Робочий аркуш на тему "Дієприкметниковий зворот"

Про матеріал
Матеріал містить різні типи завдань з теми "Дієприкметниковий зворот": залежних слів у дієприкметниковому звороті, розстановка розділових знаків, узгодження дієприкметникового звороту з означуваним словом та ін.
Перегляд файлу

ПІ учня____________________________________________

ДІЄПРИКМЕТНИКОВИЙ ЗВОРОТ

      Прочитай речення. Назви дієприкметники. У якому реченні дієприкметник має залежне слово?

1) Достиглі яблука милували око. 2) Яблука, достиглі в саду, милували око.

        Прочитай речення. З’ясуй, які дієприкметники мають залежні слова, а які не мають.

1) На підрум’яненому сонцем плесі срібляться лілії. 2) Шлях, обсаджений обабіч липами, перетинав степ із півдня на схід . 3) Мовчали закурені поля. 4) Ми дивилися на піщану землю, усипану минулорічною хвоєю й шишками  5) Духмяне квіття закосичене скрашає мамині грядки.

          Прочитай. Підкресли дієприкметникові звороти. Поясни розділові знаки.

image     1) Послухай, як трава росте, напоєна дощами. 2) Запахли сонцем яблуні в садах, од кореня натруджені по віти. 3) Мені ще й досі берег сниться, залитий сонячним огнем. 4) Сяйвом переповнені плоди мерехтять, палають, не згасають. 5) Спокоєм повиті сплять простори нив. 6)  Я в людей попрошу тільки віри в кожне слово, почуте від мене. 7) Із правдою розлучені слова кудись біжать по сірому перону. 8) Тепле ніжне літо, волошками повите, посріблене дощами, живе в очах у мами. 9) На дорогу вибіг охлялий за зиму заєць, стрибнув раз, вдруге, нашорошив вуха і аж залопотів у кущах.  10) Давно вже море ночі залило натомлене денним трудом село.

    Встав пропущені орфограми та розділові знаки. Підкресли дієприкметникові звороти.

   І. 1) І пахне раннім сонцем і м..дком з..мля ле..ким с..рпанком оповита. 2)

На заході ро..падаються останні в..шневі згустки залишені сонцем. 3)  Навіки полюбив я білі хати завихорені цвітом в..шняки і матіол в..чірні аромати. 4) Хліб ч..рствий порізаний по скибі все ж соло..кий з доброї руки. 5) Спасибі Вам мамо за всю доброту і пісню залишену в спадок.

  ІІ. 1) Небо збіліле від спеки вже сивіє мов поп..ліє. 2) В душі – Карпати, синявою вкриті. 3) Сплять с..виною закутані гори. 4) Гілля, ро..чахнуте на груші, ле..ку навіює п..чаль. 5) І ч..брецями день затоплений спустився низько до трави. 6) Ніч, осяяна цвітом яблуні, затуман..на, мов роса. 7) Біля хатисторож..ю стояли обнизанігудзиками насіння в..соченні мальви.

image

pdf
Додано
3 грудня
Переглядів
71
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку