Раціональні числа: додавання і віднімання. Розв'язування вправ.

Про матеріал
Тема. Раціональні числа: додавання і віднімання. Розв'язування вправ. Мета: підготувати учнів до виконати тематичної контрольної роботи.
Перегляд файлу

 

 

Тема. Раціональні числа: додавання і віднімання. Розв'язування вправ.

Мета: підготувати учнів до виконати тематичної контрольної роботи.

Тип уроку: узагальнення та систематизації знань, вдосконалення вмінь.

Хід уроку

І. Перевірка домашнього завдання

Оскільки вправи домашнього завдання дублюють вправи, розв'я­зані на попередньому уроці, доцільно з метою збереження часу, перевірити вибірково зошити у «слабких» учнів та звернути увагу лише на завдання 2, 4 (згадаємо протилежні числа і правила порівняння раціональних чисел).

 

II. Систематизація та узагальнення знань

Усні вправи

  1. Обчисліть:

а) -1 + (-7); - 17 + (-13); -10 + (-20); -0,2 + (-2,8); (-10) + (-90), -+;

б) -3 + 3; -7 + 7; -5 + 3; -11 + 8; 10 + (-6); 12 + (- 16); -5 + 6; -7 + 19;

в) 5 - (-2); 5 - 7; -3 - 8; -6 – (-9).

  1. Чи правильно розкрито дужки?

а) 3 + (-5 - 2) = 3 - 5 - 2;  б) 3 - (-5 + 2) = 3 + 5 - 2;

в) 3 - (5 - 2) = 3 - 5 - 2;   г) 3 - (5 + 2) = 3 - 5 + 2.

  1. Ігровий момент

 

4

0

-9

2

-3

5

-8

-4

3

-7

12

-6

-11

-1

-5

11

Сума чотирьох чисел, що стоять в одному ряді (по вертикалі, або по горизонталі, або по діагоналі), дорівнює: а) -10; б) -24. Назвіть ці числа.

  1. * Учитель записує на дошці числа-3; 5; -7 і говорить: «Я додав два чис­ла і від цієї суми відняв третє число. У мене вийшло деяке від'ємне число. Яке?»

Під час розв'язування усних вправ учні повторюють основні алго­ритми, пов'язані із додаванням і відніманням раціональних чисел. Більш детальніше додавання, віднімання і їх особливості розгля­даємо під час виконання письмових вправ.

 

III. Узагальнення та вдосконалення вмінь Розв'язування вправ

  1. а) Виконайте додавання: -379 + 948; -0,81 + 0,66; -5 + ; +.

б) Знайдіть значення виразу, спростивши його 1+ (-3,8) + а + (-2,2), якщо а = -4,75; а = 2; а = 24; а = -2.

в) Обчисліть дії, обравши зручний порядок дій:

   + (-0,45) + ; -2,43 + 6,31 + (-3,21) + 0,49 + 4,43.

  1. а) Виконайте віднімання: -3,2 - (6,3); -4- 1; -2,6 - (-1,4); 2 - 3.

б) Розв'яжіть рівняння: 2,4 + х = -2; z - = 6.

в) Знайдіть значення виразу: - (-1,8 - 4,3) - 5,7.

  1. Розкрийте дужки і спростіть вираз:

а) (5,3 + а) - (а + 6,4);    б) - (9,4 - b) + (- b + 3,7);

в) - (х - 5,8 - у) - (11,3 - х); г) (a b 7,4) + (-7,4 + b + a).

  1. Обчисліть:

а) -10,8 + ; б) -2- |2,6 - 3,8|; в) 12 - .

  1. Розкрийте дужки і знайдіть значення виразу:

а) 4,35 - 5 - (1,63 - 2,72);  б) (0,211 + 0,817) - (0,302 - 0,7);

в) - 8,543 - (- 3,52 + 7,133 - 1,48) - (4,006 + 0,5).

  1. Розв'яжіть рівняння: а) 11 – х – 8 = -2,3; б) –х + 7 – 18 = 5.

 

IV. Підсумки уроку

Ігровий момент «Найрозумніший*

Тестові запитання

На дошці записані два різних числа, наприклад -11 та 3. Учень швидко відповідає на запитання, які учитель ставить у короткій формі.

  1. Модулі.
  2. Яке з чисел більше?
  3. Два цілих числа між ними.
  4. Два числа, менші за обидва.
  5. Два числа, більші за обидва.
  6. Сума чисел.
  7. Різниця.
  8. Сума першого і числа, протилежного другому.

 

V. Домашнє завдання

  1. Знайдіть значення виразу:

а) -2,9 + 1,8 + (- 11,1) - |-7,2|;  б) -5,4 - (-10 - 5,4 + 4,7).

  1. Розкрийте дужки і спростіть вираз:

а) (5,4 - а) - (-4,7 + а), б) -11,3 - (-5 6 + 7,8).

  1. Розв'яжіть рівняння: а) 7,3 х = -1,2; б) (х + 1,2) - 1,9 = - 2,4.
  2. Знайдіть значення виразу -13,5 + (-х), якщо х = 1,6; -3,2.
  3. Знайдіть суму всіх цілих чисел, які є розв'язками нерівності -5 < х < 3.
  4. Розв'яжіть рівняння: а) -2,9 - (х - 3,7) = -2; б) |х| -2,1 = 3; в) |4 - х| = 9.
  5. Знайдіть відстань між точками А(х) і B(у), якщо:
    a) x =-5; y = 1; б) х = -4; у = -0,5.
  6. Відстань між точками Сіх) і ЖЗ) дорівнює 6 одиниць. Знайдіть координату точки С. Скільки може бути таких координат?

 

doc
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
Додано
24 лютого 2020
Переглядів
791
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку