Дата: 09.02.2023 08:50
Клас: 2-Б
Вчитель: Нікітенко С.В.
Урок: українська мова
Тема: Розпізнаю слова – назви ознак.
Мета: формувати в учнів уявлення про слова – назви ознак; учити розрізняти їх за питаннями; розвивати зв’язне мовлення, увагу, пошукову діяльність; формувати комунікативну компетентність спілкуватися українською мовою; виховувати любов до рідної мови.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Електронні ресурси:
1) Ютуб-канал: - фізкультхвилинка «Гра в сніжки»
- зорова гімнастика «Сніжинки»
- навчальне відео «Мовка і Суржик»
2) Презентація до теми уроку Всім.pptx
3) Інтерактивний сервіс вправ learningapps.org
- гра «Впізнай кого ознака»
- гра «Відшукай пари» (домашнє завдання)
Хід уроку
І. Вступна частина.
Організація класу:
Пролунав дзвінок,
Починаємо урок.
Працюватимем старанно,
Щоб почути у кінці,
Що у нашім 2-м класі
Діти — просто молодці!
Перевірка домашнього завдання
- Які пари слів записали, зачитайте.
Гра «Яке слово заховалось»
СНІ…..
Сніговик сніжок
Сніговий сніжинка
Каліграфічна хвилинка
- Пропишіть з’єднання і слово «сніжинка»
- А якою може бути сніжинка? (Холодна, біла, мокра, маленька)
- Щоб описати сніжинку ми використали слова-назви ознак.
Оголошення теми і мети уроку
- Сьогодні на уроці вчитимемося розпізнавати слова- назви ознак.
ІІ. Вивчення нового матеріалу
- У нас в гостях наші друзі - Мовка і Суржик.
Перегляд відео «Уявлення про слова, які називають ознаки предметів (прикметники)»
- Зарядка для очей «Сніжинка»
Гра «Впіймай слово – ознаку предмета».
– Уважно послухайте загадку. Плесніть у долоні, як почуєте слова-ознаки предметів.
Срібна зірка біла – біла
На долоню теплу сіла.
І як сіла, то й розтала –
Голуба водиця стала.
(Сніжинка)
ІІІ. Основна частина.
Вправа 1. (с. 72)
- Після канікул друзі знову зустрілись у школі. Кожний розповідав про свій відпочинок. Прочитай, які слова використали у своїх розповідях Читалочка і Щебетунчик.
Вправа 2. (с.72) Визнач, хто з дітей використав іменники. Поясни, чому ти так вважаєш.
Вправа 3. Поєднай слова Читалочки з відповідним словами Щебетунчика. Запиши утворені сполучення слів за зразком.
СВЯТО (яке?) ВЕСЕЛЕ, РІК (який?) НОВИЙ, ЯЛИНКА (яка?) КРАСИВА, ПОДАРУНКИ (які) НОВОРІЧНІ
Проведи дослідження.
Перевір себе за правилом. (с. 72)
І група: Вправа 4. Запиши назви світлин у колонку. Добери до них слова – назви ознак і запиши.
СНІЖИНКА (яка?) ЧАРІВНА, РУКАВИЧКИ (які?) ТЕПЛІ, БУРУЛЬКА (яка?) ПРОЗОРА
ІІ група Вправа 5.(с.73) Прочитай, де провела канікули Родзинка. Випиши з її розповіді слова – назви ознак.
ЗИМОВІ, ЧУДОВА , ЧИСТЕ , ЛИЖНІ , СМАЧНА , ВЕСЕЛІ , ГАРНИЙ.
Фізкультхвилинка.
Гра «Впізнай кого ознака?»
- Пограємо в гру на освітній платформі learningapps.org «Впізнай кого ознака?»
(https://learningapps.org/display?v=pg49e3ze223 )
Творче завдання
- Спробуйте за ознаками тварин скласти загадку.
ІV. Заключна частина.Підсумок.Рефлексія.
Підсумок уроку. Вправа «Опиши предмет».
- На які питання відповідають слова - назви ознак?
- Наведіть приклади таких слів.
- Погляньте на картину Джуді Гібсон — сучасної американської художниці та спробуйте її описати використовуючи слова – назви ознак
Домашнє завдання.
Вправа 9.(с.73) Пояснення домашнього завдання.
І група: Виписати з поданих слів назви ознак.
ІІ група: знайти і записати пари іменників з словами – назвами ознак предметів на освітній платформі learningapps (https://learningapps.org/9110285 )