Тема. Раціональні числа; порівняння, додавання та віднімання. Розв'язування вправ.
Мета: підготувати учнів до виконання тематичної контрольної роботи.
Тип уроку: узагальнення та систематизація знань, умінь і навичок.
Хід уроку
I. Перевірка домашнього завдання
Якщо на попередньому уроці не встигли зробити, то на початку цього уроку ми проводимо тестову роботу (з теми «Розкриття дужок») (див. урок № 80). Щоб мати можливість проаналізувати правильність виконання роботи, учні, виконавши дії в зошитах і обравши правильний, на їх погляд, варіант відповіді, записують його позначення як в зошитах, так і на аркуші відповідей (який, після того як будуть зібрані відповіді, залишається в учнів).
II. Узагальнення та систематизація знань
Усні вправи
а) від'ємними; б) додатними; в) невід'ємними; г) недодатними.
Які точки мають цілі координати? натуральні координати? дробові координати?
Чому дорівнюють модулі утворених чисел?
Тестові запитання
На дошці записано, наприклад, дробове від'ємне число -3.
Учень повинен швидко відповісти на запитання, які учитель ставить у короткій формі:
Під час виконання усних вправ учні повторюють основні поняття і алгоритми першого блоку теми «Координатна пряма та порівняння раціональних чисел».
III. Вдосконалення вмінь
а) точки А(3); В(-4,5); С(-2); D(-3); Е; F(4,5);
б) точку М і точку К, що має протилежну координату;
в) точки, модулі координат яких дорівнюють 3,5; 4; 0.
а) Які з даних чисел є натуральними, цілими, дробовими, додатними, від'ємними?
б) Знайдіть модулі чисел; чи є серед них-такі, що мають рівні модулі?
Чому?
в) Розмістіть числа в порядку зростання.
а) |-1,5| + |0,98|; б) |-1100| - |-295|; в) |-2,4| · 2,5 – 6; г) |-27| : |-180| + 0,4;
д) ; є) 1,6 + 1 - .
Запишіть усі цілі числа, які задовольняють кожну нерівність.
IV. Підсумки уроку
Тестові завдання
1) -1,4; 2) -1,15; 3) -2; 4) -1,31.
1) Числа 5 та -5 — натуральні числа;
2) числа 5, 6, 4 та -7 — цілі числа;
3) з чотирьох чисел: - 2; 6; 9; 8 лише 2 — ціле число;
4) на координатній прямій між числами -3 та 2 містяться 4 цілих числа.
V. Домашнє завдання
а) Які з даних чисел є натуральними; цілими; дробовими?
б) Запишіть числа, протилежні даним.
в) Знайдіть модулі чисел. Чи є серед них такі, що мають рівні модулі?
г) Розмістіть дані числа в порядку зростання.
а) точки А(-2), В(-3,5), С(-0,5), D(2,5), Е, F(4);
б) точку K(-1,5) і точку, що мас протилежну координату;
в) точки, модулі координат яких дорівнюють 2; 3,5; 0.
а) більше від , але менше від ;
б) менше від -, але більше від -;
в) менше від - 3,3, але більше від — 3,4.