Презентація до уроку української мови у 6-му класі на тему "Написання НЕ- з прикметниками" містить теоретичні відомості з даної теми, вправи на закріплення та творчі завдання.
Разом з НЕ пишемо. Якщо прикметник без НЕ не вживається і НЕ виступає префіксом: негайний, неугарний, неозорий, незлий. Якщо утворений прикметник з НЕ можна замінити синонімом: нешвидкий – повільний, неохайний – брудний. У складі префікса недо - , що надає значення неповноти якості: недоладний, недосяжний. У прикметниках, що становлять єдине поняття: незнайомий, несказанний, незрівнянний
До кожного слова доберіть із довідки синонім з НЕ-Пасивний, бідний, загрозливий, безпрецедентний, простий, грубий, навіжений, короткий, збитковий, безмежний, поблажливий, безнадійний, зрадливий, наполегливий, пам’ятний, особливий, зомлілий. Довідка: невгамовний, неактивний, невигідний, небезпечний, невеликий, невиправний, незабутній, небагатий, нечуваний, невірний, невибагливий, неввічливий, невимірний, незвичайний, невимогливий, невтомний, непритомний.
Спишіть, розкриваючи дужки(Не)високі будівлі; це дерево (не)високе; його будинок (не)новий, а старий; (не)заможні громадяни; мій брат (не)заможній; (не)гідний учинок; (не)щасний випадок; (не)гайний результат; (не)досяжна мрія; (не)мічний дідусь. Поясніть свій вибір, спираючись на вивчені правила.
Творча робота. Зранку все було надзвичайно красивим. З-під снігів витикались незвичайні проліски, дивлячись на нас неспокійним щирим поглядом, немов просили про допомогу. Під неосяжним простором неба вони, здавалося, мерзли під товстою ковдрою снігу, але невдовзі поскидали шубки, як тільки пригріло привітне сонечко…Поясніть правопис виділених слів.