматичному театрі на сцену виходять актори, щоб розповісти про життя героїв, яких вони зображують. Дійовими особами лялькового театру є ляльки, якими керують актори-ляльководи. У музичному театрі сюжет розкривається мовою інструментальної музики, співу і танцю, а в театрі пантоміми - рухами, жестами, мімікою обличчя. Театральне мистецтво - мистецтво художнього відображення сюжету за допомогою сценічної гри акторів перед глядачами.
Номер слайду 4
Театральна грамота. Під час перевтілення актору потрібно майстерно володіти сценічною мовою. Вона відрізняється від звичайної побутової. Щоб глядач почув і зрозумів актора, його мова має бути інтонаційно виразною, звучною, із чіткою та ясною вимовою (дикцією).
Номер слайду 5
Мюзикл. Мюзикл - музичний спектакль.
Номер слайду 6
Опера. Словник. Опера - театральна вистава, у якій сюжет розкривається через вокальну та інструментальну музику. Театральна грамота. У процесі перевтілення актору потрібно майстерно рухатися на сцені. Сценічний рух має свої особливості. Утілюючи роль, актор передає характерні для цього персонажа рухи, жести, міміку тощо. І найголовніше - ці рухи мають бути натуральними і природними для цієї ролі (до прикладу, тремтячі руки, часті нервові кроки або підскакування чи шкутильгання тощо).
Номер слайду 7
Театральна грамота. В оперній виставі всі діючі особи співають соло - арії, речитативи - або об’єднуються в ансамблі та хори. Оперна вистава супроводжується грою оркестру. Він відкриває оперу увертюрою (інструментальний вступ), створює яскраві інструментальні епізоди, допомагає розкривати характери й почуття героїв. Завдання і запитання. Пригадай і назви інструменти, які входять до складу симфонічного оркестру.
Номер слайду 8
Балет. Особливий вид музичного театру - балет. У його спектаклях танцівники під музику «розповідають» сюжет досконалими й витонченими рухами, жестами, мімікою, танцем. Щоб бути танцівником балету, потрібно довго й наполегливо вчитися, осягаючи секрети майстерності. Словник. Балет - театральна вистава, у якій сюжет розкривається засобами танцю, міміки та музики. Хореографічна грамота. Балетний спектакль складається з дій, актів. Вони об’єднують танцювальні номери (сольні, парні та колективні танці персонажів спектаклю), які розкривають його сюжет. Адажіо - лірична центральна частина балету, яку виконують головні персонажі. Варіації - сольні танці героїв балету. Па-де-де - дует головних героїв балету. Кордебалет - велика група танцівників.
Номер слайду 9
Хореографія. Пригадай і назви батьківщину цих народних танців: Словник. Хореографія - постановка танцю, танцювальне мистецтво.
Номер слайду 10
Флешмоб. Флешмоб - спланована акція, часто мистецького спрямування, розрахована на масове виконання, яка несподівано для оточення проводиться в заздалегідь обумовленому місці.