Мета: Навчальна:забезпечити: Засвоєння учнями знань про нову техніку виконання творчої роботи; Формування вмінь працювати з різними видами матеріалів; Дотримання охайності у виконанні роботи. Розвивальна: сприяти розвитку логічного мислення, уяви та уваги. Виховна: виховувати потребу ощадного використання матеріалів, акуратність у роботі.
Робота над проектом передбачає два види роботи: Діяльність вчителя: пропонує ставити проблему, консультує, спостерігає, радить, допомагає, уточнює, перевіряє, узагальнює, приймає участь у оцінюванні проекту. Діяльність учня: аналізує, порівнює, досліджує, формулює, малює, генерує ідеї, розробляє, підраховує, творчо оформляє, презентує та захищає проект.
Варіант алгоритму для творчого проекту, в результаті якого буде отримано реальний продукт (картина, варіант біжутерії, одяг) ТВОРЧИЙ ПРОЕКТ Вибір моделі та конструкції виробу Розробка технології виготовлення Вибір матеріалів Оформлення Дизайн-аналіз проекту Захист Екологічне та економічне обґрунтування Організація робочого місця та виготовлення виробу
ПРОЕКТ (Варіант № 1) Виготовлення декоративного панно в техніці «Асамбляж» Мета:оволодіти навичками прийомів робот із різними видами матеріалів; розвивати креативне мислення; виховувати дбайливе ставлення до навколишнього середовища, та бережливе ставлення до матеріалів з якими працюєш.
Послідовність виконання роботи: На основу приклеюємо пензлик та декоративні елементи. Під декоративними елементами ми розуміємо дріб’язкові деталі: ґудзики, намистинки, деталі із фетру, мушлі, гайки, прищепки, словом усе, що е в начвності. Фарбувати картину можна в один колір, можна фарбувати кількома. Паралоновим споншиком наносимо фарбу на всі деталі. Даємо гарно висохнути і шедевр готовий. В такій техніці, використовуючи абсолютно різноманітні матеріали та деталі можна виготовляти дуже цікаві картини для оформлення будь якого інтер’єру. При виготовленні таких картин можна поєднувати техніки: пейс арт, деку паж, вінтаж, скраббукінг.
Актуальність: проблеми довкілля досить гостро відображаються на здоровї людини та впливають на її діяльність. Робота із матеріалами вторинної сировини дасть змогу поглибити та виховати бережливее ставлення до природи. Надалі в подальшому житті фільтрувати сміття яке виникає в наслідок практичної діяльності людини.
Завдання проекту: розвиток креативного мислення учнів; творчий пошук та створення банку ідей (для вчителя і для учнів); підвищення ефективності уроку образотворчого мистецтва; створення творчого середовища для психологічної релаксації та емоційно-творчої активності учнів. Дбайливе ставлення до навколишнього середовища.
Послідовність виконання роботи 1. У якості конструкційного матеріалу ми будемо використовувати стару фотоплівку, картонні бобіни від скотчу, кнопки та дріт від клавіатури, паперовий атлас, нитки, терм оклей. Фотоплівку можна відмити від зображення,а можна залишити із ним (фото 1, фото 2) Фото 1 Фото 2