«Приготування холодних супів.»

Про матеріал
Тема: «Приготування супів.» Тема уроку: «Приготування холодних супів.» Мета уроку: навчальна - сформувати в учнів навички по приготуванню різних видів супів, вдосконалити та закріпити уміння обробки та нарізування овочів, фруктів знання правил із охорони праці. Розширити і удосконалити спеціальні знання та вміння із сучасного декорування різних видів супів; розвиваюча – розвивати уміння та навички самовдосконалення в обраній професії; розвивати естетичний смак, увагу, спостережливість, волю та наполегливість у досягненні мети; виховна – виховувати повагу до праці та своєї професії, сумлінність, дисципліну, відповідальність, ініціативу, вміння працювати в колективі;
Перегляд файлу

 

Міністерство освіти і науки України

Департамент освіти і науки

Полтавської обласної державної адміністрації

Державний професійно-технічний навчальний заклад «Полтавське вище професійне училище ім. А.О.Чепіги»

 

Відкритий урок

на тему: «Приготування  холодних супів.»

                                       

 

 

   

 

 

 

Виконавець:

майстер в/н

Спорник Людмила вікторівна

 

 

 

2020-2021 н. р.

 

 

«Затверджую»

Старший майстер

Красноход Н.І.

ПЛАН   УРОКУ

Виробничого навчання

Групи №218 Полтавського ВПУ ім. А.О.Чепіги

5 жовтня 2020року

Тема: «Приготування супів.»

Тема уроку: «Приготування  холодних супів.»

Мета уроку:

навчальна - сформувати в учнів навички по приготуванню різних видів супів, вдосконалити та закріпити уміння обробки та нарізування овочів, фруктів знання правил із охорони праці. Розширити і удосконалити спеціальні знання та вміння із сучасного декорування різних видів супів;

розвиваюча – розвивати уміння та навички самовдосконалення в обраній професії; розвивати естетичний смак, увагу, спостережливість, волю та наполегливість у досягненні мети;

виховна – виховувати повагу до праці та своєї професії, сумлінність, дисципліну, відповідальність, ініціативу, вміння працювати в колективі;

Очікуваний результат: учні повинні навчитися підбирати сировину та уміти застосовувати правильні прийоми при приготуванні різних супів.

Тип уроку: формування нових знань, умінь і навичок.

 Вид уроку: вправа

Дидактичне забезпечення: інструкційні та технологічні карти, презентація в програмі Power Point.

Матеріально-технічне забезпечення:

Обладнання: виробничі столи, мийні ванни, стаціонарні казани, настільні циферблатні ваги.

Посуд та інвентар: наплитні казани, каструлі, сотейники, ножі кухарської трійки, кухарські лопатки, вилки, ложки, миски різної ємкості, розробні дошки О.С.

Сировина: згідно технологічних карт.

Міжпредметні зв’язки: «Технологія приготування їжі з основами товарознавства», «Охорона праці», «Організація виробництва та обслуговування», «Основи санітарії та гігієни».

Хід уроку

І. Організаційна частина

1.1. Перевірка учнів згідно зі списом.

1.2. Перевірка готовності учнів до уроку;

Перевірка санітарного стан, звіт старости.

1.3.Допуск із охорони праці.

1.Виробничий стіл повинен мати рівну та стійку поверхню

2. Підлога повинна бути рівною та сухою

3. Робоче місце повинне бути чистим

4. Перед початком роботи  перевірити справність устаткування та інструменту

5. Перевірити заземлення, блокування, наявність гумових килимків  біля електричних приладів

6. При роботі з ножем треба бути обережним, правильно тримати руку і правильно передавати.

ІІ. Вступний інструктаж

https://drive.google.com/file/d/1CCATDu0wU1ghXUviY4eXVk6Ip-hMEzwc/view?usp=sharing

 

2.1 Актуалізація опорних знань ( загадки та завдання в програмі LearningApps.)                   

  https://learningapps.org/display?v=pwregjjoa20 -загадки

                 https://learningapps.org/display?v=prmr0y8jt20 –класифікація супів

 

Давайте відчуємо себе частинками колективу,

держави, всесвіту і скажімо собі: 
Я прийшов на урок для чого? … 
Треба бути яким? …. 
Зі мною хто? …
Вони мене що? …  
Мені це як? …  
Я готовий до чого? …

 

2.2 Мотивація навчальної діяльності:

Суп - важлива складова частина обіду. Головна роль супів- збудження апетиту.  Відшкодування потреби організму в рідині. Суп - калорійна страва, і вживаючи з супом хліб та інші випечені вироби можна підвищити калорійність супів.

Суп - асортиментна група кулінарної продукції, яку прийнято називати першими стравами. Суп - це страва, що складається з рідини - це основа супу, і щільною частини, яка відварюєтьсч в цій рідині, і називається гарніром. Рідка частина супу називається бульйоном або відваром.

Презентація учениці Кравченко Ю. « Холодні супи народів світу.»

https://drive.google.com/file/d/1Fsqh8FGMlkU0JHguYWo0yKlEz0NnO5l_/view?usp=sharing

 

2.3 Пояснення нового матеріалу та способів виконання практичних робіт

Технологія приготування холодних супів
Холодні супи відносяться до сезонних супів, так як їх готують в літній період. До холодних супів відносять: окрошку, борщ холодний,  щі зелені. Їх готують на хлібному квасі, буряковому відварі, відварі з овочів, кефірі.

Готують ці супи в холодному цеху, використовуючи для цього спеціальний посуд, інвентар та дошки з відповідним маркуванням. При цьому суворо дотримуються санітарних вимог при обробці продуктів, приготуванні та зберіганні супів. Готові супи зберігають у холодильнику.

У тарілку при відпустці можна покласти шматочки харчового льоду або подати його окремо на розетці. Холодні супи мають освіжаючий приємний смак і аромат.

Перегляд відео Приготування окрошки м’ясної на кефірі

https://drive.google.com/file/d/16dY9NB9QinQPpJkMGr6MCWd9FBmvbo9/view?usp=sharing

 

2.4 Закріплення нового навчального матеріалу

2.5 Видача завдань учням: згідно технологічної карти

а) Завдання на урок приготувати та подати по 2 порції Окрошка м’ясна на кефірі.

б) Завдання на урок приготувати та подати по 2 порції Окрошка овочева на кефірі.

III Поточний інструктаж

3.1 Формування вмінь та навичок у процесі самостійної роботи учнів:

3.2 Розміщення учнів на робочих місцях.

Діяльність учнів

Діяльність майстра

1. Організація робочого місця, підбір посуду і пристосувань.

1. Обхід з метою перевірки правильності організації робочого місця.

2. Зважування продуктів.

2. Спостереження за діяльністю учнів.

3. Первинна обробка продуктів, самоконтроль % відходів (при необхідності - доводження сировини до норми).

3. Обхід з метою контролю правильності виконання трудових прийомів і операцій. При необхідності - індивідуальне інструктування і показ.

4. Нарізання продуктів.

4. Обхід з метою контролю дотримання технологічної послідовності.

5. Приготування страви.

5. Обхід з метою контролю дотримання технологічної послідовності. При необхідності - індивідуальне інструктування і показ.

6. Доведення страви до смаку.

6. Спостереження за діяльністю учнів.

7. Оформлення страви.

9. Показ елементів оформлення при подачі страв.

8. Подача страви.

10. Ухвалення робіт. Бракераж готових виробів.   Оцінка якості.

Перевірка майстром виконаного завдання учнями.

IV Заключний інструктаж:

  •         - повідомлення про досягнення мети уроку;
  •         - аналіз уміння виконувати виробничі роботи самостійно з використанням  технологічної карти;
  •         - розбір типових помилок при виконанні учбово-виробничих робіт при самостійній роботі учнями та способи їх усунення.
  •  (приготування окрошки м’ясної на кефірі.); (приготування окрошки овочевої на кефірі);
  •         - демонстрація кращих робіт;
  •         - оцінка роботи учнів, коментарі (виділення учнів, які досягли найкращих результатів на уроці);
  •         - повідомлення теми наступного уроку;
  •         - видача домашнього завдання;
  •         - прибирання учнями робочих місць.

Рефлексія

Пропоную обрати колір смайлика.

Червоний смайлик  – я задоволений уроком, урок був корисним для мене, я багато і з        користю працював.

Жовтий смайлик – урок був цікавим, я приймав в ньому активну участь.

Зелений смайлик – користі від уроку я отримав мало, мені це не дуже потрібно, мені це не знадобиться.

V Видача домашнього завдання: Доцяк В.С. «Технологія приготування їжі з основами товарознавства»   ст. 240-243.  

