Розпорядок дня учнів і його вплив на здоров’я.

Про матеріал
Тема заняття: Розпорядок дня учнів і його вплив на здоров’я. Матеріал містить практичні роботи «Складання розпорядку дня», «Як складати портфель». Метою заняття є ознайомлення учнів із типовим розпорядком дня першокласника, розкрити суть поняття «режим дня» та його значення у житті людини, спираючись на їхній досвід; навчати дітей організовувати свою працю та відпочинок; здоров’язбережувальна: формувати навички особистої гігієни, викликати інтерес до виконання правил особистої гігієни, виховувати глибоке розуміння правильного дотримування режимних моментів, бережливе ставлення до свого здоров’я.
Перегляд файлу

Тема: Розпорядок дня учнів і його вплив на здоровя. Практичні роботи «Складання розпорядку дня», «Як складати портфель».

Мета: формування ключових компетентностей: вміння вчитися – само організовуватися до навчальної діяльності у взаємодії з іншими учасниками навчально-виховного процесу; предметна: ознайомити учнів із типовим розпорядком дня першокласника, розкрити суть поняття «режим дня» та його значення у житті людини, спираючись на їхній досвід; навчати дітей організовувати свою працю та відпочинок; здоровязбережувальна: формувати навички особистої гігієни, викликати інтерес до виконання правил особистої гігієни, виховувати глибоке розуміння правильного дотримування режимних моментів, бережливе ставлення до свого здоровя.

Тип уроку: дослідження з елементами змагання.

Обладнання: сюжетні малюнки, таблиці, довідкове бюро, пам’ятка.

Хід уроку:

І. Організаційний момент.

Я вам рада, любі діти,

І вітаю щиро вас

І запрошую ласкаво

На основи здоровя у клас.

ІІ. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності.

  1. Які корисні справи ви робили протягом тижня?
  2. Що слід робити, щоб бути охайним?
  3. Які корисні звички вам відомі?
  4. Що таке здоровий спосіб життя?

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

  •      Сьогодні на уроці ви дізнаєтесь, що таке режим дня, як він впливає на здоровя, навчитеся складати свій режим дня та спробуєте свої сили у дослідах та змаганнях.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

  1. Ваш організм працює, як годинник. Щоб встигнути за день зробити чимало справ і при цьому добре почуватися, добре вчитися, слід усе робити в установленому порядку. В один і той же час лягайте спати, прокидайтеся вранці, робіть ранкову зарядку,вмивайтеся, снідайте, йдіть до школи, тобто дотримуйтеся режиму дня. Це корисно для здоровя. Не можна його порушувати, бо людина стає недисциплінованою, незібраною, а це негативно впливає на її здоровя.
  2. Читання й обговорення вірша О.Орача «Галя-Невстигаля».

Галя-Невстигаля

Галя, вставай, умивайся

Та швидше до столу!

Галю, мерщій убирайся,

Бо спізнишся в школу!

Галя вилежує, ніжиться і позіхає,

Довго з портфелем вовтузитися

І – не встигає

В школі дзвінок продзвенів

І давно почалися уроки

А коридором – чиї то? –

Лунають поспішливі кроки.

Клас уже знає:

Це знову спізнилася Галя.

Ні, недаремно прозвали

Її Невстигаля.

  • Як ви гадаєте, чому Галя завжди спізнювалася?
  • Чи можна їй допомогти? Як саме?
  • Розкажіть, як ви збираєтеся до школи?
  • Що ви робите, коли вас розбудять?
  • Чи відразу встаєте з ліжка? Чи робите зарядку?
  • Чи встигаєте поснідати?
  • Чи допомагає вам хтось збиратися до школи?

Сьогодні ми спробуєте дослідити і скласти режим дня першокласника. Кожен з вас буде працювати лаборантом у своїй лабораторії.

(Клас ділиться на 5 груп. Кожна група працює з малюнками і складає декілька речень за малюнками).

І група – Зарядка.

ІІ група – Особиста гігієна.

ІІ група – Харчування.

IV група – Навчання під час уроків та самопідготовка.

V група – Вільний час.

  1. Усвідомлення поняття «режим дня»

(узагальнення думок дітей)

Режим дня – це план життя на день, такий розпорядок праці, відпочинку, харчування і сну, при якому правильно чергуються праця і відпочинок.

Режим дня включає наступне:

  • спати не менше 9 год;
  • лягати спати і прокидатися в один і той же час;
  • вчасно приходити в школу, ніколи не спізнюватися;
  • харчуватися в один і той самий час;
  • виконувати домашні завдання в один і той самий час;
  •  щоденно гуляти і гратися на свіжому повітрі.
  • берегти час. не гаяти його даремно.

V. Фізкультхвилинка

Щось не хочеться сидіти,

Треба трохи відпочити.

Руки вгору, руки вниз.

На сусіда подивись.

Руки вгору, руки в боки

І зроби чотири кроки.

Вище руки підніміть

І спокійно опустіть

Поясніть, діти. Кілька раз,

За роботу – все гаразд.

