Презентація "Житомир обласний центр як історичний науковий культурний і освітній центр"

Про матеріал
Житомир обласний центр як історичний науковий культурний і освітній центр. Показано основні історичні культурні та освітні заклади міста Житомира.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

11 кл гео проф Ур 145 Житомир обласний центр як історичний науковий культурний і освітній центр 29 04 2024 Замкова гора, Житомир. Замкова гора в Житомирі розташована на березі річки Кам'янка. Тут до XIX століття стояв кам'яний замок, оточений ровами. Замок, ймовірно, був заснований ще в IX сторіччі дружинником київських князів Аскольда та Діра, але тоді він міг бути розташований в іншому місці.

Номер слайду 2

У писемних літописах Житомирський замок вперше згадується в 1392 році, коли він був захоплений Великим князем Литовським Вітовтом. Згодом неодноразово руйнувався та відновлювався. Останні замкові споруди були зриті в 1852 році. Наразі на території замку розбито міський сквер, встановлено пам'ятний знак на честь заснування Житомира.

Номер слайду 3

У XVI столітті замок був перемурований та став найбільшою на Волині дерев’яною фортифікаційною спорудою. За реконструкцію фортеці відповідали Богуш Корецький  та Симеон Бабінський. Оборонний рів, заповнений водою, оточував товсті мури фортеці. Територія замку займала 130 м в довжину та 115 м в ширину. На той час, замку підпорядковувались 39 навколишніх сіл та два озера, а основний прибуток забезпечували два млини. Саме цей відреставрований замок 1545 року змоделював архітектор Георгій Мороз.

Номер слайду 4

пам'ятка архітектури ХІХ століття; головний єпархіальний храм Православноїцеркви. України у Житомирі. Збудований коштом житомирського купця Михайла Хаботіна, який згодом був похований під вівтарною частиною церкви. Тут був охрещений відомий піаніст Святослав Ріхтер. Cвято-Михайлівський кафедральний собор, Житомир

Номер слайду 5

До 1927 року Михайлівська церква діяла як храм української автокефальної православної громади, потім була закрита. За радянських часів тут розміщувалося товариство "Знання" та ляльковий театр. Нині це діючий храм Православної церкви України. В 1991 році розпочалася реставрація. При соборі діє недільна православна школа.

Номер слайду 6

Свято-Хрестовоздвиженський кафедральний собор, Житомир. Високий та стрункий Хрестовоздвиженський кафедральний собор розташований в історичному серці Житомира на Замковій горі. Храм у візантійському стилі збудовано в 1900 році на місці дерев'яної Троїцької церкви, що існувала з XVII сторіччя. В 1930-ті роки храм було закрито радянською владою, пізніше передано обласному краєзнавчому музею.

Номер слайду 7

В 1987 році в ньому розмістили експозицію музею природи, геологічна колекція якого була заснована волинським губернатором Михайлом Чертковим ще в XIX столітті. Після тривалих дискусій щодо повернення Хрестовоздвиженського собору православним віруючим, в 2011 році його було передано УПЦ московського патріархату та освячено в 2014 році.

Номер слайду 8

Свято-Успенський Архієрейський собор (Подільська церква), Житомир. Свято-Успенський Архієрейський собор розташований в одному з найдавніших історичних районів Житомира – на Подолі, тому його ще називають Подільською церквою. Церква є пам'яткою архітектури місцевого значення. Належить УПЦ московського патріархату.

Номер слайду 9

– пам'ятка архітектури національного значення. Розташований впритул до центральної площі міста. Будівля в стилі неокласицизму збудована в 1838-1842 роках як костел Луцько-Житомирської духовної семінарії замість згорілого храму монастиря францисканців, заснованого в 1763 році. Семінарський костел Святого Йоана з Дуклі у Житомирі

Номер слайду 10

До 1917 року в монастирському корпусі розміщувалася духовна семінарія, а за радянської влади - військкомат. У 1992 році костел Святого Йоана було повернено отцям-францисканцям, освячено в 1997 році. Монастир чинний.

Номер слайду 11

Побудований у 1746 році, в 1789—1801 роках перебудований.з дзвіницею висотою 26 метрів вважається однією з головних архітектурних пам'яток Житомира завдяки вдалій комбінації стилів пізнього ренесансу та бароко. Костел збудований у XVIII сторіччі на Замковому майдані Житомира з ініціативи єпископа Самійла Ожиги, реконструйований у ХІХ столітті із застосуванням прийомів класицизму. Римо-католицький конкафедральний костел Святої Софії

Номер слайду 12

Товщина цегляних стін сягає 2 метрів. Фасад розбитий на два яруси, будинок увінчаний вежами з гострими шпилями. Один із пілонів будівлі прикрашений барельєфом, створеним знаменитим піаністом та композитором Юліушем Зарембським. Збереглося багате внутрішнє оздоблення - ліпнина та настінні розписи. Нині це діючий католицький собор парафії Святої Софії. В 2011 році перед собором Святої Софії був встановлений пам'ятник Папі Римському Іоанну Павлу II.

Номер слайду 13

Спа́со-Преображе́нський собо́р — пам'ятник архітектури державного значення у м. Житомирі, один з найбільших православних храмів України. Почали будувати собор в 1851 році, а в 1853 вже майже закінчена будівля несподівано завалилася. Нове будівництво розпочалося в в 1866 році. 

Номер слайду 14

Старообрядницька церква Покрова Святої БогородиціУ 1825 році росіяни старообрядці поморці (беспоповці), що оселились у Житомирі в 20-х роках XIX століття в урочищі Каракулі, купили у місцевого купця Карпельова будинок, у якому організували молебню. На іншому березі річки Кокорічанки розташували общинне кладовище.

Номер слайду 15

У 1863 році в головній будівлі Богоугодних закладів (лікарні) побудовано домову церкву на честь Живоносного Джерела пресвятої Богородиці. У 2000 році цю будівлю на території Центральної міської лікарні №1 було реконструйовано та освячено Українською православною церквою Київського патріархату, як парафію преподібних отців Києво-Печерських. У 2018 році стала частиною Православної церкви України. Церква Преподобних отців Києво-Печерських (Житомир) 

Номер слайду 16

— побудований та освячений у 2007 році на Соколовій горі, на лівому березі річки Кам'янка. Благочиння ПЦУ. За переказами, саме на цьому місці був знищений храм під час набігів татаро-монголів. У серпні 2015 року до храму пожертвували ікону Почаївської Божої Матері, підписану 1904 року настоятелем Почаївської лаври отцем Антонієм.

Номер слайду 17

Єзуїтський монастир, Житомир. Напівзруйнований келійний корпус єзуїтського монастиря - найдавніша архітектурна пам'ятка Житомира. Монастир на Замковій горі збудований у XVIII сторіччі ченцями-єзуїтами, яких запросив у місто каштелян київський Ян Казимир Стецький. Серед можливих архітекторів називають Павла Гіжицького, Паоло Фонтану, Доменіко Фонтану.

Номер слайду 18

При монастирі діяла трикласна школа. Прилеглі землі польський король Август II своїм привілеєм передав під юрисдикцію монастиря, виключивши з-під контролю міського самоврядування Юридику Єзуїтську, свого роду "місто в місті".Єзуїтський костел був зруйнований російськими гусарами і донськими козаками в 1769 році. Від усього монастирського комплексу донині збереглися лише руїни двоповерхового келійного корпусу. Планується реставрація.

Номер слайду 19

Лютера́нська кі́рха — лютеранська (нині також баптистська) церква в Житомирі. Приміщення лютеранської кірхи було побудовано і освячено в честь святої Анетти в 1896 році. В 1990 році, після багаторічних клопотань приміщення кірхи нарешті було повернуто релігійній громаді — євангельським християнам-баптистам. У 1996 році церква євангельських баптистів провела тут реставрацію за рахунок нідерландської християнської академії "De Driestar" і побудований цілий комплекс зі школою. 

Номер слайду 20

Зведено у 1913 році, закрито у 1922. У 1992 повернуто єврейській громаді. У ході реконструкції будинок повністю перебудований. Житомир, синагога

Номер слайду 21

Водонапірна вежа, Житомир. Водонапірна вежа у стилі модернізованої готики – один із символів старого Житомира. Збудована в 1898 році за проєктом архітектора Арнольда Енша. Після введення в експлуатацію нового комплексу "Водоканалу", необхідність використання окремих водонапірних веж відпала. Наразі це пам'ятка архітектури місцевого значення.

Номер слайду 22

Прибутковий будинок Ланди, Житомир. Колишній прибутковий будинок купця Ланди, друга половина ХІХ ст., стиль еклектика. В ньому з 1944 по 1970 рік був розташований Житомирський краєзнавчий музей.

Номер слайду 23

Будинок графа Ледоховського

Номер слайду 24

Житомирська міська рада майдан ім. С. П. Корольова Будівля Житомирського товариства взаємного кредиту,Спорудження будинку Товариства розпочалося в травні 1899 року, а вже влітку 1900 року тут відбулося новосілля. Будинок Товариства був споруджений у стилі модернізованого бароко із застосуванням багатої (а подекуди й зайвої) ліпнини, числених карнизів, прикрас, складної форми санд-риків. Пілони були оздоблені рустовкою, балкони — балясинами.

Номер слайду 25

Єврейський вчительський інститут, Житомир29 вересня 1882 року інститут відсвяткував у прекрасному триповерховому корпусі новосілля на Новожандармській вулиці, таким чином будівництво тривало майже два з половиною роки. У будівлі колишнього єврейського вчительського інституту тепер знаходиться природознавчий факультет університету імені Івана Франка. Триповерхова будівля виконана в класичному стилі і зберіглась до наших часів практично в первозданному вигляді. Ця пам’ятка вважається цінним історичним та архітектурним пам’ятником області.

Номер слайду 26

Пожежна вежа розташована в місті Житомирі . Побудували її в 1894 році з ініціативи міських чиновників.   Навіть сьогодні вежа знаходиться в робочому стані, і разом з тим   є архітектурною пам`яткою місцевого значення. В кінці 19 століття через часті пожеж у місті та збитків від них, місцева влада стали вживати відчайдушні спроби поліпшити ситуацію. Перша пожежна команда в місті розпочала свою роботу в 70-х роках. Її чисельність налічувала всього лише 50 осіб.

Номер слайду 27

Відкрилася чоловіча гімназія, в 1833 році. Першою будівлею для неї було дерев`яне приміщення, власником якого був В. Ганський. Після його смерті споруда перейшла у володіння його дружини Евеліни Ганської. Пізніше дерев`яний будинок був перебудований на більш міцний, кам`яний. У ньому чоловіча гімназія проіснувала до 1862 року. Потім для закладу було вирішено спорудити окрему будівлю, яке сьогодні служить головним корпусом для університету. Чоловіча гімназія, а сьогодні Житомирський державний університет ім. Івана Франка

Номер слайду 28

Будівлю було збудовано в 1897 році для Житомирського окружного суду за проєктом архітектора Володимира Безсмертного. Нині це один із корпусів агроекологічного університету.

Номер слайду 29

На вулиці Бориса Тена в Житомирі знаходиться непримітний будиночок висотою в один поверх і з чотирма вікнами на фасаді. Тут жив і створював шедеври сам Борис Тен. Великий людина, яка витратила більше 30 років на переклад двох вічних творів - «Одіссея» і «Іліада». У наші дні ім`ям письменника названа вулиця, на якій знаходиться будинок, де він колись проживав. Також у місті діє літературна студія імені Бориса Тена.

Номер слайду 30

Обласна бібліотека для дітей, Житомир Пам’ятка архітектури ХІХ століття – колишній будинок предводителя дворянства Волинської губернії Андрія Аршеневського.

Номер слайду 31

На початку 19 сторіччя одна з садиб в Кривому провулку стала власністю родини дворянина Щастного. Рід взяв свій початок від козацького старшини. У 1846 році в садибі з`явився на світ М. М. Щастного, якому було призначено стати генералом. А пізніше і його син Олексій, який став адміралом і прийняв мученицьку смерть. Родина генерала жила в житомирському будинку. Генерал звів новий кам`яний будинок висотою в один поверх. У 90-і роки 19 століття його замінив двоповерховий. За часів СРСР в будівлі розташовувалися житлові квартири місцевих офіцерів. У середині 60-х минулого сторіччя з будівлі зробили готель. Сьогодні в будинку знаходиться військова прокуратура. Будівля є пам`яткою архітектури. Будинок Щастного

Номер слайду 32

Свою історію ці споруди починають з 1840 року, коли Свято-Успенська Почаївська Лавра придбала обійсті для розміщення в них резиденції Волинського архієрея. На території резиденції розміщувалися центральна садиба, будинкова церква, будівля духовної консисторії, хрестова церква, гостьовий будинок. Саме в гостьовому будинку зупинявся і жив під час перебування в Житомирі Т. Г. Шевченка. Архієрейське подвір'я, Житомир

Номер слайду 33

Парк культури та відпочинку "Шодуарівський", Житомир. Створений в XIX столітті відомим на Волині меценатом та дослідником, бароном Де Шодуаром. Парк займає площу 36 гектарів, значна частина його розташована на схилах берегів річки Тетерів. На території зростає 80 видів дерев та кущів, деякі завезені з різних куточків світу. Перед центральним входом знаходиться гарний каскад із фонтанів, за входом – оглядові майданчики. Від парку веде спуск до човнової станції на річці.

Номер слайду 34

Наймальовничіше місце - підвісний пішохідний міст (350 метрів) через річку Тетерів.

Номер слайду 35

Будинок магістрату, Житомир. Розкішна двоповерхова будівля ратуші на Замковій горі в Житомирі була збудована для житомирського магістрату в XVIII сторіччі. Виконана у формах неоренесансу, відрізняється витриманістю та суворістю архітектурних форм. Хоча будівля сильно постраждала в роки Другої світової війни, в 1951 році була повністю відновлена. Якийсь час в приміщені колишнього магістрату розміщувалися житлові квартири.

Номер слайду 36

В 2021 році, до 30-річчя Незалежності України, було завершено капітальну реконструкцію будівлі магістрату. Згодом тут планують розмістити природничу та історичну експозиції обласного краєнавчого музею. Музейний простір буде наповнено тривимірним архівом світу природи й взаємин людини з довкіллям. У внутрішньому дворі буде розбито невеличкий музейний сад із дослідною ділянкою, де діти зможуть посадити рослину, а потім спостерігати, як вона росте.

Номер слайду 37

Особняк Філіпова, дім української культури Житомир. Двоповерховий особняк у стилі бароко на південній околиці Житомира належав житомирському нотаріусу, адвокату Івану Філіпову. Спочатку будинок 1886 року побудови був дерев'яним. Філіпов реконструював його в 1903 році, перетворивши на розкішний особняк. Особняк Філіпова є пам'яткою архітектури місцевого значення, однією з маловідомих архітектурних перлин Житомира.

Номер слайду 38

Житомирський обласний краєзнавчий музей (Єпископський будинок)Старовинний особняк, збудований у XIX столітті на Замковій площі для голови житомирської католицької єпархії називають у Житомирі Єпископським будинком.

Номер слайду 39

Наразі тут розміщується Житомирський обласний краєзнавчий музей, заснований ще в 1865 році, коли Волинський губернатор Михайло Чортков виставив у публічній бібліотеці свою колекцію із зразків 48 мінералів та гірських порід. Далі експозицію поповнила колекція монет ватажка житомирського дворянства Симонича, матеріали Волинського єпархіального давньосховища, націоналізовані художні колекції графів Ілінських-Стецьких з Романова та барона Івана де Шодуара з Житомира.

Номер слайду 40

Зараз фонди Житомирського краєзнавчого музею налічують 150 тисяч пам'яток історії та культури, проте в експозиції представлено лише невелику частину, що стосується історичних подій першої половини XX сторіччя. Основні виставкові площі займає художній відділ музею, де представлено унікальну колекцію творів образотворчого мистецтва італійських, голландських, французьких, польських та російських майстрів XVI-XX століть.

Номер слайду 41

Національний музей космонавтики імені Сергія Корольова, Житомир. Національний музей космонавтики імені Сергія Корольова відкрито в 1970 році в Житомирі, де в 1907 році народився майбутній основоположник практичного освоєння космічного простору. Павільйон "Космос", відкритий у 1991 році. В експозиції представлені оригінали та макети космічних апаратів, скафандри та інше спорядження космонавтів. Серед них - технологічний зразок космічного корабля "Союз", макет "Лунохода-2", оригінал спускового апарату корабля "Союз-27", що побував у космосі. Одним із найцінніших експонатів є капсула з ґрунтом Місяця, подарована NASA.

Номер слайду 42

Меморіальна частина музею знаходиться у маленькому будинку, в якому на початку XX століття жила родина Корольових. Інтер'єри відновлені за спогадами матері.

Номер слайду 43

Житомирський обласний літературний музей розташований у старовинній двоповерховій будівлі в стилі модерн, побудованій на початку XX століття. Експозиція складається з чотирьох відділів: французького письменника Оноре де Бальзака, житомирського театрального художника Івана Шевченка, поета-перекладача Бориса Тена та родини композитора Михайла Скорульського. Житомирський обласний літературний музей, Житомир

Номер слайду 44

Літературно-меморіальний музей Володимира Короленка, Житомир. Житомирський літературно-меморіальний музей Володимира Короленка відкрито до 120-річчя видатного письменника та громадського діяча в будинку, де пройшли його дитячі та юнацькі роки. Короленко прославився як активний учасник народницького руху та автор безлічі літературних творів, найвідоміші з яких: "Ліс шумить", "Сліпий музикант", "У поганому суспільстві", "Судний день", "Без мови", "Діти підземелля".

Номер слайду 45

Експозиція розміщена в семи залах за хронологічним принципом, налічує 10 тисяч експонатів: особисті речі, прижиттєві видання Короленка та письменників-сучасників, твори графіки, живопису, скульптури, прикладного мистецтва.

Номер слайду 46

Монумент Вічної Слави, Житомир. Монумент Вічної Слави на честь воїнів-визволителів Житомира встановлено на одній із найвищих точок міста та видно здалеку. Монумент є високою масивною колоною циліндричної форми, висіченою з житомирського лабрадориту, на якій встановлена скульптурна композиція - воїн Радянської Армії, партизан і жінка-патріотка. Над ними майорить прапор.

Номер слайду 47

Скульптурна композиція відлита із бронзи. На гранітному постаменті висічено найменування частин Радянської Армії, партизанських з'єднань та загонів, підпільних організацій, прізвища воєначальників, партизанських командирів, керівників партійного підпілля. Біля монумента горить Вічний вогонь. Від підніжжя монумента відкривається чудовий краєвид на місто, що оточують його ліси, греблю, що утворює Житомирське водосховище.

Номер слайду 48

Житомирська обласна філармонія імені Святослава Ріхтера, Житомир. Будівлю обласної державної філармонії імені Святослава Ріхтера було збудовано в Житомирі в 1858 році як міський театр з ініціативи польського драматурга та громадського діяча Юзефа Ігнація Крашевського, який був і художнім керівником театру. На той час будівля театру вважалася однією з найкращих в Україні. Наразі житомирська філармонія є пам'яткою архітектури місцевого значення.

Номер слайду 49

Житомирський академічний український музично-драматичний театр заснований і розпочав свою роботу 8 січня 1944 року. Жито́мирський академічний украї́нський музи́чно-драмати́чний теа́тр і́мені І. А. Кочерги́У 1966 році значною подією в історії театру стало спорудження нового приміщення з великою і малою глядацькими залами, репетиційними і службовими приміщеннями. 

Номер слайду 50

Жито́мирський академі́чний обласни́й теа́тр ляльо́к. Датою утворення Житомирського театру ляльок вважається 1 грудня 1934 року, коли в місті при драматичному пересувному театрі облпрофради було організовано єдиний у області театр ляльок. Театр було створено під керівництвом акторки З. О. Пігулович.12 листопада 2007 року Житомирському обласному театру ляльок Наказом Міністерства культури і туризму України присвоєно почесне звання академічного. 

Номер слайду 51

Житомирський музичний фаховий коледж ім. В. С. Косенка. Заснований у 1905 році. Коледж здійснює підготовку фахових молодших бакалаврів за спеціальністю "Музичне мистецтво" за 7-а акредитованими освітньо-професійними програмами: Фортепіано, Оркестрові струнні інструменти, Оркестрові духові та ударні інструменти, Народні інструменти, Спів, Хорове диригування та Теорія музики.

Номер слайду 52

Жито́мирська обласна́ універса́льна науко́ва бібліоте́ка і́мені Оле́га О́льжича Відкрита як публічна бібліотека 10 квітня 1866 року у Житомирі, майже одночасно з Київською і Кам'янець-Подільською. Названа на честь Олега Ольжича. В 1978 році для бібліотеки збудовано за типовим проектом спеціалізоване приміщення в центрі міста.

Номер слайду 53

Музей пожежної охорони (Пожежна вежа), Житомир. Музей пожежної охорони в Житомирі розташовується в приміщенні пожежної вежі, яка була збудована в 1894 році. Пожежна вежа досі діє, є пам'яткою архітектури місцевого значення. В музеї представлено історію формування системи пожежогасіння та пожежної техніки, на кінопроекторі показують фільм про причини виникнення пожеж.

Номер слайду 54

Народний музей композитора Бориса Лятошинського, Житомир. Народний музей композитора Бориса Лятошинського відкрився в 2013 році в приміщенні Житомирської музичної школи № 1, яка носить ім'я цього класика української музики ХХ століття, що народився в Житомирі в 1894 році. Експозиція містить матеріали про життя і творчість митця та його родину, яка мала польське коріння. Представлені особисті речі композитора, сімейні фото, архівні документи. Окрема експозиція присвячена історії Житомирської музичної школи з 1905 року та її видатним випускникам.

Номер слайду 55

Єдиний в Україні музей видатного українського піаніста Святослава Ріхтера відкрився в 2015 році в приміщенні Житомирської музичної школи № 2, яка також носить ім'я Святослава Ріхтера. З 1930 року музична школа розташовується в історичній будівлі на розі вулиць Івана Франка і Святослава Ріхтера, зведеній у 1904 році як прибутковий будинок. Тут навчалися композитор Олександр Білаш і диригент Вадим Гнєдаш, виступало багатьох діячів культури, серед яких всесвітньо відомий піаніст Святослав Ріхтер. Народний музей Святослава Ріхтера (Житомир)

Номер слайду 56

До 100-річчя від дня народження музиканта було відкрито музей "Кімната пам'яті Святослава Ріхтера", який з 2018 року носить ім'я народного. В експозиції представлені архівні документи, фотоматеріали та особисті речі музиканта. Також експонуються живописні роботи Ріхтера, зокрема картина "На дачі", написана олією. Працює постійна виставка "Світ очима Святослава Ріхтера", де представлено майже 50 світлин, зроблених ним особисто.

Номер слайду 57

Музей “Ремісничий двір”, Житомир. Музей старовинного інструменту "Ремісничий двір" у Житомирі розташований на залізничній станції Крошня. Кожна річ в експозиції – оригінал. Вся колекція налічує кілька тисяч експонатів, зокрема 115 екземплярів сокир.

Номер слайду 58

Представлені гасові всепогодні лампи для залізничників і поліцейських з триколірним семафором, старовинний ручний пристрій для обсмажування кавових зерен з одночасним їх перемішуванням, копія стародавньої кузні, в якій повітря подають справжні австрійські міхи кінця ХІХ століття. Також у колекції є інструменти, призначені для виробництва, технологія якого вважається втраченою.

Номер слайду 59

Скеля Голова Чацького, Житомир"Головою Чацького" в Житомирі називають скелю химерної форми над річкою Тетерів (30 мметрів), геологічна пам'ятка державного значення. За легендою, звідси кинувся в річку польський шляхтич Чацький, якого переслідували козаки. За іншою версією назва пов'язана з прізвищем засновника Кременецького ліцею Тадеуша Чацького. Скелю добре видно з оглядового майданчика на греблі Тетерівського водосховища та з пагорба біля Монументу Слави. Навпроти - скеля "Чотири брати". Скеля "Голова Чацького" - популярне місце літнього відпочинку мешканців Житомира.

Номер слайду 60

— державний вищий навчальний заклад ІІІ рівня акредитації. Утворений у 1919 році як навчальний заклад, що готує фахівців протиповітряної оборони. На сьогоднішній день (2020 рік) готує, як військових, так і цивільних фахівців у галузях радіотехніки, системної інженерії, інформаційної та кібернетичної безпеки тощо. Інститут має велику наукову школу, досліджує та розробляє роботизовані системи військового призначення. Жито́мирський військо́вий інститу́т і́мені С. П. Корольо́ва 

Номер слайду 61

— вищий навчальний заклад, заснований 1 вересня 1922 року в м. Житомирі. Статус національного отримав 27 серпня 2008 року. Університет має 8 факультетів: агрономічний, економічний, зооінженерний, ветеринарної медицини, механізації сільського господарства, аграрного менеджменту, екологічний, лісового господарства. Поліський національний університет 

Номер слайду 62

Державний університет «Житомирська політехніка»  Житомирська політехніка — єдиний цивільний заклад освіти інженерно-технологічного профілю на Житомирщині. Університет було створено на підставі Наказу Міністерства вищої і середньої спеціальної освіти УРСР від 11.03.1960 р.

Номер слайду 63

— найстаріший вищий навчальний заклад Житомирщини. Заснований у 1919 році як «Волинський педагогічний інститут». У 1999 році Житомирський педагогічний інститут імені Івана Франка був реорганізований у Житомирський педагогічний університет імені Івана Франка, а в 2004 р. у Житомирський державний університет імені Івана Франка.

Номер слайду 64

Житомирський інститут медсестринства ЖІМ

Номер слайду 65

— недержавний приватний вищий навчальний заклад IV рівня акредитації в Україні. Заснований в 1991 р.Європе́йський університе́т 

pptx
Пов’язані теми
Географія, 11 клас, Презентації
Додано
1 травня
Переглядів
540
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку