Пригоди у чарівній казці. «Вечірник, Полуночник і Світанок» (українська народна казка).

Про матеріал
Розробка уроку літературного читання 3 клас "Пригоди у чарівній казці. «Вечірник, Полуночник і Світанок» (українська народна казка)".
Перегляд файлу

Тема уроку. Пригоди у чарівній казці. «Вечірник, Полуночник і Світанок»  (українська народна казка).

Мета уроку:

- ознайомити учнів з твором;
- формувати навички свідомого виразного читання; вчити учнів аналізувати прочитане, робити висновки;
- розвивати творче мислення і увагу до деталей, вміння висловлювати власну думку, образну уяву, фантазію, спостережливість;
- виховувати любов до читання та інтерес до народних казок.

 

Обладнання:

Книга з текстом казки, ілюстрації персонажів, картки.

 

Етапи уроку

1. Організаційний момент

-1)Привітання.

Пролунав уже дзвінок.
Починається урок.
Кожен з вас приготувався,
На перерві постарався.
Тож і ми часу не гаємо -
Працювати починаємо. 


-2)Налаштування на роботу.

Виразно читаємо,
Чітко відповідаємо,
Мовлення своє розвиваємо!

2. Актуалізація опорних знань

1) Гра «Актори» 

- Вам потрібно вимовити речення «Міша вміє танцювати» із такими установами як: здивування, засмучення, насміхання, гнів, захоплення. 

2)Гра «Незвичайні перетворення»

- Я пропоную вам виконати дії і прочитати слова.

Зуб +  і — убі + ага + дка = ...     (загадка).
Скарб — арб + ород — д + мовк + а = ... (скоромовка).
При + кут — ут + азал — ал + ка = ... (приказка).
Вітер – те + ш = … (вірш)
Оппо – по + ові + даз –з + ння ( оповідання)

Кара – ра + зорі – орі + рука – ру = …(казка)

-3)Бесіда:

  - Що таке казка?
  - Які чарівні казки ви знаєте?
  - Що робить казку чарівною (чарівні персонажі, магічні події, випробування героя)?

3. Читацька розминка.

Роз’єднай слова і прочитай

 Улізламишкаврукавичкутайкаже:

-        Тутябудужити!

Колицежабкаплигаєтайпиьає:

-        Ахто-хтовційрукавичці?

-        Мишка-шкряботушка. Атихто?

-        Жабка-скрекотушка. Пустиймене!

 

Чистомовка.

Га-га-га, га-га-га – у корови є рога.

Гу-гу-гу, гу-гу-гу – дали нам по пирогу.

Ги-ги-ги, ги-ги-ги – подивися навкруги.

 

 

 

4. Мотивація до навчання

Робота над загадками:

Завітав до тітки – ночі,
Позіхнув, розплющів очі.
Всіх скликає на сніданок,
Прокидайтеся, вже ..     (Ранок)

 

Летить над світом чорна птиця.
Усім на світі добре спиться. (Ніч)

 

Дивний гість прийшов на ґанок,
Ще й замовив на сніданок
Темряви і трохи ночі.
Як поїв – розплющів очі.   (День)

- Сьогодні ви познайомитесь з казкою, у якій герої Вечірник, Полуночник і Світанок допоможуть розгадати таємницю і врятувати добро.

5. Робота з текстом

1. Читання казки учителем.
   - Виразне читання зупинками для пояснення важливих моментів.
2. Аналіз змісту:
   - Хто головні герої казки?
   - Як вони допомагали головному герою?
   - Яке завдання потрібно було виконати?
   - Чому герої змогли подолати труднощі?

3. Словникова робота.

Робота над образними висловами:

Дивитися смерті у вічі (здійснювати ризиковані вчинки, наражатися на смертельну небезпеку, ризикувати своїм життям).

Брати ноги на плечі (негайно забиратися геть; швидко тікати).

6. Обговорення теми та ідей твору

- Що символізують Вечірник, Полуночник і Світанок?
- Як казка вчить дружбі, сміливості та чесності?

7. Робота над розвитком навичок

1. Творче завдання:
   - Намалювати одного з героїв (Вечірника, Полуночника чи Світанка).
2. Скласти продовження казки:
   - Як би розгорталися події, якби герої потрапили в нову пригоду?

8. Узагальнення

- Підведення підсумків уроку:
  - Чого навчає казка?
  - Який епізод запам’ятався найбільше?
- Вправа «Сенкан».

9. Домашнє завдання

Підготуватися стисло переказати казку за складеним планом.

docx
Додано
16 листопада
Переглядів
171
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку