Кинашівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
Борзнянської міської ради
Ніжинського району
Чернігівської області
Посилання на відео.
https://www.youtube.com/watch?v=y1Cu-KQ5tdQ&t=23s
Педагог-оганізатор
Ганнич Тетяна Григорівна
АНОТАЦІЯ
У біографій є надзвичайна цінність – їхня правдивість. Переглядаючи відео, ми не просто отримуємо задоволення від сюжету (а життя деяких людей, і справді, захоплює чи не більше, аніж сюжети художніх книг), а й розуміємо – це все було насправді і якщо ці люди змогли досягнути успіху, змінити світ на краще, здійснити свої мрії, залишити слід в історії, то зможемо й ми.
Офіційних писаних джерел про виникнення назви села Кинашівки не знайдено, але за свідченнями місцевих жителів назва походить від прізвища гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного, який збудував тут маєток і церкву (приблизно 1617 рік), що знаходилась у центрі села.
(За історичними відомостями Кинашівка (Забілівщина, Часниківка (м. Борзна) була заселена з ХІVст. по р. Христ.)
Кинашівка — колишнє родове помістя Кочубеїв, які володіли цими землями, починаючи з 17 століття. Ще в 16 столітті татарин Кучук-Бей, потрапивши в ці краї, прийняв православ'я. Його онук Василь (Василь Леонтійович Кочубей 1640-1708 р.) дослужився до генерального судді у Мазепи і, як відомо з історії, Мазєпиним наказом був страчений. В XVII столітті Кочубеї на переміну із Забілами володіли Кинашівкою, котра після поразки Мазепи 1709 року залишилася за Кочубеями назавжди.
У 1709 році Кінашівку було знову повернено Кочубеям. Тепер уже аж на два століття.
Частина території школи де знаходиться стадіон, пришкільна ділянка та приміщення початкової школи розташовані на території бувшої садиби поміщиків Кочубеїв. На місці середньої школи колись височіла Михайлівська церква збудована Олександром Кочубеєм
Останнім власником Кинашівки був статський радник Михайла Миколайовича Кочубей. Внук декабриста, Сергія Волконського. (Він народився 1863 року маєтку Вороньки Козелецького повіту (тепер-Бобровиччина). Його мати, Олена Сергіївна Волконська, походила із родини чернігівських князів і була дочкою декабриста. Померла вже на початку XX століття. Микола Аркадійович Кочубей був її другим чоловіком. Його кар'єра розпочиналась досить непогано. Уже 22-річним він служив секретарем посольства в Константинополі, однак через туберкульоз помер у 38 років під час лікування в Італії. Михайлу тоді було всього 2 роки.
Статський радник, величний князь Михайло Миколайович Кочубей став господарем Кинашівки у 1866 році. Кинашівка відійшла йому у спадок від бездітного двоюрідного діда Олександра Васильовича Кочубея (1788—1866 рр.).
Михайло Миколайович Кочубей (1863 – 1936 р.)
Князь, меценат.1904 року обраний предводителем Борзнянського повітового дворянства. У Кинашівці відкрив гімназію для дівчаток. Власник кинашівського маєтку фінансував місцеву школу, утримував дитсадок. Селяни його дуже поважали і любили. Князь відзначався благодійними пожертвами, за що й поважали його люди.
Кочубей М.М. в оточенні своїх учениць.
Будівля в якій знаходилась шкільна бібліотека
та навчався 11 клас до1998 року.
(Бувша пральня Кочубеїв) Фото 2012 року
Будівля на території школи, яка збереглася з часів Кочубея .
Фото 2012 року
В 1870 році поміщиком Кочубеєм була заснована школа для дівчаток.
В 1917 році в домі поміщика був організований дитячий будинок для безпритульних дітей, який проіснував до 1924 року.
З 1924 року – це знову школа
У 1928 році в старому приміщенні відкрито семирічну школу.
В 1929 році був побудований новий шкільний будинок з 5 класними кімнатами. В період Великої Вітчизняної війни школа працювала.
Новозбудоване приміщення школи
У 1943 році після визволення села вона була обладнана під військовий шпиталь
Лише в 1959 році відбудовано шкільний будинок, а в 1962 році зроблено його капітальний ремонт.
Кинашівська восьмирічна школа
До 1993 року школа функціонувала, як восьмирічна, а надалі стала одинадцятирічною.
(Одинадцятий клас та бібліотека розмістились у реконструйованому приміщенні бувшої прачечної Кочубеїв.)
До сьогоднішнього дня в шкільному будинку навчаються учні початкових класів, на базі яких створено школу «Здоров׳ятко»
Приміщення початкової школи
У 1989 році поблизу школи з׳явилася двоповерхова споруда дитячого садка на 140 місць.
(Це був дитсадок колгоспу ім. Котовського, голова Пирковський Микола Федорович)
Кинашівський НВК І-ІІІ ст..
В 1998 році дошкільний заклад «Світанок» і Кинашівську середню школу було реорганізовано в школу-сад, а пізніше в Кинашівський НВК І-ІІІ ст. (Кинашівський навчально-втиховний комплекс)
Кинашівська ЗОШ І-ІІІ ст..
У 2011 році Кинашівський НВК пережив чергову реорганізацію. Школа перейшла у відомство Райво і була перейменована у Кинашівську ЗОШ І-ІІІ ст., а дитячий садок перейменовано в ДНЗ(Дошкільний навчальний заклад) «Світанок», останній перейшов у відомство міської ради.
На даний час в одному приміщенні діє два освітні заклади школа і дитсадок, що має дві групи різновікову і дошкільну.
В старшій школі діє сім класів-кабінетів: історії, української мови і літератури, історії, географії, біології, математики, фізики. Є комп’ютерний клас. Заняття з трудового навчання та технологій проводяться у майстерні. В початковій школі діє 4 класи.
Працює їдальня на 50 місць.
1