 

Список основної та додаткової літератури:

  1. Васильчик М.В, Винокуров В.Є. Основи охорони праці: - К. «Просвіта»,1997р
  2. Доцяк В.С. Українська кухня: Підручник:-Львів: «Оріяна - Нова», 1998.- 547 с.
  3. Олійник О.М. Основи фізіології, санітарії та гігієни харчування. - Львів: Оріяна-Нова,1998.-124с.
  4.  Старовойт Л.Я, Косовенко М.С., Смирнова Ж.М. Кулінарія: Підручник: - К.: Вища шк., 1992.- 270 с.

 

 

 

 

Додаток  №1

 

Технологічна карта

«Окрошка м’ясна на кефірі»

Найменування сировини

Брутто

Нетто

Технологічні вимоги до сировини

Кефір

350

350

Сировина відповідає умовам діючих стандартів

Вода кип’яча

350

350

Яловичина

110

81

Маса готової яловичини

-

50

Цибуля зелена

100

80

Огірки свіжі

125

100

Картопля

137

100

Яйця

1/2шт.

20

 

Цукор

10

10

 

Вихід

 

1000

 

Технологія приготування:

Варене м'ясо , картоплю і яйця, свіжі огіркинарізають мілким кубиком або короткими соломками. Цибулю зелену шинкують. В кефір,змішаний з холодною киплячою водою додають сіль, цукор і зберігають на холоді.

При відпусканні в порційний посуд кладуть нарізані продукти, наливають охолоджену суміші посипають мілко нарізаним кропом.

Вимоги до якості:

Консистенціяоднорідна..

Колір - білий.

Смак та запах - з ароматом свіжих овочів, в міру солоний


Додаток  №2

Технологічна карта

«Окрошка овочева на кефірі»

Найменування сировини

Брутто

Нетто

Технологічні вимоги до сировини

Кефір

325

325

Сировина відповідає умовам діючих стандартівhttp://krasnoturinsk.bezformata.ru/content/image135059753.jpg

Вода

325

325

Картопля

275

200

Цибуля зелена

75

60

Огірки  свіжі

163

130

Яйця

1/2 шт

20

Цукор

10

10

Вихід

 

1000

 

Технологія приготування:

Варені овочі та яйця, свіжі огірки  нарізають міленьким кубиком або маленькою соломкою. Цибулю мілко січемо. В кефір, змішаний з холодною киплячою водою, додають соль, цукор і зберігають на холоді. При відпусканні порційний посуд кладуть нарізані продукти, наливають охолоджену суміш і посипають мілко нарізаним кропом.

 

Вимоги до якості:

Консистенціяоднорідна..

Колір - білий.

Смак та запах - з ароматом свіжих овочів, в міру солоний


Додаток  №3

Інструкційна карта

«Окрошка м’ясна  на кефірі»

Малюнок

Порядок виконання вправи

F:\Salati_na_novij_god_2019_recepti_s_foto_35.jpg  F:\recipie-picture-211034-11.jpg F:\8c52c7d0877f25f05ecb8cbab13b74ee-2017.jpg

Варене м'ясо, варені овочі та яйця нарізають соломкою.

F:\recipie-picture-211034-13.jpg

Свіжі огірки нарізають соломкою

F:\завантаження (7).jpg

Цибулю мілко січемо

F:\завантаження (8).jpg

В кефір, змішаний з холодною киплячою водою, додають соль, цукор і зберігають на холоді

F:\14599-redis-i-ogurec.jpgG:\syvorotka1.jpg

При відпусканні порційний посуд кладуть нарізані продукти, наливають охолоджену суміш і посипають мілко нарізаним кропом.

F:\1228-1-1024x768.jpg

Подають.

 

 

 

Додаток  №4

Інструкційна карта

«Окрошка овочева на кефірі»

Малюнок

Порядок виконання вправи

F:\завантаження (5).jpg  F:\images (5).jpg

Варені овочі та яйця нарізають міленьким кубиком.

F:\завантаження (4).jpg

Свіжі огірки нарізають міленьким кубиком

F:\завантаження (7).jpg

Цибулю мілко січемо

F:\завантаження (8).jpg

В кефір, змішаний з холодною киплячою водою, додають соль, цукор і зберігають на холоді

F:\okroshka-na-maioneze_1584600036_9_max.jpgG:\shutterstock_1141617251_2.jpg

При відпусканні порційний посуд кладуть нарізані продукти, наливають охолоджену суміш і посипають мілко нарізаним кропом.

F:\img_500.jpg

Подають.

 

docx
Додано
22 грудня 2022
Переглядів
2192
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку