Пропоную цю презентацію використовувати на підсумковому уроці. Готувала я її та корегувала на протязі тижня, постійно приходили нові думки. Урок на якому я її застосувала сподобався і дітям і вчителям
Тема: Закріплення і узагальнення знань про іменник як частину мови Наше завдання: узагальнити знання про іменник, одержані на попередніх уроках.
Номер слайду 3
Гра «Так чи Ні» Іменник – це частина мови? - Він називає ознаку предмета ? Він відповідає на питання , де?, коли? Загальні іменники пишуться з великої букви ? Власні іменники пишуться з маленької букви ? Іменники змінюються за числами ? Вони мають два роди? Які?
Номер слайду 4
Дев'ятнадцяте листопада Класна робота
Номер слайду 5
Хвилинка каліграфіїr
Номер слайду 6
Номер слайду 7
Зз зз зи зм ма им
Номер слайду 8
З … ма ?Дібрати спільнокореневі слова. Антонім слова зима. Що означає слово зима? Скласти речення.
Номер слайду 9
Заміни одним словом. Підкресли назви істот. Скляний ящик із водою для риб - Пташка, яка співає високо в небі –Смолиста маса, якою заливають дороги– Жуйна тварина з одним чи двома горбами –Одиниця часу, яка у 60 разів менша за хвилину–Лісова пташка, яка не в’є гнізда і підкидає свої яйця до чужих гнізд –Хвилинка цікавинкаакваріумжайворонок асфальтверблюд секундазозуля.
Номер слайду 10
Самець жайворонка може співати на льоту, навіть якщо його дзьоб зайнятий здобиччю.
Номер слайду 11
Робота в групах. Гра « Я знаю 5 назв»1 група – назви тварин2 група – назви міст
Номер слайду 12
Скільки відмінків має іменник?Що називається відмінюванням іменників?На які питання відповідають відмінки?Де використовується кличний відмінок?Відмінювання іменників.
Номер слайду 13
Хвилинка цікавинка. А знаєте, що в Індії вчать лише форму 2 відмінків, а в Румунії-16, в Дагестані аж 48
Номер слайду 14
1. Хліб пахне (любов) трударів.2. Дідусь (ліхтар) освітив стежку.3. Учні шли до школи з (радість). 4. Під високою (круча) хлюпочеться вода в річці. Робота в парахвам потрібно списати речення і іменники поставити у форму орудного відмінка. Зробити синтаксичний розбір речення, та розібрати як частину мови іменник.ppt_x
Номер слайду 15
Розбір іменника як частини мови1. Випиши слово, яке аналізуєш.2. З'ясуй до якої частини мови належить це слово.3. Постав питання4. Постав іменник у початковій формі.5 Це власна чи загальна назва?6 Назвати істоти чи неістоти?7. У якому значенні вжито (пряме чи переносне)8. Число, рід, відмінок.9. Яким є членом речення?
Номер слайду 16
Підручник вправа 187виписати виділенні слова та визначити їх відмінок….. …
Номер слайду 17
підсумок уроку
Номер слайду 18
МЕНІ СПОДОБАЛОСЬ . . . МЕНІ БУЛО ЦІКАВО . . .
Номер слайду 19
Виписати з читанки п'ять прислів'їв із іменниками. Іменники підкреслити. Підготуватись до контрольної роботи. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Номер слайду 20
М О Л О Д Ц І !
Номер слайду 21
Дякую за увагу! Презентацію приготувала вчитель початкових класів Короход Наталія Іванівна