Додатковий матеріал на урок читання у 2 класі. Тема "Малий Кобзар. Тарас Шевченко «Сонце гріє, вітер віє…», «Зоре моя вечірняя…» за підручником Н.Кравцової.
Цікаві та доступні завдання, різнобарвний матеріал.
Малий Кобзар. Тарас Шевченко «Сонце гріє, вітер віє…», «Зоре моя вечірняя…». Підготувала: вчитель початкових класів. КСШ 9 Щербак Наталія Владиславівна
Номер слайду 2
Мовленнєва розминка. • Відгадування загадки. Хто це весноньці-весні Хто це гарно так співаєв гаю тьохкає пісні? що аж серце завмирає?
Номер слайду 3
• Утворення слів Розгляньте калинові грона. На ягідках заховалися літери. Утворіть з них слова. Доберіть загальну назву до утворених слів.
Номер слайду 4
Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми уроку.— Що ви дізналися про життя Тараса Григоровича Шевченка? Розкажіть. — Як називається книжка, у якій зібрані вірші поета? — Сьогодні ми читатимемо твори Тараса Шевченка про природу.
Номер слайду 5
Робота над віршем «Сонце гріє, вітер віє…»Сонце гріє, вітер віє На калині одиноке З поля на долину, Гніздечко гойдає, -Над водою гне вербою А де ж дівся соловейко? Червону калину; Не питай, не знає.— Які емоції у вас після слухання вірша?— Яку пору року описав поет?— Які слова доводять, що це кінець літа?— Який настрій був у поета, коли він писав цей вірш?— Скільки речень у вірші?— З якою інтонацією треба читати перше речення?— Як треба прочитати друге речення?
Номер слайду 6
• Запам’ятовування вірша за мнемотаблицею.?
Номер слайду 7
Робота над віршем «Зоре моя вечірняя…». Зоре моя вечірняя,Зійди над горою,Поговорим тихесенько. В неволі з тобою. Розкажи, як за горою. Сонечко сідає. Як у Дніпра веселочка. Воду позичає.— З якою інтонацією я читала вірш?— До кого звертається поет? — Що він просить у зорі? — Яку річку згадує поет у вірші? Що він про неї говорить? — Що означає вислів «... у Дніпра веселочка воду позичає»? — Який пейзаж (картину природи) змальовує Тарас Шевченко у вірші? — За чим журиться поет? — Як ви гадаєте, чому автор використовує таку форму слів: сонечко, веселочка, тихесенько?
Номер слайду 8
Вправа «Продовж речення» На уроці я працював / працювала ... На уроці мені було ... Були завдання, які я не зміг / не змогла ...