5 жовтня о 18:00Вебінар: Використання дитячого фольклору на уроках іноземної мови

Проєкт "Казка – місточок до серця дитини" для 1 класу

Про матеріал
Проєкт "Казка – місточок до серця дитини" для 1 класу Підготувала: Вчитель початкових класів Добровеличківського ліцею "ІНТЕЛЕКТ" Чоботар Т.Ю.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Творчий проєкт учнів 1 класу. Добровеличківський ліцей «ІНТЕЛЕКТ»Координатор: Чоботар Т. Ю. Казка – місточокдо серця дитини

Номер слайду 2

Номер слайду 3

формувати інтерес до народної мудрості, бажання черпнути з казок важливі уроки життя, поповнити та збагачувати словниковий запас дітей;розвивати читацький інтерес до казок, усне мовлення, логічне мислення, уяву, пам'ять, уміння аналізувати, акторські здібності;виховувати високі моральні якості, прагнення до добра і справедливості.вчити робити висновки та співставляти ситуації, висловлювати свої думки. Мета проекту:

Номер слайду 4

«Через казку, фантазію, гру, через неповторну дитячу творчість – вірна дорога до серця дитини». В. Сухомлинський.«Казка – свіжий вітер, що роздмухує вогник дитячого мислення й мови».

Номер слайду 5

Що таке казка?Як у людей з’явилися казки?

Номер слайду 6

План проекту: Зустріч з казкою. Фотоколаж “ Мамина казка ”Казкотерапія за творчістю В. О. Сухомлинського. Творчість вихованців “ Казковий світ дитячих фантазій ”

Номер слайду 7

Завдання проекту: Провести виховну годину “ Життя та педагогічна творчість В. О. Сухомлинського;Вікторина “У світі казки чарівної ”Читати книгу В. Сухомлинського “ Казки школи під голубим небом ”;Здійснити екскурсії до музею, в дитячу бібліотеку, в парк Ревуцького;Створити виставку “ Казковий світ дитячих фантазій ”.

Номер слайду 8

Хай казка чарівна, як мама. За руку у світ поведе. Хай мудрими диво-словами. Місточок до серця зведе.І щоб тим місточком дібрались. До серця лиш добрі діла.І мудрість, що в казці ховалась. Постійно у ньому жила.

Номер слайду 9

Сьогодні ми казку сюди запросили,Щоб бачити казку і слухать гуртом, А казка в дорозі десь загубилась — Давайте її пошукаєм разом.

Номер слайду 10

Українські народні казки — популярний фольклорний жанр (фольклор — «народна мудрість»). Ка́зка — це вид художньої прози, що походить від народних переказів, порівняно коротка розповідь про фантастичні події та персонажі, такі, як феї, гноми, велетні тощо. Що таке казка?

Номер слайду 11

Казка – це подорож в країну чудес. Казка – це мудрість народу. Казка – це мої мрії. Казка – це наука про добро, яке знищує зло. Казка – це краса. Казка – це наше дитинство. Казка – це давній і мудрий порадник. Чому так говорять?

Номер слайду 12

Існує книг багато на землі. Вони цікаві, мудрі, гарні. Та кожен з нас, дорослий чи малий,Всяк казочку читати полюбляє. Казка – це світ чарівний та незвичний,Казка – це диво, сповнене краси. Поринуть в казку, це ж бо так цікаво,Це справді свято, радість для душі. У казці звірі мову мають,Дерева розмовляють, мов живі. Добро і правда завжди зло долають,Тому і люблять казку діти всі. Мудра казко, казко-чарівнице,Ти даруєш ласку, вчиш ростить пшеницю. Поведи нас за собою. В світ прекрасний і чудовий. Казочко, казочко, ти приходь до нас,Завітай любесенько у наш 1 клас. В країну казок підемо я і ти,У казці всім цікаво побувати. Там вірних друзів можемо знайти,І з ними хочемо потанцювати. Сьогодні ми казку сюди запросили,Щоб бачити казочку, слухать гуртом,А казка в завії десь там заблудила.

Номер слайду 13

Скринька зовні невеличка,в ній скарби - проте безмежні, будьте дуже обережні. Їх ніколи той не згубить хто народну мудрість любить. І багатства ці безцінні їх збирали по краплині. Скринька казок

Номер слайду 14

Казав казку – казочку, Приказку – приказочку Косарикам – косарям, Казкарикам – казкарям. Скоромовка

Номер слайду 15

Казки, казки... У світі їх багато. В них мрія людства, мудрість поколінь. То ж розгорніть сторінку в будень чи у святоІ почерпніть наснагу і глибінь. Казок народних, щоб душа прозрілаІ повернулась у дитячий вік. Щоб засвітилась радо, заясніла...І помудрішає дорослий чоловік. Надія Красоткіна. Вислови відомих людей про українські народні казки: «Казки належать до найдавніших витворів людського духу і сягають у глибину таких далеких від нас часів, якої не досягає жодна людська історія» В. Гнатюк

Номер слайду 16

Діти ходили, діти гуляли,Дружно у парку казку…Може, під кущиком, чи під місточком,Може, накрилась кленовим…Хлопці гасали, бешкетували. Що ви? Це казку вони…Казко, постій, гей, озовися. Та не жартуй з нас, в клас…Казка із сонечком в небо злетіла, Ні, нашу казку кізонька…Та, слава Богу, казка знайшлася. Будем старатись, щоб гарна… В. Сухомлинський Фізкультхвилинка. Гра ” Додай слово”шукалилисточком,доганяли.повернися.з’їла.вдалася.

Номер слайду 17

соціально-побутовічарівніпро тварин. Види казок

Номер слайду 18

Казки про тварин — це казки, в яких головними героями є тварини — лісові та домашні, а також птахи та комахи. В цих казках ми бачимо звірів за суто людськими справами: вони воюють, обирають царів, судяться та ін. Казки про тварин висміюють людські недоліки та пороки такі, як заздрість, агресивність та жадоба. Чарівні казки (їх іноді називають героїчні чи фантастичні) породжені в докласовому суспільстві, пов'язані із світопоглядом, звичаями та обрядами наших далеких предків. Головні герої, як правило, виявляються в двобої з темними силами, які зазнають неминучої поразки. Головними героями як правило є богатирі, наділені неймовірною силою. Чарівні казки чітко підкреслюють перевагу добра над злом. Соціально-побутові казки (реалістичні, новелістичні) сформувалися за часів феодалізму.

Номер слайду 19

Буква “Ка” казки складає,А тому у вас питає: Розкажіть, в яких казкахЄ герої з букви “Ка”?Гра “Згадай казку”

Номер слайду 20

Зустріч з казкою — це свято, Не було б її у нас, Ми б не знали так багато. Про новий і давній час.

Номер слайду 21

Кросворд. КАЗКИ1122334455

Номер слайду 22

Перевір себе!КОЛОБКОВЛАКОРУКАИЧКААТЯНЕОКСООКОШОРОГТОККЗИВКТВО1234552341

Номер слайду 23

Збери прислів’я. Поясни його значеннямаленькі,Казкиарозумувнихбагато

Номер слайду 24

1 Казка8 зрозумій2 вигадка6 щось4 в3 та5 ній7 повчальне. Збери прислів’я. Поясни його значення

Номер слайду 25

Поясни прислів’я. Казка вчить, як на світі жить.

Номер слайду 26

Ведмежати в лісі жили,Головою все крутили. Ось так, ось так, ось так. (хитають головою)Ведмежата мед шукали, Разом дерева хитали. Ось так, ось так, ось так. (хитають руками)Потім дружно утікали,Бджілки їх наздоганяли. Ось так, ось так, ось так. (махають руками)У гущавині сховались,Носики понакривали, (присідають)І завмерли вмить. Цить, цить, цить. (сідають за парти)Фізкультхвилинка

Номер слайду 27

Насупитись, як сердита людина, як осіння хмара;посміхнутись, як кіт на сонці, як саме сонечко;позлитись, як два цапки на мосту;злякатись, як Маша, що загубилася в лісі;втомитись, як дід, що тягнув ріпку ;погарчати, як гарчить Сірко на вовка. Гра “Тренуємо емоції”

Номер слайду 28

Перший, хто починає ланцюжок, називає будь-яке слово, другий додає слово і пояснює, як воно зв’язане з першим . Наприклад: Баба Яга – мітла (щоб літати); Колобок – Лисичка – Котигорошко – Рукавичка – , , , ... Телесик – , , … . Логічний ланцюжок

Номер слайду 29

Раз, два, три, чотири, п'ять! Час прийшов відпочивати. Тож піднімемо руки вгору,Ніби глянемо на зорі. А тепер всі руки в боки, Як зайчата — скоки-скоки! Десять, дев'ять, вісім, сім — Час за парти нам усім. Фізкультхвилинка

Номер слайду 30

12365478 Кросворд “Веселка”

Номер слайду 31

1. Які казки розповідають над про героїв, що наділені силою, розумом і долають різні пригоди? 2. Які казки розповідають про життя добрих і поганих людей? 3. Як називаються казки створені письменником …. 4. Вставте пропущене слово у прислів’я « … вчить як на світі жить» 5. Хто в українських народних казках найчастіше обдурює казкових персонажів?6. Що на світі наймиліше? 7. Хто з героїв казки про правду і кривду тричі повторював : «Добре ти зробив, та ще не так» /чорт/ Ключове слово: - Як називається одним словом усна народна творчість?Кросворд «Веселка»

Номер слайду 32

ФвотубпІНЧИТСАТНАОЛРОЛКЬіаткзаретіруінассинотч. Перевір себе!иця

Номер слайду 33

Казка — вигадка, всяк знає, Але казка — дивина. В ній усе не так буває І потрібна нам вона! Нас вона навчає жити І поради нам дає. Все в ній вміє говорити І у казці — правда є. До роботи нас привчає І гостинності нас вчить. Той, хто казочки читає, Потім буде добре жить. Бо умітиме радіти І сміятись в добрий час. Вмітиме добро творити. Казка мудрим робить нас.  Н. Красоткіна 

Номер слайду 34

МОЛОДЦІ!

Номер слайду 35

http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D1%81%D1%8 C%D0%BA%D1%96_%D0%BD%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D1%96_%D0%BA%D0%B0%D0%B7%D0%BA%D0%B8http://proridne.org/help.htmlhttp://osvita.ua/vnz/reports/ukr_lit/14447/http://mk-nk.ucoz.ua/news/urok_viktorina_u_sviti_kazki_charivnoji/2012-02-28-2 Використані джерела

pptx
Додано
11 січня
Переглядів
706
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку