Проект "Моя професія - машиніст холодильних установок"

Про матеріал

Метою даного проекта було разом з учнями розповісти про майбутню професію учнів ДНЗ "Чортківське ВПУ" - машиніст холодильних установок. Історію її виникнення, галузі застосуванння та перспективи розвитку.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

ПРОЕКТ “Моя професія – МАШИНІСТ ХОЛОДИЛЬНИХ УСТАНОВОК” Державний навчальний заклад “Чортківське вище професійне училище” Підготували: учні групи№17 під керівництвом викладача Маркіної І.Г

Номер слайду 2

Машиніст холодильних установок ( на базі 11 класів)

Номер слайду 3

  Скоро ти отримаєш атестат, і тобі доведеться приймати рішення щодо свого майбутнього. Адже можна піти у ВНЗ та здобути корисні знання й розширити свій кругозір, піти у ПТУ та здобути практичні фахові навички та досвід, якого бракує іншим, чи відразу влаштуватись на роботу й відчути незалежність від батьківського гаманця. То який шлях обрати? Якщо вчитись далі, то як дізнатись, до якої сфери діяльності ти схильний, щоб не помилитися у своєму виборі? Хто може допомогти тобі з’ясувати, куди йти далі, щоб у майбутньому не заповнити нішу безробітних або працюючих не за фахом?

Номер слайду 4

В Тернопільській області тільки Державний навчальний заклад «Чортківське више професійне училище» готує кваліфікованих робітників з професії «Машиніст холодильних установок».

Номер слайду 5

З історії професії: Сучасне життя не можна уявити собі без холодильника, холодильних установок. Холод використовують досить давно: ще з давніх-давен люди для цього використовували спочатку лід і сніг, а потім суміш льоду з сіллю – це дозволяло отримати температуру нижчу 0є. І тільки в 19 ст. з’явилися перші промислові холодильники. Штучний холод отримав широке використання у всіх галузях народного господарства.

Номер слайду 6

Сьогодення професії: Сьогодні зростає споживання холоду на підприємствах м'ясної, молочної, харчової, рибної промисловості, в торгівлі, транспорті, особливо для зберігання продуктів, які швидко псуються. В даний час застосування штучного холоду значно розширилось і охоплює багато галузей починаючи з побуту, торгівлі, будівництва, кондиціонування повітря, в різних галузях харчової промисловості, а також в машинобудуванні, нафтовій, газовій і хімічній промисловості.

Номер слайду 7

Якщо когось з вас вабить романтика далеких доріг, його чекає широке поле діяльності на холодильному транспорті. Якщо у вас схильність до винахідницької роботи, ну що ж, штучний холод використовується в фізичних, хімічних, біологічних і інших лабораторіях. В сільському господарстві, на будівництві, в медицині і спорті; на суші  і на морі, в повітрі і навіть  в космосі – всюди чекають майстрів штучного холоду .

Номер слайду 8

Із ростом споживання штучного холоду постійно розвивається машинобудування. Змінюються типи холодильних компресорних машин, збільшується ступінь їх автоматизації, впроваджуються сучасні імпортні холодильні установки. Повітря, яким ми дихаємо, його свіжість і чистота і те, чи задушливо, спекотно або холодно людині в приміщенні, залежить від систем, спеціально призначених для забезпечення повітряного комфорту – кондиціонерів.

Номер слайду 9

Машиніст холодильних установок – професія різноманітна і перспективна за своїми можливостями, цікава, складна і дуже потрібна. Можна з впевненістю сказати, що це професія, яка здатна задовольнити практично всі сторони діяльності молодої людини, яка вибирає життєвий шлях в галузі техніки. Обслуговування сучасних холодильних установок вимагає глибоких знань фізичних основ холодильної техніки, процесів, які відбуваються в холодильній машині, обладнання, що при цьому використовується. Регіональний ринок праці потребує компетентних висококваліфікованих робітників професій даного напрямку.

Номер слайду 10

Навчально - матеріальна база Для оволодіння професією в училищі створена належна навчально - матеріальна база. Кваліфіковані викладачі училища працюють над отримуванням учнями міцних знань, а майстри виробничого навчання закріплюють ці знання учням при проведені виробничого навчання в майстернях училища і підприємств-замовників робітничих кадрів, та під час проходження виробничої практики на виробництві.

Номер слайду 11

Кабінет професійно-теоретичної підготовки В кабінеті здійснюється професійно-теоретична підготовка учнів з  предметів: Технологія виробництва холоду Спеціальна технологія (Обладнання та експлуатація холодильних установок)

Номер слайду 12

В кабінеті здійснюється професійно-теоретична підготовка учнів з  предметів: Читання креслень Електротехніка

Номер слайду 13

Кабінет для вивчення предмету “Інформаційні технології”

Номер слайду 14

Кабінет для вивчення предметів: «Контрольно-вимірювальні прилади і автоматика» «Матеріалознавство»

Номер слайду 15

Кабінет з охорони праці

Номер слайду 16

Лабораторія холодильних установок Набуті теоретичні знання  учні закріплюють на уроках виробничого навчання,  які проходять в лабораторії холодильних установок та слюсарній майстерні, оснащених сучасним обладнанням  згідно з вимогами Державних стандартів ПТО.

Номер слайду 17

Виробнича практика Виробничу практику учні проходять на різних підприємствах м.Чорткова: Мясокомбінат; Сирзавод; Холодсервіс; Майстерні по обслуговуван- ню підприємств торгівлі.

Номер слайду 18

Сфера професійного використання випускника: Надання послуг з обслуговування і ремонту холодильного устаткування в різних галузях народного господарства. Наших випускників радо запрошують на роботу підприємства м.Чорткова та Тернопільської області.

Номер слайду 19

Перший крок, але не останній… Перспективи : Професія різноманітна і перспективна за своїми можливостями, цікава, складна і дуже потрібна. Професія належить до сфери обслуговування, а також дає можливість займатися індивідуа-льною трудовою діяльністю або відкрити власні майстерні з ремонту холодильної техніки (торгово-холодильне обладнання, побутові холодильники).   Наші випускники продовжують навчатись за обраною професією у вищих навчальних закладах ІІІ та ІV рівня акредитації.

Номер слайду 20

Якщо Ви зробили свій вибір,то: Особисто звертайтеся за адресою: ДНЗ “Чортківське ВПУ” Вул.Паркова б.12 С.м.т.Заводське Чортківського району Тернопільської обл. 48523 наш сайт: www.chvpu.narod.ru Зверніться на сайт училища ch-vpu.at.ua і відправте заявку на навчання на електронну адресу chvpu_bill@ukr.net Звяжіться з нами за телефоном 2-49-77 Чекаємо Вас в нашому навчальному закладі!!!

ppt
Пов’язані теми
Технології, Інші матеріали
Додано
28 березня 2018
Переглядів
511
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку