Презентація "Як допомогти дитині подолати тривогу"

Про матеріал
У непрості часи війни діти так само переживають стрес і тривогу. Їх відчуття підсилені тим, що вони не завжди розуміють, що відбувається. Тому у нинішніх умовах ми повинні перемістити увагу на підтримку і нормалізацію психічного стану дітей за допомогою вправ, технік, порад за методикою С. Ройз
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Название презентации. ДІТИ ВІЙНИЯк допомогти дитиніподолати тривогу

Номер слайду 2

Під час війни батьки мають пояснити дитині складність ситуації, а також наскільки важливо бути зібраними та допомагати одне одному.

Номер слайду 3

Ні в якому разі не приховуйте правди, будьте відвертими, не вигадуйте свої варіанти подій, а головне - запевніть їх у тому, що зробите все, аби їх захистити.

Номер слайду 4

Під час спілкування з підлітком дуже важливо навчати його, як правильно фільтрувати інформацію, не вірити у фейки. Під впливом стресу підліткам зараз складно відшукати перевірену інформацію про все, що відбувається, та зрозуміти ситуацію

Номер слайду 5

Дитині потрібне відчуття рутини: розпорядок дня, режим харчування та сну дають їй відчуття захищеності та впевненості у майбутньому.

Номер слайду 6

Не порушуйте сімейні традиції, якщо це можливо. Якщо ви звикли до вечірніх чаювань в колі сім'ї,розіграйте міні-сценку з таким "чаюванням" і у сховищі. Це заспокоїть дитину і додасть їй впевненості, що її життя не змінилося назавжди і докорінно. Діти дуже великі консерватори, для них такі традиції та рутинні дії, що регулярно повторюються, надзвичайно важливі.

Номер слайду 7

Найважливіший час зараз – це ранковий час, одразу після пробудження. Тому що багато діток можуть прокидатися у відчутті тривоги через пережитий стрес, не розуміти, де я, хто я, хто зі мною. Через пережитий стрес, переїзди, бомбосховища діти можуть поступово втрачати відчуття самоідентифікації, а це дуже шкідливо для їхньої психіки. Тож саме зранку треба максимально торкатися тіла дитини, обіймати, цілувати її, повертати їй межі її тіла.

Номер слайду 8

Варто посадити дитину перед собою, спиною чи животом до себе, і сильно обійняти. Важливо, щоб дитина мала можливість зробити хоча б якусь дію: будь-яка дія допомагає вийти з фази травмування. Тому варто попросити її сильно обійняти вас у відповідь.

Номер слайду 9

Якщо дихання дитини збивається, варто попросити її дихати разом з вами. Якщо помітно, що дитина чогось дуже злякалася, чим завгодно приверніть до себе її увагу, щоб змінити фокус з об'єкту тривоги на вас. Наприклад, попросіть подивитися на вашу руку. Часто говоріть дитині «Я тебе люблю".

Номер слайду 10

Малюнок захисникам. Малюючи малюнок, дитина має відчувати, що вона робить теж щось важливе.

Номер слайду 11

Поміщаємо загрозливий спомин, картинку, образ до уявного сейфу. Техніка «СЕЙФ»

Номер слайду 12

Вправа «МЕТЕЛИК»

Номер слайду 13

Дихальні вправи. Уявляємо, що нюхаємо квітку, глибоко та ритмічно вдихаємо – видихаємо її запах,та уявляємо, як вона виглядає.

Номер слайду 14

Перемикання уваги

Номер слайду 15

Техніка заземлення: Дихай повільніше. Зроби повний вдих. Повністю видихни повітря з легень. Повільно притисни свої ступні до підлоги. Повільно витягни руки вздовж тіла або так само зімкни долоні перед собою. Доторкнися до коліна чи до будь – якої поверхні. Зверни увагу на те, що відчуваєш під своїми пальцями.

Номер слайду 16

Хустинкотерапія. Робимо різні фігурки з хустинки

Номер слайду 17

Презентація створена соціальним педагогом опорного закладу «Кобеляцький ліцей №1»Алексенко Оксана Василівна за рекомендаціями дитячої психологині Світлани Ройз. Квітень2022 рік

pptx
Пов’язані теми
Психологія, Інші матеріали
Додано
5 червня 2022
Переглядів
741
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку