Презентацію можна використати як засіб наочності до вивчення теми "Життєвий і творчий шлях М. Булгакова.
М. Булгаков і Україна. Конфлікт митця з владою в умовах тоталітарної радянської системи". 11 кл.
Тема. Життєвий і творчий шлях російського письменника Михайла Булгакова. Булгаков і Київ. Творчість письменника до періоду внутрішньої еміграції
Номер слайду 2
Завдання уроку: -ознайомитися з основними етапами … -з’ясувати питання зв’язку письменника з … та роль … -усвідоми значення постаті письменника … -розвивати вміння аналізувати …,співставляти … -удосконалювати навички … -виховувати в собі …
Номер слайду 3
Завдання уроку: -ознайомитися з основними етапами життєвого й творчого шляху М.Булгакова; -з’ясувати питання зв’язку письменника з Україною, Києвом та роль київського періоду життя у творчості Булгакова; -усвідоми значення постаті письменника в літературно- мистецькому житті першої половини XX століття; -розвивати вміння аналізувати матеріал, співставляти Історико-літературні факти; -удосконалювати навички зв’язного мовлення; -виховувати в собі повагу до талановитої особистості.
Номер слайду 4
Михайло Афанасійович Булгаков(1891 – 1940)
Номер слайду 5
Афанасій Іванович Булгаков, батько письменника Варвара Михайлівна Булгакова, мати письменника Сім’я Булгакових на дачі в Бучі, 1913 рік
Номер слайду 6
Варвара Михайлівна з дітьми
Номер слайду 7
Юний Михайло Булгаков 1908 рік
Номер слайду 8
Віра Булгакова (1892 – 1973). Сестра милосердя в Першу світову, медсестра у ВВв. Любила театр, особливо оперу, співала в хорі. Надія Булгакова (1893 – 1971). Вона зберегла сімейний архів,вела щоденник, готувала біографію брата, але не встигла її закінчити. Викладала російську мову й літературу. Була директором однієї з московських шкіл. Варвара Булгакова (1895 – 1956). Викладала німецьку мову.
Номер слайду 9
Микола Булгаков (1898 – 1966). Емігрував у 1919.Закінчив Загребський інститут у Югославії. Науковець. Працював в університеті в Парижі, займався бактеріофагом. Під час Другої світової працював лікарем у таборі під Комп’єном. За заслуги в участі руху Опору нагороджений орденом. Іван Булгаков(1900 – 1968). Емігрував у 1919. Вищої освіти не отримав. Працював балалаєчником у російському ресторані в Парижі, шофером таксі…
Номер слайду 10
Олена Булгакова (1902 – 1954). Довше за всіх дітей залишалася з матір’ю в Києві. Викладач російської мови в Московському педінституті.
Номер слайду 11
Будинок по Воздвиженській,10, де народився М.Булгаков Будинок по Кудрявській, 9, де жили Булгакови з 1895 по 1908 рік
Номер слайду 12
Літературно-меморіальний музей М.Булгакова Київ, Андріївський узвіз, 13
Номер слайду 13
Номер слайду 14
Номер слайду 15
Номер слайду 16
Номер слайду 17
Пам’ятник Михайлу Булгакову біля музею в Києві
Номер слайду 18
Перше кохання й перша дружина Булгакова – Тетяна Лаппа. “Таськина помощь для меня не поддается учету…”
Номер слайду 19
Любов Євгеніївна Білозерська на початку Першої світової війни. Вони ще не знайомі Люба повернулася з Парижа, такою він її зустрів і покохав. Л.Білозерська – друга дружинина М.Булгакова “Ти не Достоєвський,”- кине вона йому.
Номер слайду 20
Олена Сергіївна Шиловська – третя дружина М.А.Булгакова. Вона одразу й без тіні сумніву зарахувала Булгакова в генії
Номер слайду 21
“Заприсягнися, що я помиратиму в тебе на руках,”- сказав він їй у перші ж дні. “Против меня был целый мир – я один, теперь мы вдвоем, и мне ничего не страшно.”
Номер слайду 22
Гронування киянин лікар за фахом драматург, прозаїк тричі щасливо закоханий геніальний пересмішник великий местифікатор Михайло Булгаков