МЕТА УРОКУ: ПОГЛИБИТИ ЗНАННЯ, ЗДОБУТІ В ПОЧАТКОВИХ КЛАСАХ ТА ЗАСВОЇТИ НОВІ ПРАВИЛА ВЖИВАННЯ АПОСТРОФА; УДОСКОНАЛЮВАТИ НАВИЧКИ ПРАВИЛЬНОЇ ВИМОВИ ТА НАПИСАННЯ СЛІВ З АПОСТРОФОМ; ЗНАХОДИТИ ТА ВИПРАВЛЯТИ ПОМИЛКИ У СЛОВАХ З ОРФОГРАМОЮ “Правила вживання апострофа”; ВИХОВУВАТИ МОВНУ КУЛЬТУРУ, ЛЮБОВ ДО ПРИРОДИ.
Номер слайду 3
ПТАШКА КРАСНА СВОЇМ ПІР’ЯМ, А ЛЮДИНА – СВОЇМ ЗНАННЯМ.
Номер слайду 4
Номер слайду 5
1.Я є в під'їзді і в сім'ї, Є я і в слові солов'ї. А от зі слова п'ять Мене не витягнеш ніяк. 2.Я такий же, як знак розділовий, Я відомий усій дітворі. Та в словах української мови Я пишусь не внизу, а вгорі. 3.Я такий собі графічний знак, Але не вимовляюся ніяк. Відгадайте, діти, хто я, Живу у слові я сім'я. 4.Що за особливий знак, Що не вимовляється ніяк, Але з ним поруч звуки інші Звучать при вимові твердіше.
Номер слайду 6
Номер слайду 7
1.Завдання з ключем. Записати : 1) слова з апострофом; 2) без апострофа. Голуб..ят, пів..яблука, хутор..янин, зв..язок, духм..яне, пор..ядок, бур..ян, без..язикі, тьм..яно, цв..ях, присв..ята, реп..ях, п..ятдесят, з..ясовано, Солов..йов.
Номер слайду 8
Голуб'ят, пів'яблука, хуторянин, зв'язок, духмяне, порядок, бур'ян, без'язикі, тьмяно, цвях, присвята, реп'ях, п'ятдесят, з'ясовано, Соловйов. Ключ. З останніх букв колонок утвориться назва вірша В.Сосюри «Так ніхто не кохав...».