Презентація « Життю людському немає ціни»

Про матеріал
Розширити знання учнів із проблеми суїциду; навчити їх розпізнавати ознаки небезпеки й виходити з кризових ситуацій.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Година спілкування: « Життю людському немає ціни»Класний керівник: Юрій Усенко

Номер слайду 2

Хоча людському життю немає ціни,ми завжди чинимо так, немов існує щось більш цінне. Антуан де Сент-Екзюпері

Номер слайду 3

Сьогодні спробуємо розібратися, що таке «самогубство» та «суїцидальна поведінка», навчитися розпізнавати ознаки небезпеки, а також вияснимо, що слід робити, щоб знайти вихід із кризової ситуації. Історична довідка. Суїцидальна поведінка — це прояв суїцидальної активності: думки, наміри, погрози, спроби, замахи. Суїцидальна спроба — цілеспрямоване оперування засобами позбавлення себе життя, що не закінчується смертю. Самовбивця — людина, яка втратила віру, надію, впала у відчай і смуток. Така людина думає лише про себе, не думає про близьких. Самогубство засуджували ще давньогрецькі мислителі Сократ, Платон і Аристотель. Сократ говорив, що «життя — це безцінний дар, що дається людині при народженні, і те, як людина розпорядиться ним, залежить від неї самої».

Номер слайду 4

Виділяють 16 основних мотивів суїцидальної поведінки: Переживання образи, самотності, відчуженості. Реальна або уявна втрата батьківської любові, нерозділене кохання, ревнощі. Переживання, пов'язані з розлученням батьків. Почуття провини, сорому, образи, незадоволення собою. Страх перед ганьбою, глузуванням, приниженням. Страх перед покаранням. Любовні невдачі, вагітність. Почуття помсти, шантаж. Бажання привернути до себе увагу, викликати жаль, співчуття. Співчуття або наслідування приятелів, героїв, книжок, фільмів, захоплення Інтернетом. Алкоголізм, уживання наркотиків, токсичних препаратів. Смертельні захворювання (СНІД). Зниження настрою, депресії. Надто критичне ставлення до себе. Очікувані успіхи не відповідають реальним досягненням. Страждання від невиліковних хвороб.

Номер слайду 5

Хочу зупинитися на 10-му мотиві — наслідування героїв фільмів, захоплення Інтернетом. Виявлена пряма залежність між кількістю самогубств, що демонструють на екрані, й реальною кількістю самогубств у суспільстві. Коли людина захоплюється комп'ютерними іграми, в неї може стертися межа між грою та реальністю, тобто вона думає, що в житті можна також легко вмерти і знову стати живою, як герой гри чи фільму. В Інтернеті є багато корисного, але комп'ютерну мережу, що доступна всім, теж використовують для подання негативної інформації та впливу на молодь, як психічною зброєю, що розрахована на підлітків, у яких ще нестійка психіка. Варто пам’ятати правила поведінки під час відвідування соціальних мереж. Наслідки розголошення власної персональної інформації – анкетних даних, місця проживання, навчання тощо. В разі отримання повідомлень або дзвінків, які викликають у Вас негативну реакцію повідомте про це батьків, або близьких людей.

Номер слайду 6

Поради про те, як впоратися зі стресом: Розташуйте по порядку те, що слід зробити. Повноцінно відпочивайте. Навчіться розслаблятися. Виділіть час для розваг. Робіть фізичну зарядку. Уживайте в їжу поживні продукти. Поговоріть з ким-небудь про те, як ви почуваєтеся. Зверніться за допомогою до друзів, родичів, консультантів та інших людей, які можуть допомогти.

Номер слайду 7

Кожен із нас для чогось прийшов у цей світ. Хтось для того, щоб здійснити великі справи, хтось — аби зрозуміти малу істину. Майбутнє існує. Воно не обов'язково має початися сьогодні чи завтра, але воно є. І це майбутнє — для вас. Завжди пам'ятайте про своїх близьких, тому що «...можливо, в цьому світі ви лише людина, але для когось ви — цілий світ» (Г. Маркес).

Номер слайду 8

pptx
Додано
17 листопада 2021
Переглядів
1239
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку