Презентація до виховної бесіди "Як святкують Різдво в різних країнах Європи?".
В презентації діти ознайомляться з традиціями різних країн Європи а також України.
Свято Різдва – це свято чеснот, джерело наших радосте, перемоги душі над тілом, початок усіх земних свят. Кожна церква підносить до Бога щиру молитву, палку любов у цей неповторний щасливий час, час Різдва Христового.
Номер слайду 7
Різдво у поляків дуже цікаве. Зустрічають його 24 грудня і святкують два дні – 25 і 26 грудня . Головним атрибутом свята є ялинка, прикрашена скляними іграшками. На ялинку поляки ще вішають багато яблук, горіхів, цукерок. Це, зазвичай, робота дітей. А господині трудяться на кухні, адже треба приготувати найсмачніші страви. 24 грудня на столі у них лише пісні страви. Головна страва – запечений короп.
Номер слайду 8
Номер слайду 9
Номер слайду 10
В Чехії на нас чекає чарівна ялинка, а на дітей під ялинкою – веселі подарунки від маленького Ісусика. На кожній площі, в кожному костелі і в кожному будинку встановлені Вефлеємські вертепи. У Чехії знаходиться єдиний у світі музей віфлеємських вертепів у місті Карлштейн. Один з найбільших вертепів налічує 1753 фігурки.24 грудня вулиці порожніють, бо усі збираються вдома.
Номер слайду 11
Номер слайду 12
Номер слайду 13
В Німеччині Різдво - дуже цікаве. Особливо для дітей – це казкове свято. Період з 1 по 24 грудня називають Адвента. Усі готуються до свята. Дітям дарують календарі-адвенти з віконцями. Діти повинні щодня відкривати одне віконце і забрати сюрприз – сувенір, цукерку, іграшку.
Номер слайду 14
Номер слайду 15
Номер слайду 16
В Австрії ярмарки працюють одразу в кількох районах міста з ранку і до пізньої ночі. Продаються там сувеніри та подарунки ручної роботи й традиційні смаколики, наприклад, штоллен – різдвяний кекс. Солодощами – шоколадками, марципанами, білочками та голубами з тіста – заведено прикрашати ялинки.
Номер слайду 17
Номер слайду 18
Номер слайду 19
В Україні відзначають Різдво Христове 25 грудня або 7 січня . На Різдво обов'язково потрібно готувати кутю - блюдо з вареної пшениці, змішаної з маком і медом, волоськими горіхами, родзинками. Таку кашу потрібно брати з собою і йти в гості до хрещених батьків, а потім, після повернення додому, можна пригостити нею старших родичів - бабусь і дідусів.
Номер слайду 20
Деякі віруючі переодягаються в костюми і влаштовують вертеп . На Різдво можна і потрібно ходити до церкви, ставити свічки за здоров'я і молитися святим про здоров'я і допомоги в справах. Також обов'язково потрібно приймати у себе гостей і самим ходити до друзів і родичів.