Розчинність речовин, її залежність від різних чинників. Насичені й ненасичені, концентровані й розведені розчини.

Про матеріал
Презентація до уроку "Розчинність речовин, її залежність від різних чинників. Насичені й ненасичені, концентровані й розведені розчини".
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Розчинність речовин, її залежність від різних чинників. Насичені й ненасичені, концентровані й розведені розчини.

Номер слайду 2

Пригадаємо:

Номер слайду 3

Воду, яка містить велику кількість солей кальцію і магнію, називають твердою. Загальний вміст солей в світовому океані – 5 • 1016 т. Серед них: Na+ – 30,6% Ca2+ – 1,2% Cl– – 55,2% Mg2+ – 3,7% K+ – 1,1% SO42– – 7,7%Морська вода – це суміш речовин

Номер слайду 4

Розрізняють насичені, ненасичені, пересичені, концентровані і розбавлені розчини.

Номер слайду 5

Пересичений розчин – це розчин, в якому при даній температурі розчинено більше розчинної речовини, яка може розчинятися за нормальних умов.

Номер слайду 6

Досить часто розчинність твердих та рідких речовин визначають масою речовини, яка може розчинитися в 100 г розчинника за певної температури, щоб розчин став насиченим. Ця величина називається коефіцієнтом розчинності. Наприклад: у 100 г води при температурі 10ºC може розчинитися 51,7 г Pb(NO3)2. А в 200 г води, скільки розчиняється?

Номер слайду 7

Процес розчинення речовини залежить від різних чинників. В залежності від природи розчиненої речовини. РЕЧОВИНИ добре розчинні в 100 г води розчиняються більше 10 г речовини. малорозчинні, якщо розчиняються менше 1 г речовини. практично нерозчинні, якщо в розчин переходить менше 0,01 г речовини.

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Розчинність більшості твердих речовин з підвищенням температури збільшується. Розчинність газів, навпаки, зменшується з підвищенням температури. Тиск впливає лише на розчинність газів. Із зменшенням тиску, розчинність газу зменшується.

Номер слайду 10

За кількістю розчиненої речовини розчини поділяють на: насичені, ненасичені, перенасичені, розбавлені і концентровані. Розчинність речовини показує, яка маса її може розчинитися у 100 г розчинника при даній температурі, щоб розчин став насиченим. Вода – універсальний розчинник, тому що молекула води полярна і легко руйнує кристалічні ґратки розчинних речовин, особливо речовин з йонним чи ковалентним полярним зв’язком. Підсумки:

Номер слайду 11

Домашнє завдання. Знайти та записати розчинність у воді барій нітрату, натрій хлориду, натрій гідроксиду, визнати у якої речовини, найбільша розчинність. Розв'яжіть задачу. Розчинність нітрату натрію при температурі 10 градусів становить 80,5г. Скільки грамів цієї солі можна розчинити при 10 градусів у 215 г води?Вправа за посиланням https://learningapps.org/14003504 Для допитливих. Абсолютно нерозчинних речовин у природі немає. Якщо у воду опустити срібну ложку, то метал у дуже малій кількості переходить у розчин. Така «срібна» вода набуває антимікробних властивостей й на відміну від звичайної води може зберігатися тривалий час.

pptx
Пов’язані теми
Хімія, 9 клас, Презентації
Додано
6 жовтня
Переглядів
232
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку