Презентація допоможе повторити, закріпити, поглибити і узагальнити вивчений матеріал по темі “Африка”, розвивати навички роботи з картами атласу, підручником та іншими джерелами географічних знань
Тема уроку. Африка. Узагальнення і систематизація знань, умінь і навичок Мета уроку. Повторити, закріпити, поглибити і узагальнити вивчений матеріал по темі “Африка”. Розвивати навички роботи з картами атласу, підручником та іншими джерелами географічних знань; допитливість і кмітливість; розширювати кругозір учнів; продовжувати формування навичок логічного мислення, самостійного опанування навчального матеріалу. Обладнання: карти алласу, настінні карти, набір демонстративних фотоматеріалів для мультимедійної дошки. Тип уроку: урок закріплення і контролю.
Зміст уроку І. Організаційний момент Прийом “Здивую всіх” Чи чули ви вислів “Африка – батьківщина людства”? ( на території материка знайдені найдавніші знаряддя праці приблизно 2 млн. років тому. Це перше свідоцтво існування самого роду – людини. Чи чули ви про дивовижне відкриття в 1958 році, що за допомогою радіоізотопів була виявлена річка, яка протікає під Нілом?
Історія Африки – на її берегах Про те, що Африка була гігантською коморою, яка поставляла в Старий і Новий світ за “допомогою” колонізаторів свої “товари”, наочно свідчать багато географічних назв. Які частини Африки носили назви “Перцевий берег”, “Берег Слонової кістки”, “Золотий берег”, “Невільничий берег”?
Найбільший кораловий острів біля берегів Африки – Занзібар. Завжди цінувалися(нарівні із слонячими бивнями) і ікла бегемотів- з них виточували штучні зуби. У найпосушливішому місці на Землі – Сахарі – під товщою пісків на глибині 2300м відкрито величезний водний басейн. Диявольське дерево, у якого багато фосфору росте у Пн.Африці, випромінюючи світло під яким можна читати. Ковбасні дерева та каструлі на них ростуть в екваторіальній частині материка на рослина, що мають назву – кінеліях. Зеленими колодязями пустинь називають дерево мандрівників. Довжина згорнутого листка в трубочку сягає 6-7 м, в якому накопичується до 24 літрів води. На півночі материка знаходиться природне озеро наповнене чорнилом. У озеро впадає дві річки: одна – багата на солі заліза, друга – торф’яними болотами, зливаючись утворюють справжнісіньке чорнило.
Про яку природну зону йдеться мова? 1.Для цієї зони характерні дві пори року – суха і волога. Дерева представлені молочаєм, які можуть досягати до 8м. Вони корисні: одні дають каучук, інші – лікарські і технічні масла, треті – лак, смолу, віск. Ще в цій зоні росте чагарник, який називається ”пастка для мух”(листя у нього липке, мухи сідають і гинуть)
1.Найвища гора – Кіліманджаро 2. Найбільша пустеля – Сахара 3. Найвищі піщані дюни в пустелі Наміб 4. Найсолодша ягода росте в тропічних лісах. 5. Найшвидша змія в світі – африканська мамба (11 км/год). 6. Найбільший птах на Землі – африканський страус. 7. Найвищі люди на планеті – тутсі. 8. Найменші люди на Землі – пігмеї 9. Найлегша деревина в ешинамени вірджинської 10. Найбільша кількість сонячних днів – Сахарі (Сонце світить 4300 годин на рік, в Україні – 2300)