VI. Робота з підручником (с. 27-31). Обговорення запропонованого режиму дня.

  1. Практична робота: «Складання розпорядку дня» (з допомогою вчителя)

А вдома з батьками кожен складе свій режим дня.

  1. Гра-змагання «Плутанина»

Завдання: першим правильно розмістити сюжетні малюнки, що відображають основні моменти режиму дня, в певній послідовності.

Довідкове бюро:

Із книги рекордів Гіннеса:

Французький лікар Ален Бомбар подолав на гумовому човні Атлантичний океан за 65 днів, вирушивши в плавання без їжі і води.

 «Я вирішив вести «сільський» спосіб життя, тобто вставати з сонцем, лягати з сонцем, склавши розпорядок дня:

  • на світанку я ловлю риб;
  • роблю ранкову зарядку;
  • дотримуюсь загальноприйнятих годин для їжі;
  • пополудні присвячую час медичному контролю, розумовій роботі, метеорологічним спостереженням;
  • нарешті роблю підсумок спостережень за день.

Ніч, що настає, приносить бажаний відпочинок»

Ось такий розпорядок дня був у Алена Бомбара. Навіть в океані на човні він дотримувався режиму..

  • Чому?
  • Що це дало для лікаря?

Отже, режим дня потрібен для того, щоб забезпечити найвищу працездатність протягом усього періоду неспання. При чіткому розпорядку дня в людини формуються звички, і тоді конкретний час є сигналом для відповідних дій.

 

 

 

 

 

 

Орієнтовний режим дня для першокласника

7.00 – 7.30

Пробудження, підйом, ранкова гімнастика, водні процедури, ранковий туалет, прибирання ліжка.

7.30 – 7.45

Сніданок.

7.50 – 8.20

Дорога до школи.

8.30 -12.30

Заняття в школі.

12.30-13.00

Повернення зі школи.

13.00-13.30

Обід.

13.30-14.30

Післяобідній відпочинок.

14.30-16.00

Перебування на свіжому повітрі.

16.00-16.30

Підвечірок.

16.30-18.00

Заняття улюбленими справами.

18.00-19.30

Допомога батькам,відвідування гуртків, секцій.

19.30-20.00

Вечеря.

20.00-21.00

Підготовка до сну.

21.00-7.00

Сон.

 

VI. Робота над загадками.

  • Не кущ, а з листочками,

Не сорочка, а зшита,

Не людина, а розповідає. (книга)

  • Є у мене деревина,

В ній дуплиста серцевина.

Вліз у дірку хвацький писар,

Вічно пише і мовчить.

Сам, як дерево завдовжки,

Тільки ніс з дупла стирчить. (олівець)

  • Де можна у портфелі

Сховати приладдя:

І гумку, і ручку

І навіть фломастер?  (у пеналі)

  • Виводить букви і слова

Оця цікава штучка,

В руці виблискує здаля,

Нова, гарненька…   (ручка)

  • Що ще потрібно мати школяреві? (Учні добирають назви шкільного приладдя)
  1. Робота над віршем.
  • Послухайте вірш «Микола – першокласник» Надії  Кирян і подумайте, що зайвого взяв із собою в школу цей учень.

Перший раз малий Микола

Став збиратися до школи.

Олівця поклав у сумку,

Книги, ручку, зошит, гумку,

Мяч, перо, граблі, подушку,

На обід мяку пампушку,

Два ведмедики, лопату,

Білочку руду хвостату,

Лук і стріли, і рушницю

Ще й пухкеньку паляницю.

Ще стільця, стола і парту,

Ще й географічну карту,

Трактора, машину, мило.

Вже й надворі звечоріло.

Сів Микола, дума думку

Чи усе поклав у сумку?

  • Що знадобиться в школі?
  • Дайте пораду Миколці.
  • А що повинно бути в портфелі?
  1. Практична робота: «Як складати портфель».

а) Ознайомлення з памяткою «Що повинне бути в портфелі»

- Чистий носовичок;

- Акуратно складені речі, потрібні для занять на цей день.

- Обгорнуті і підписані книжки.

- Зошити, складені в папку.

- Олівці, ручки, складені в пенал.

- Необхідно стежити за тим, щоб звечора все було готове до наступного навчального дня і в портфелі не було нічого зайвого.

б) Гра «Про що розповів портфель»

(Учні перевіряють свої портфелі. Дивляться, чи є у них все необхідне для навчання у школі, чи немає нічого зайвого).

в) Змагання «Хто швидше складе свій портфель»

Підсумки:  - Чому не можна брати до школи зайві речі?

  • Чому потрібно мати все навчальне приладдя?

 

 

VII. Підсумок уроку. Метод «Мікрофон».

  • Чому для здоровя корисно робити все в усталеному порядку?
  • Що завжди потрібно робити вранці?
  • Що завжди потрібно робити вдень?
  • Що завжди потрібно робити ввечері?
  • Які речі повинні бути в портфелі першокласника?

Збіг урок наш як коротка мить –

(дуже швидко час біжить),

Але попереду у нас багато кроків,

І цікавих, і складних уроків.

 

 

 

 

 

 

doc
Додано
22 березня 2019
Переглядів
5028
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку