Презентація з біології

Про матеріал
Презентація на тему: «Система травлення людини» презентації складається з 10 слайдів. 2 слайд - Травна системи людина на слайді описано які функції собою представляє травна система, з 4 до 8 розібрато/описано загальні визначені складу органів травної системи людини, на 9 слайді розташоване відео на тему: «Система травлення людини» у відео пояснюється деталізовано як їжа переробляється у ккишківнику кінцевий 10 слайд - Дякую за увагу!!! текст у темно-зеленому кольорі та підкреслений.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Система травлення людини

Номер слайду 2

Травна система людини. Травна система здійснює перетравлення їжі шляхом її механічної та хімічної обробки, всмоктування продуктів розщеплення через слизову оболонку в кров і лімфу, виведення неперетравлених  залишків. До травної системи належать: порожнина рота з розміщеними у ній зубами і язиком, великі слинні залози, глотка, стравохід, шлунок, тонка і товста кишки, печінка і підшлункова залоза. Таким чином, травна система складається з травної трубки, довжина якої у дорослої живої людини сягає 2,5–4,5 м, а у мертвої людини внаслідок втрати тонусу м’язової оболонки – 7–9 м, і ряду розташованих поза її стінками великих травних залоз. Відстань від ротової щілини до відхідника по прямій лінії становить всього 70–90 см. Це пояснюється тим, що травна трубка утворює вигини і петлі.

Номер слайду 3

Ми більш детально поговоримо про травну систему людини.

Номер слайду 4

1. Ротова порожнина. Ротова порожнина є початковим відділом травної системи, куди за звичайних умов їжа надходить насамперед і підлягає механічній і хімічній обробці.

Номер слайду 5

2. Глотка. Горло — лійкуватий канал завдовжки 11—12 см, звернений розширеною частиною краніально й сплющений у дорсовентральному напрямку. Горішня частина горла зрощена з основою черепа. На рівні межі 6 й 7 шийних хребців горло (пролиг) переходить у стравохід. У дорослої людини горло вдвоє довше від рота. У горлі перехрещуються шляхи повітря та їжі.

Номер слайду 6

3. Шлунок. Ви коли-небудь замислювалися про процесі свого травлення? Швидше за все, ні. Це просто чергова функція організму, про яку взагалі мало хто думає. Але чи знали ви що потрібно близько семи секунд, щоб їжа пройшла по стравоходу до шлунка або що ваш шлунок використовують соляну кислоту для перетравлення їжі, а для захисту від кислоти він виробляє слиз? Ось про те, що коли ваш шлунок бурчить — це означає, що кишечник наповнений гарячим повітрям ви точно не знали!

Номер слайду 7

4. (Тонкий кишечник товстий, пряма кишка)Шлункова перистальтика про­штовхує їжу до пілоричної ча­стини, де підвищується тиск. Це рефлекторно розслаблює сфінк­тер шлунка, і їжа переходить у дванадцятипалу кишку, в яку впадають протоки найголовні­ших травних залоз - печінки і підшлункової залози. Стінка тонкої кишки має дуже склад­ну будову. Зовні кишка вкрита ендотелієм і щільною     сполучнотканинною серозною оболонкою, яка виконує функцію механічного захисту. За нею розміщені поздовжні і колові м'язи, що забезпечують пери­стальтичні рухи, далі - підслизова оболонка з численними лімфа­тичними і кровоносними судинами, нервами, яких тут значно більше, ніж в інших оболонках. Внутрішня оболонка (слизова) утворює складки, ворсинки. Залози слизової оболонки виділяють кишковий сік і слиз. У слизовій оболонці є гладенькі м'язи, які рухають складки і ворсинки, що сприяє кращому пристінковому травленню і всмоктуванню. Ці м'язи не слід плутати з м'язами самої кишки, завдяки яким відбуваються перистальтичні рухи всієї кишки. Складки і ворсинки різко збільшують робочу (травну і всмоктуючу) поверхню травного тракту.

Номер слайду 8

5. Додаткові залози (печінка і підшлункова залоза)Прожувавши м’який плід, ми проковтуємо його, і він потрапляє до шлунка. Пригадайте, що спостерігалося в той момент, коли ви побачили стиглу полуницю? Рот заповнився слиною, хоча ви ще навіть не торкнулися плоду. Неймовірно цікаві процеси при цьому почалися у вашому організмі. Головний мозок забезпечив виділення не лише слини, а й шлункового соку. Перше ми відчуваємо, а друге — ні. Давайте розберемося, як це відбувається.

Номер слайду 9

Система травлення людини.

Номер слайду 10

Дякую за увагу!!!

pptx
Додав(-ла)
Роман Колод
Пов’язані теми
Біологія, 8 клас, Презентації
Інкл
Додано
1 липня
Переглядів
124
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку