Рекомендації для батьків під час карантину

Про матеріал
В Україні тривають протиепідемічні заходи та обмеження, запроваджені 12 березня. Вони діятимуть попередньо до 3 квітня. На карантин закрито дитячі садочки та школи всіх форм власності. У такій ситуації перед батьками постала неочікувана проблема: як організувати догляд за дітьми та не піддатися паніці, що вирує навколо.
Перегляд файлу

Рекомендації для батьків під час карантину

 

В Україні тривають протиепідемічні заходи та обмеження, запроваджені 12 березня. Вони діятимуть попередньо до 3 квітня. На карантин закрито дитячі садочки та школи всіх форм власності. У такій ситуації перед батьками постала неочікувана проблема: як організувати догляд за дітьми.

 Батьки рекомендуємо зробити усе необхідне і залежне  від вас, щоб діти під час карантину:

  • Перебували в обмеженому від зовнішніх впливів просторі;
  • Дотримувалися санітано –гігієнічних вимог і правил поводження під час карантину;
  • не контактували з іншими, окрім членів сім’ї, тому намагайтесь менше ходити в гості, не відвідувати громадських місць та уникати великого скупчення людей.

     Поставтесь до цього відповідально. А також…

Тримайте під контролем власні емоції

Перш ніж говорити з дитиною про небезпечне захворювання, переконайтеся, що контролюєте власну тривогу та страх. Адже діти часто віддзеркалюють емоції батьків. Якщо дитина відчує стурбованість батьків, то  гіперболізує небезпеку в своїй уяві.

         Станьте ініціатором розмови

Не потрібно боятися піднімати тему пандемії короновірусу, якщо дитина сама ще не запитувала.  Саме Ви маєте стати для неї надійним джерелом інформації. 

Поспілкуйтесь з дитиною та відкоригуйте інформацію, яку вона уже знає. Сформуйте  реалістичне уявлення про ситуацію. Не замовчуйте власні переживання стосовно карантину.  Варто наголосити, що інформувати дитину доцільно зрозумілою мовою, відповідно до її віку. Тільки тоді вона зможе зрозуміти проблему та перестати тривожитись.

Дітям шкільного віку можете розповісти більш конкретну інформацію про спалах вірусу – що це таке, як він поширюється, як запобігти захворюванню. Але тримайтеся подалі від розмов про смерть. Акцентуйте на тому, що дорослі роблять все можливе, щоб забезпечити безпеку та захист. Обмежте перегляд напружених телевізійних новин, які можуть викликати занепокоєння. Про симптоматику коронавірусу краще розповісти, провівши аналогію із звичайною застудою, якою дитина хворіла раніше.

У розмовах з підлітком врахуйте той факт, що діти такого віку,  уже активно користуються соціальними мережами і  точно чули про коронавірус. Найкращим варіантом буде спільний пошук відповідей на запитання. При цьому потрібно бути напрочуд уважним до інформаційних джерел.

Обов’язково зазначте,  що проявляти занепокоєння, відчувати страх – це нормально.  І у ситуації тривоги син чи донька завжди може розраховувати на Вашу підтримку. Це саме той момент, коли потрібно створити довірливі відносини у сім’ї.  Варто розповісти або нагадати минулий досвід вирішення якоїсь проблеми.  

  Дозвольте дитині контролювати ситуацію

Покажіть, що дитина може зробити, щоб не захворіти, а також впровадити здорові звички для всієї родини. Це допоможе відчути почуття контролю. Психолог Рейчел Томасян наголошує:"Не говоріть про профілактику, як про спосіб налякати дитину та змусити її мити руки. Замість цього поговоріть про кроки, які ви всі збираєтесь робити, щоб попередити  хворобу".

         Підтримуйте позитивний емоційний стан та змістовне наповнення дозвілля

  • Дотримуйтесь встановленого режиму дня;
  • Контролювати час відведений для шкільних занять;
  • Контролювати час перебування дитини біля комп’ютера та телевізора;
  • Залучати до посильної допомоги по господарстві;
  • Організуйте дітям ігрову діяльність .

Будьте здорові та пам’ятайте карантин це не канікули.

 

docx
Пов’язані теми
Психологія, Інші матеріали
Додано
31 березня 2020
Переглядів
722
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку