Генріх Теодор Белль народився 21 грудня 1917 р. в Кельні (Німеччина)
Номер слайду 3
Навчався в католицькій школі, потім продовжив навчання в кельнської Гімназії кайзера Вільгельма.
Номер слайду 4
Працював столяром, служив в книжковому магазині.
Номер слайду 5
Після закінчення середньої школи в Кельні Белль, що писав вірші й оповідання з раннього дитинства, виявився одним з небагатьох учнів у класі, які не вступили до гітлерюгенд.
Номер слайду 6
По закінченні класичної гімназії (1936) працював учнем продавця в букіністичному магазині.
Номер слайду 7
Через рік після закінчення школи його відправили на роботу в трудовому таборі Імперської служби праці.
Номер слайду 8
Влітку 1939 року Белль вступив до Кельнський університет, але вже восени його призвали в вермахт.
Номер слайду 9
Під час Другої світової війни 1939-1945 року піхотинцем воював у Франції, брав участь у боях в Україні і в Криму.
Номер слайду 10
У 1942 році Белль одружився на Анні Марі Чех, яка народила йому двох синів.
Номер слайду 11
У квітні 1945 року Белль здався в полон американцям, після чого просидів кілька місяців у таборі для військовополонених на півдні Франції.
Номер слайду 12
Після повернення у своє рідне місто Белль недовгий час навчався в Кельнському університеті, потім працював у майстерні батька, у міському бюро демографічної статистики й при цьому не переставав писати.
Номер слайду 13
Нобелівську премію Белль отримав у 1972 році «за творчість, у якій сполучається широке охоплення дійсності з високиммистецтвом створення характерів і яка стала вагомим внеском у відродження німецької літератури».
Номер слайду 14
На той час, коли Белль одержав Нобелівську премію, його книги стали широко відомі не тільки в Західній, але й у Східній Німеччині.
Номер слайду 15
Разом з тим Белль зіграв помітну роль у діяльності Пен-клубу, міжнародної письменницької організації, за допомогою якої він надавав підтримку письменникам, що піддавалися утискам у країнах комуністичного режиму.
Номер слайду 16
Після того як Олександр Солженіцин в 1974 р. був висланий з Радянського Союзу, він до від’їзду в Парижі жив у Белля.
Номер слайду 17
Помер Белль у віці 67 років, перебуваючи під Бонном, у гостях в одного зі своїх синів 16 липня 1985 р.
Номер слайду 18
«Подорожній, коли ти прийшов у Спа…»
Номер слайду 19
Рік написання – 1950 р. Жанр – оповідання. Тема – опис пораненого юнака, який потрапляє у власну гімназію, перетворену на шпиталь.Ідея – війна антигуманна і протиприродна.
Номер слайду 20
Проблеми твору –проблема майбутнього покоління Німеччини; засудження жахів війни; лжепатріотизм тих, хто посилає людей на війну . Оповідання впливає на серце і розум читача, сприймається немов «один суцільний крик, волання про даремно загублене життя» . Воно сповнене антивоєнного пафосу і закликає не допускати більше того, що трапилося з його головним героєм.
Номер слайду 21
Місце подій – школа, де вчився головний герой. Головний герой – типовий представник воєнного покоління.
Номер слайду 22
Форма розповіді – від першої особи підлітка, німецького солдата. Художній засіб розкриття психологічного стану героя – внутрішній монолог. Подорож головного героя коридорами гімназії – дає автору можливість показати через особисту долю одного з учнів систему навчання і виховання у Німеччині, результатом, якої стає смерть.
Номер слайду 23
Як же все було?Таблички з написами класів. Картина художника Фейєрбаха «Медея». Скульптура «Хлопчик виймає терня». Гопліт. Погруддя Цезаря, Цицерона, Марка Аврелія. Гермесова колона. Зображення Зевса. Макет Парфенону. Краєвид Того. Портрет Ніцше. Портрети «взірцевих арійців»: Фрідріх ІІ Великий, Бісмарк, Гітлер. Хрест на стіні. Зала малювання. Власний напис на дошці