Теорії походження людини Тривалий час до ХІХ ст., людину, як і саму Землю та все живе на ній розглядали як творіння Бога. Наприклад, у Давньому Єгипті вважали, що людина утворилася зі слів бога Сонця Ра.
Номер слайду 3
Теорії походження людини. Згідно з Біблією – на шостий день після створення світу Бог за своїм образом і подобою створив перших людей – Адама та Єву. Так розпочалася історія людства, на думку християн. Наукове осмислення цієї проблеми пов’язане з ім’ям англійського вченого Чарльза Дарвіна. Його теорія еволюційного процесу (процесу поступового розвитку) схиляла до висновку про походження людини з тваринного світу.
Номер слайду 4
Пращури людини. Один з найдавніших пращурів людини – Homo habilis («гомо габіліс», що означає «людина вміла») – з’явився у Східній Африці.
Номер слайду 5
Пращури людини. Близько 35 тис. років тому з’являється людина сучасного типу – Homo sapiens («гомо сапієнс», що означає «Людина розумна») - кроманьйонець
Номер слайду 6
Життя та заняття найдавніших людей Про життя первісних людей ученим розповідають залишки стоянок – тимчасових поселень доби кам’яного віку. Спочатку в епоху палеоліту – давнього кам’яного віку, люди навчилися загострювати каміння. Такі гострянки, а також дрючки, палиці-копачки були першими знаряддями праці давньої людини.
Номер слайду 7
Привласнювальні форми господарської діяльностіПолювання, збиральництво та рибальство були основними заняттями людини протягом багатьох тисяч років. У добу мезоліту змінилася техніка рибальства: винайдено гачки й сітка, почалося використання плотів і човнів.
Номер слайду 8
Форми організації первісного суспільства. На підставі етнографічнних досліджень учені сформували уявлення про етапи розвитку людської спільноти: Рід (родова община) – це колектив родичів, що вели спільне господарство та мали спільне майно. Кілька родів, що жили по сусідству й мали спільні звичаї та вірування, об’єднувалися у плем’я. На чолі племені стояв вождь. Вождя обирала рада старійшин – група осіб, яка стояла на чолі роду, мала авторитет і повагу.
Номер слайду 9
ІІ спосіб періодизації історії людства. Первісне стадо – невелике, нестійке об’єднання первісних людей;Родова община: а) матріархат – материнський рід (на чолі общинни стоїть жінка); б) патріархат – батьківський рід ( на чолі общини стоїть чоловік);Сусідська община – колектив, який складався з окремих сімей, не пов’язаних родинними зв’язками, та проживав на спільній території
Номер слайду 10
Домашнє завдання1. Прочитайте матеріал підручника – параграф 4 ( стор.15-20)2. До зошитів виписати з презентації або книжки значення термінів:«рід», «плем’я», «вождь», «рада старійшин», «первісне стадо», «матріархат», «патріархат», «сусідська община»