Крізь кам..нь крем..нь — р..к у р..к прорубує тропи роб..тник Запишіть речення, вставивши замість крапок букви. Поставте розділові знаки. Зробіть морфолого-синтаксичний розбір речення.
Номер слайду 4
Одне «…» краще двох «завтра» надворі, трохи, сьогодні
Номер слайду 5
Як у травні дощ …, то восени хліб у коморі надворі, трохи
Номер слайду 6
Краще … зранку, ніж нічого до вечора трохи
Номер слайду 7
Групи прислівників
Номер слайду 8
У різних частинах мови: у кінці слова після ш, ч, ж, дж, буква и пишеться: 1) тільки в наказовому способі дієслів (пиши, лежи, мовчи) 2) у дієприслівниках і похідних від них словах (пишучи, написавши, незважаючи на) 3) у прислівниках типу по-вовчи та у від дієприслівникових прислівниках із суфіксами -ачи (-ячи)
Номер слайду 9
У кінці слова після г, к, х буква і пишеться: 1) тільки у прикметниках і словах, що змінюються як прикметники (глухі, довгі, глибокі, всякі…) 2) у незмінюваних іншомовних словах: хакі, Гельсінкі.. 3) в усіх інших словах (груші, радощі, межі, дужі, найвищі…)
Номер слайду 10
Випишіть прислівники, вставивши замість крапок букви, у дві колонки: 1) з буквою И на кінці; 2) з буквою І на кінці 1. Опівноч.. айстри в саду розцвіли. 2. Кожен колос зове його, неначе батька, по імені, по-синівськ.. довірливо припада до плеча. 3. Кипариси од ночі і до ранку все шумлять і шумлять навкруг. 4. Щодал.. рідше побачиш у небі орла, що пливе розкинувши крила. 5. Неосяжне зоряне небо розкрило вгор.. своє іскристе склепіння. 6. Просто з кам’яної стіни, обліпленої липучим завжд.. росяним, липучим мохом, виривались сріблясто-блакитні струмочки, бились у кам’яному лігві, з якого безперервно виливалась в ущелину холодна, прозора вода. 7. Згор.. довол.. швидко котилось сонце, лагідно торкаючись променями листя дерев, ніби бажаючи їм на добраніч.
Номер слайду 11
Бе..людний бер..г здавався таким, як і колис.. у дитинств.., як часом бачив він у снах, у кучерявих верболозах, що подекуди.. пр..падали до води, купаюч.. в Пслі свої з..лен.. чуб… А дал.. вигрівались піщан.. висип.., немов вибілен.. сонцем полотна, на яких подекуди.. виднілися підбіл і зелена рута.
Номер слайду 12
Зелений острів. Так здавна люд.. звали мальовн..че уроч..ще в меж..річ.. Псла і Хорлиці, омите з трьох боків голубою течією. Коли ж навесні.. вся ця оболонь заливалася повінню, тоді вона була схожа на своєрідне море, у якому купалися дерева, неначе з..лен.. вітр..ла шаланд. Усі довколишн.. луки залиті водою, і тільк.. в середин.. травня ріки входили у свої берег... Та й тоді, щоб потрапити сюди, треба було пер..плисти на човн.. або перейти вбр..д кілька рукавів і старих річ..щ.
Номер слайду 13
Тихе чарівне місце. Трох.. дал.. від Псла над ро..плесканими озерцям.. й затокам.. росл.. топол.., осич..на, вільхи, берези й дуби. Де-не-де темною стіною здіймались зарості вільшини, а на ній плівся білястий хм..ль із золотими китичками і розливав довкола ніжні пахощ…
Номер слайду 14
https://learningapps.org/view28761900
Номер слайду 15
https://wordwall.net/uk/resource/52313360
Номер слайду 16
Домашнє завдання (за вибором) Виконайте вправу з підручника. Змалюйте у творі-мініатюрі куточок природи, який вас не залишив байдужим. Виділіть абзацами мікротеми.