Презентація до уроку природознавства дає можливість покращити якість сприймання матеріалу, а також систематизації знань учнів. До слайдів прикріпленні відеофайли, які віалізують знання про річки і озера України. Наявні і музичні файли, які я використовувала на уроці для фізкультхвилинки, а також під час рефлексії як елемент творчості. Презентація дієва, тобто слайди не є картинкою, а послідовністю певної роботи. (Наприклад, послідовність створення кластера(метод критичного мислення) для систематизації знань про Україну. Я вважаю, що дана презентація створена за Державним стандартом початкової освіти НУШ.
Гра «Так чи ні?» (істинне чи хибне твердження) 1. Зменшене у багато разів зображення на площині всієї поверхні Землі або її частини за допомогою масштабу й умовних знаків, називається географічною картою. 2. Число, яке показує, у скільки разів зменшено або збільшено реальні відстані на плані чи карті – це масштаб. 3. Великі ділянки суходолу, які з усіх боків омивають води морів і океанів, називаються островами. 4. Найбільший материк на Землі - Африка.
ІІІ пара: - Використайте масштаб, зазначений на фізичній карті України, та визначте протяжність території з півночі на південь та із заходу на схід. - Підготуйтеся розповісти. Крайня північна точка України. Село Грем҆яч Новгород – Сіверського району Чернігівської області. Крайня південна точка України. Смт. Форос або маяк на мисі Сарич у Криму. Крайня західна точка України. Село Соломоново біля міста Чопа Закарпатської області. Крайня східна точка України. Село Рання Зоря Міловського району Луганської області.
Півкуля Рельєф Поверхневі водойми Східна Моря Країни-сусіди Материк Євразія Рівнини Гори Азовське Росія Польща Словаччина Румунія Угорщина Молдова Кримські Карпати Низовини Закарпатська і ін. Причорноморська Білорусь Чорне Дніпро Дністер Прут і ін. Десна Південний Буг Світязь Ялпуг і ін. Сасик Синевир Височини Подільська Донецька і ін. Сіверський Донець Річки Озера Волинська Приазовська Поліська Придніпровська Україна
Домашнє завдання 1.Підручник: с. 128 – 129, дати відповіді на запитання після статті. 2.Скласти сенкан «Україна». Про яку країну на уроці ви дізналися багато нового? □ Яка це країна? □□ Назвіть 3 дієслова □□□ Ваше відношення? □□□□ Назвіть слово-синонім до теми. □ 3.Проблемно-пошукове завдання . Користуючись фізичною картою України, заповніть таблицю: 4.Добери вірші і пісні про різні форми поверхні нашої країни. Міста Річки Озера Моря Гори
Любіть Україну, як сонце любіть, Як вітер, і трави, і води. В годину щасливу і в радості мить, Любіть у годину негоди. Любіть Україну у сні й наяву, Вишневу свою Україну, Красу її вічну живу і нову, І мову її солов"їну. Між братніх народів, мов садом рясним, Сіяє вона над віками …. Любіть Україну всім серцем своїм І всіми своїми ділами.