Звучить романс. Урок музичного мистецтва в 6 класі
Номер слайду 2
1. Гімн - це ... А. Урочиста пісня. Б. Колискова пісня. В. Народна пісня.
Номер слайду 3
2. Музику до державного гімну України написав. А. Михайло Вербицький. Б. Михайло Каштанов. В. Михайло Березовський
Номер слайду 4
1. Слова державного гімну України написав... А. Дмитро Крижанівський. Б. Віталій Бондаренко. В. Павло Чубинський
Номер слайду 5
1. Як називається гімн студентської молодіА. Гаудеамус. Б. Бомбарда максима. В. Алохомора
Номер слайду 6
Поезія і музика беруть початок з одного джерела — з душі людини, з глибинного світу її почуттів. Інакше хіба могло б виникнути таке диво, як пісня, та ще й лірична? Радісна й журлива, сповнена тривоги і мрій про щастя, вона стала постійним супутником людини.
Номер слайду 7
Термін «романс» виник в Іспанії. Спершу так називали світську пісню, що виконувалася рідною, романською (іспанською), а не латинською мовою, обов’язковою на ті часи в церковному співі. Згодом цей термін поширився у країнах Західної Європи і закріпився за музично-поетичними творами для голосу з інструментальним супроводом.
Номер слайду 8
Л.ван Бетховен Франц Шуберт Роберт Шуман. У західноєвропейській музиці XIX ст. з’явилися перші вокальні цикли Л. ван Бетховена, Ф. Шуберта, Р. Шумана. Вони ознаменували новий етап у розвитку образно-тематичної сфери романсу і визначили появу циклів пісень та романсів.
Номер слайду 9
Романс (ісп. romance — романський) — одноголосий камерний вокальний твір з інструментальним супроводом, який виник в Іспанії та набув поширення в інших країнах.
Номер слайду 10
На початку та в середині XX століття всесвітньо відомими стали українські пісні-романси «В саду осіннім айстри білі» (музика і слова народні), «Черемшина» (музика Василя Михайлюка, слова Миколи Юрійчука), «Квітка з полонини» (музика і слова Романа Савицького) та інші.
Номер слайду 11
Цікаво знати, що в українській музиці щодо романсу вживають також термін «солоспів», який буквально означає «ПІСНЯ, призначена для сольного виконання». Вітторіо Реджианіні"Галантний кавалер співає романс "
Номер слайду 12
Характерні риси жанру романсу:— відтворення внутрішнього світу людини, глибини її настроїв переживань; ‘— відображення переважно особистих почуттів та думок (щасливе або нещасливе кохання, туга розлуки, ревнощі і т. п.);— наспівна лірична мелодія, що зближує його з народною ліричною піснею;— тематика (мотиви зустрічі, розлуки, краса природи тощо).
Номер слайду 13
Укр.нар. пісня"Місяць на небі"
Номер слайду 14
Василь Михайлюк. Микола Юрійчук
Номер слайду 15
Житкевич Анатолій Савич"Музика землі"
Номер слайду 16
Послухайте романси. Ті, які сподобались найбільше - надішліть у вайбер. Бажаю успіхів!Дякую за урок!!!