Презентація "Збереження біорізноманіття, охорона об'єктів природно заповідного фонду"

Про матеріал
Екологічною проблемою є саме збереження біорізноманіття Північного Причорномор'я, тому для її розв'язання необхідно здійснювати охорону природних комплексів, а саме необхідно створювати заповідні куточки. З огляду на це виключно важливу роль відіграють заповідники. Проблема збереження біорізноманіття в Україні стала, як ніколи, актуальною і життєво важливою для окремих видів, які перебувають на межі зникнення. Втрата багатьох біологічних видів, існування яких наразі залежить від спотворених людиною залишків природних територій, є практично неминучою.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Тема: «Збереження біорізноманіття, охорона об'єктів природно заповідного фонду».

Номер слайду 2

Мета проекту: вивчення теоретико-практичних засад збереження біорізноманіття та охорони об'єктів природно заповідного фонду Північного Причорномор’я. Предмет: особливості збереження біорізноманіття, характеристика об'єктів природно заповідного фонду, їх охорона. Об’єкт: збереження біорізноманіття та охорона об'єктів природно заповідного фонду Північного Причорномор’я.

Номер слайду 3

Методи:порівняльний ;історичний; описовий;географічного прогнозування;картографічний.

Номер слайду 4

Опис екологічної проблеми Екологічною проблемою є саме збереження біорізноманіття Північного Причорномор'я, тому для її розв'язання необхідно здійснювати охорону природних комплексів, а саме необхідно створювати заповідні куточки. З огляду на це виключно важливу роль відіграють заповідники. Проблема збереження біорізноманіття в Україні стала, як ніколи, актуальною і життєво важливою для окремих видів, які перебувають на межі зникнення. Втрата багатьох біологічних видів, існування яких наразі залежить від спотворених людиною залишків природних територій, є практично неминучою.

Номер слайду 5

Загрози стосуються різних компонентів та складових частин біорізноманіття України. З екологічного погляду загрозами біологічному різноманіттю є: • вимирання ключових біологічних видів; • знищення певних типів ландшафтів внаслідок людської діяльності;• зменшення чисельності біологічних видів до критичного рівня;• вторгнення чужорідних біологічних видів;• використання живих змінених організмів.  Основні антропогенні фактори, що негативно впливають на рослини і тварин в усіх природних зонах України є такі:• відносно малий відсоток (3%) заповідних територій;• катастрофічний стан малих річок;• забруднення довкілля хімікатами; • суцільне вирубання лісів; • розорювання земель;• зривання рослин та прямі нищення тварин; • заготівля лікарської та харчової сировини; • викопування рослин;• осушення лісових земель;• перевипас худоби сінокоси ;• витоптування і випалювання трави;• рекреаційне навантаження.

Номер слайду 6

В Україні є вже Чорноморський біосферний заповідник, який займається даним питанням, але ця проблема стоїть гостро, і необхідно здійснити суворий контроль за збереженням біорізноманіття даного регіону. Найбільшими проблемами на сьогоднішній день є охорона і збереження заповідних комплексів як загальнонаціонального надбання, оформлення документів на право постійного землекористування земель, що були приєднані до Заповідника в 2013 році. Надзвичайною проблемою є охорона водних акваторій та боротьба з незаконним виловом живих водних біоресурсів. Потребують термінового вирішення земельні питання. Відсутність коштів, а також не державницька позиція деяких природоохоронних і землевпорядних організацій, стримує можливість здійснення плану землевпорядкування та отримання державних актів на землю. Нагальними залишаються питання утримання матеріальної бази кордонів. Приміщення на них побудовані ще в довоєнний період, господарським способом з підручних матеріалів і зараз активно руйнуються. Необхідно терміново проектувати і будувати артезіанські свердловини. Серйозну загрозу заповідним територіям створюють пожежі.

Номер слайду 7

Опис реалізації ЕКО-ідеї. З огляду на це, необхідні заходи щодо покращення ситуації в Чорноморському біосферному заповіднику. По-перше, це фінансова допомога на оформлення документів, пов’язаних з земельними питаннями; По-друге, потрібно виділити ще техніку для попередження пожеж, матеріальні ресурси та побутова техніка для покращення умов проживання єгерів на кордонах заповідних ділянок. По-третє,можна покращити охорону даного регіону, виділити ще одну 5-ту функціональну зону, так звану «зону ризику», до якої внести дуже рідкісні види фауни та флори. По-четверте, здійснювати ще ширше еколого-просвітницьку роботу. По-п'яте, залучати якнайбільше молоді до еколого-просвітницької роботи. Можна проводити різноманітні плакати-заклики, конкурси, фестивалі на українському рівні, залучати іноземних спонсорів щодо збереження біорізноманіття та охорону природно-заповідного фонду Північного Причорномор'я. Ідея щодо формування екологічної мережі є інтегральною у справі збереження природного середовища, оптимізації ландшафтів, збереження генофонду живої природи, формування сприятливих умов для життєдіяльності людини.

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Екологічний ефект від реалізації ЕКО-ідеї На мою думку зі збереженням біорізноманіття, вирішенням цієї проблеми може стати створення офіційно затвердженої екомережі кожного району, області, країни. Для цього необхідно оцінити реальний стан території, розробити схему, що включатиме ядра і коридори мережі, врахувати зв’язок з сусідніми територіями і законодавчо затвердити статус новоствореного об’єкту. Належна охорона таких охоронюваних територій, підкріплена співпрацею урядів та неурядових організацій різних країн, надасть дикій природі можливість жити і розвиватись. ідея формування екологічної мережі є інтегральною у справі збереження природного середовища, оптимізації ландшафтів, збереження генофонду живої природи, формування сприятливих умов для життєдіяльності людини. Ці та інші заходи дадуть змогу значно покращити виконання заходів по охороні та збереженню заповідних комплексів, проведенню наукових досліджень, біотехнічних заходів, еколого-просвітньої роботи та природоохоронної пропаганди.

Номер слайду 10

ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!!!

Номер слайду 11

АНКЕТА-ЗАЯВКА 1. Напрямок – «Збереження біорізноманіття, охорона об'єктів природно заповідного фонду».2. Прізвище, ім'я автора – Гозун Надія3. Школа (назва, поштова адреса, телефон, Е-mаіІ) - Первомайська міська станція юних натуралістів, гурток «Рослини – символи України»55200 Миколаївська область, м. Первомайськ, вул. П. Тичини, 52, (05161)3 42 764. Домашня адреса, мобільний телефон, обов'язково Е-mаіІ - м. Первомайськ, вул. П. Тичини, 52, (05161)3 42 76, galuza.91@mail.ru5. ПІБ, місце роботи, посада і мобільний телефон педагога - керівника проекту - Галуза-Лишаєвата Анжела Сергіївна, Первомайська міська станція юних натуралістів, керівник гуртків, 066 098 87 57

pptx
Додано
14 березня 2019
Переглядів
1415
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку