Допоміжний матеріал на урок читання у 2 класі. Тема: "Навесні все оживає. Л.Костенко "Вночі за вовчими ярами...". В.Сухомлинський "Жайворонок сонечку допомагає".
Весна, весна-весняночка Сонце гріє, сонце сяє — вся природа воскресає. Навесні все оживає. Василь Сухомлинський «Жайворонок сонечку допомагає»Підготувала: вчитель початкових класів. КСШ 9 Щербак Наталія Владиславівна
Номер слайду 2
Слухай, запам’ятовуй! Весна фарбувала розквітлу природу: синьою барвою — в озері воду, на лузі — у колір пребілий ромашку, пісочок — у жовтий, в сіренький — пташку. Фазана у полі червоним зробила, рудим куропатці побризкала крила, і навіть в кімнату фіранку відкрила і зелень на фікусі всю поновила. Аж три кольори дарувала фіалці й краплину на носа хлюпнула Наталці. В. Ващенко — У який колір і що саме фарбувала весна?
Номер слайду 3
— Сьогодні на уроці ми починаємо вивчати новий розділ «Весна, весна-весняночка». Як ви гадаєте, про що читатимемо в цьому розділі?
Номер слайду 4
— Діти, ваше життя — це неповторний світ, цікавий і захоплюючий. У цьому розділі вміщено три теми, одну з яких ми сьогодні починаємо вивчати. А от яку саме, ви дізнаєтеся, прочитавши уривок із вірша Ліни Костенко. Вночі за вовчими ярами І прочитала так сосна: зайці давали телеграми. «Чекайте з квітами. Весна».
Номер слайду 5
Робота з репродукцією картини Миколи Глущенка «Весна іде» — Розгляньте репродукцію картини українського художника Миколи Глущенка «Весна іде». Яку пору року відтворено на картині?Який настрій вона навіює? — Пригадайте з уроків мистецтва, як називається картина, де зображено природу.— Що ви відчуваєте, коли розглядаєте цей пейзаж?
Номер слайду 6
Василь Олександрович Сухомлинський. Життєвий та творчий шлях письменника https://www.youtube.com/watch?v=Yu9 So2 N4aq. Y
Номер слайду 7
Робота над заголовком — Прочитайте заголовок оповідання. Як ви гадаєте, про що чи про кого будемо читати?“Жайворонок сонечку допомагає”
Номер слайду 8
Щоденні 5. «Слухаю і розумію»
Номер слайду 9
Заключна частина. — Який розділ ми почали вивчати? — Яку репродукцію розглядали? — Чи схожі за змістом вірш Ліни Костенко і картина Миколи Глущенка? — Який настрій у вас на закінчення уроку?