Природознавство 3 клас. Як звірі піклуються про своє потомство?
Номер слайду 2
У житті звірів упродовж року можна виділити певні періоди. Розмноження. Піклування про потомство
Номер слайду 3
Період розмноження починається з підготовки укриття для своїх майбутніх малят.
Номер слайду 4
Барсуки роблять “генеральне прибирання” у старих норах, обновлюють і добудовують їх. Притулок сімейства звірків може мати довжину до 80 метрів і більше.
Номер слайду 5
Вовки ховають свої лігва в непролазних хащах.
Номер слайду 6
Звірі вигодовують своїх малят молоком і піклуються про своє потомство. Цим вони і відрізняються від інших тварин.
Номер слайду 7
Малята у звірів народжуються різними: сліпими й безпомічними, як їжаченята, чи добре розвиненими, як оленята.
Номер слайду 8
Усі звірі вигодовують малят молоком . Зайчиха годує зайченят лише 7-8 днів. Вовчиця вигодовує своїх малят молоком 4-6 тижнів, північні олені – 4-5 місяців, а білі ведмеді – близько року.
Номер слайду 9
Дитинчата сумчастих тварин з’являються на світ, коли у них добре розвинені тільки передні кінцівки і рот. Подальший розвиток відбувається в сумці матері.
Номер слайду 10
Слони і деякі види мавп живуть з дитинчатами близько 8-10 років. У вихованні потомства беруть участь майже всі дорослі члени групи: старші брати, сестри, самиці без власних дітей. Вони стежать за малюками, годують, доглядають їх, грають із ними.
Номер слайду 11
Хижаки зазвичай живуть декілька місяців разом, за цей час вони навчають малюків усього, що необхідно їм для життя: полювання, погоня, маскування, напад, оброблення спійманої туші та інше.
Номер слайду 12
Цікаво знати!…Для спілкування звірі використовують різні сигнали. Вони видають звуки, якими попереджують про небезпеку. Наприклад, коли мавпа побачить леопарда, що підкрадається до зграї, вона починає лементувати, і решта мавп тікають від небезпеки.
Номер слайду 13
Цікаво знати!…Звірі подають сигнал тривоги за допомогою кольорових плям. Коли олень відчуває небезпеку, він насторожується і піднімає хвіст. Під хвостом у нього є велика яскраво-біла пляма – “дзеркало”. Її відразу помічають решта оленів і готуються до зустрічі з ворогом.