Розробка логопедичного заняття "Диференціація в-ф" Затяття №2

Про матеріал
Розробка заняття є продовженням корекційно-розвиткової роботи щодо подолання вад писемного мовлення для дітей з порушенням мовленнєвого розвитку та або для дітей з іншими нозологіями. Дана розробка скоротить час на підготовку логопеда до заняття.
Перегляд файлу

Комунальний заклад «Черкаський навчально-реабілітаційний центр Черкаської обласної ради»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Розробка логопедичного заняття

по подоланню дизграфії

 

ДИФЕРЕНЦІАЦІЯ ЗВУКІВ [ф] – [в]

Заняття №2

 

 

 

 

 

 

 

 

Автор розробки

Новіцкас Любов Іванівна,

вчитель-логопед вищої категорії,

вчитель методист

 

 

 

 

 

 

 

2026

Заняття № __2__                        Група ________                Дата

Тема: Диференціація  [ф] – [в]  

Мета:  зосереджувати  увагу  та  зберігати  концентрацію  увагу  на  рядках  букв,  розвивати  короткочасну  пам`ять  розширювати  кут  зору  під  час  читання; розвиток  стійкої  уваги; формувати  навички  каліграфічного  письма,  визначити  та  послідовність    букв  у  слові.

Обладнання: таблиця букв, мікрофон

    Хід заняття

І .Нервово-психологічна підготовка учнів до заняття

Знайди  слово.   

   

  1.  

 Інтерактивна  технологія  «Вулик».

  Інструкція.  Розгляньте  рядки  зліва  направо,  знайдіть  слово  і  запишіть.  Працюйте  швидко  і  точно.

в

с

п

о

б

у

ф

е

т

і

ж

ф

а

к

е

л

м

л

і

б

к

д

ь

ф

о

р

м

а

о

в

б

к

в

в

о

д

а

т

у

а

ю

і

ц

т

с

д

а

і

б

ю

б

у

к

в

а

й

а

р

ф

а

р

б

а

д

з

я

в

а

ф

л

і

л

о

і

ь

б

ю

щ

з

а

і

в

о

л

я

і

б

я

з

а

ф

а

к

е

л

ж

е

ю

ч

и

т

ч

с

е

н

ш

в

а

т

а

ю

т

в

о

р

о

н

а

м

к

и

Інтерактивна  технологія  «Мікрофон»

(Діти  по  черзі,  користуючись  «уявним»  мікрофоном,  відповідають  на  запитання).

  •          Які  слова  записані?
  •          Прочитайте  слова  із  звуком  (ф) .
  •          Поясніть   слово  «факел».  (Світильник  на  держаку).

 ІІ. Повідомлення теми і мети заняття.

ІІІ. Робота в зошитах

 1.  Впізнайте,  прочитайте,  назвіть  і  запишіть  пропущені  слова.

   Мета:  формувати  навички  каліграфічного  письма,  визначити  та  послідовність                   букв  у  слові.

портфель

_ о_т_е_ь

пор_ф_ль

_ _ _ т _ _ _ ь

вовчиця

_о_ч_ц_

вов_и_ц_

в_ _ ч _ ц _

 

     Увага!    Слова  потрібно  писати  акуратно,  писаними  буквами.  Це  завдання  допоможе  зосереджуватися  на  правильному  написанні   кожної  букви  зокрема  і  слово  загалом.

  Інтерактивна  технологія  «Рефлексів».

  .   Яку  вправу  було  складно  виконати,  а  яку  легко?

  .   Які  слова  запам`ятали? 

  ІV .  Реалізація   графомоторних   програм

   Алгоритм  складання  «Літеропросторового  диктанту»

  .  Знаходити  відповідну  клітинку  на  аркуші  паперу.

  .  Правильно  розміщувати  на  аркуші  пару  прописну  букву.

  .  Визначити  верх  і  низ  аркушу  паперу.

  .  Власноруч  проводити  вертикальні  і  горизонтальні  лінії.

  1. Визначте  місце  кожної  букви  в «Літеропросторовому  диктанті»  в  словах:  фарба,  фонтан,  фабрика,  форель,  футбол, фазан.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Інструкція.  Починаємо  малювати  узор  із  букв.  Слово  потрібно  починати  писати  з  виділеної  клітинки.  Кожну  букву  слова  піднімайте  вгору  або  опускайте  вниз  на  одну  клітинку по  діагоналі.

 

Інтерактивна  технологія  «Рефлексів».

  .  Яку  роботу  ви  виконали?  (розміщали  букви  слів  по  клітинках.)

  .  З  якою  метою  виконували  це  завдання?  (Щоб  навчитись  орієнтуватись  на  папері,  не  пропускати  букв  у  словах.»

  .  Що  ви  навчились?

V.  Розвиток  фонематичного  сприймання  та  вироблення  навичок  звукового           аналізу  й  синтезу .

АЛГОРИТМ  РОЗУМОВИХ  ДІЙ

  .  Визначте  місце  звука  в  слові  (початок,  середина,  кінець).

  .  Визначте  спільний  звук  у  словах.

  .  Порівняйте  слова  і  поясніть,  яким  звуком  вони  відрізняються  одне  від  одного.

  .  Замініть  або  вилучіть  один  звук  у  слові  так,  щоб  утворилося  нове  слово.

  .  Відберіть  малюнок,  у  назвах  яких  є  запропонований  звук.

  .  Визначте,  який  звук  у  словах  повторюється.

  .  Визначте  послідовність  та  кількість  звуків  у  словах.

  .  Порівняйте  слова  за  їх  звуковим  складом  і  значенням.

                                                         Вікторина

Мета:  визначити  послідовність  та  місце  звуку  у  слові,  розвивати  увагу,пам`ті.

  Завдання:

  •          Назвіть  і  запишіть  слова,  які  закінчуються  на  Ф 
  •          Хто  більше  запише  слів,  які  починаються  першим  звуком  слова  весна  (вагон,  варення,  …);
  •          Хто  назве  і  запише  більше  слів,  які  починаються  з  третьої  букви  слова  зефір   (фара,  фокус,  футбол,  …).

VІ. Підсумок  заняття

Інтерактивна  технологія  «Рефлексія».

.  Що  на  вашу  думку  вдалося  найкраще?  Чому?

.  Продовжуйте  фразу  «Сьогодні  на  занятті  я …»

 

 

 

 

docx
Додав(-ла)
Новіцкас Любов
Пов’язані теми
Логопедія, Розробки уроків
Інкл
Додано
2 березня
Переглядів
49
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку