Розробка "Самопідготовка"

Про матеріал
Матеріал розрахований для вихователів ГПД. Вона містить підготовчі вправи та ігри для розумової розминки.
Перегляд файлу

                                                        Конспект самопідготовки

Мета: закріплювати знання учнів про частину мови займенник; удосконалювати вміння вирізняти займенник поміж інших частин мови; розвивати зв’язне  мовлення учнів, уміння працювати самостійно; виховувати самостійність у роботі.

                                                                  Хід заняття

І. Організаційний момент

Вихователь:

Встали, дітки, всі рівненько,

Посміхнулися гарненько,

Настрій на заняття взяли,

Й працювати стали.

 

ІІ. Підготовка до виконання домашнього завдання

Розумова розминка

     Сьогодні ми побуваємо в царстві ще однієї частини мови. А саме якої, вам допоможе

          ЗАГАДКА:

Є ДОБРИЙ ДРУГ В ІМЕННИКА,

ЧИСЛІВНИКА Й ПРИКМЕТНИКА.

ЯК ЗВУТЬ ЙОГО –СЕКРЕТ,--

ТАКА ОСЬ АРИФМЕТИКА.

ЯК ВТОМЛЯТЬСЯ ІМЕННИКИ

У РЕЧЕННЯХ СТОЯТИ,

ДО СЕБЕ ЗВУТЬ ЇХ

ВІД ВТОМИ РЯТУВАТИ.

                            (займенники)

   А щоб потрапити до нього, треба перейти місток, виконавши завдання.

1. Гра «Спіймай займенник»


     Вихователь показує речення. Учні, почувши займенник, показують цеглинки. (Якщо це займенник -  червона цеглинка, якщо ні - зелена)
Виграє той, хто найменше помиляється.
  Для гри можна використати такі речення:
1. Приколю свою картинку над столом у мами я.
2. Ми для тебе із татом подарунок шукаємо весь день.
3. Ти ж бо гідна дарунку такого, що лиш в казці бува золотій.

 

2. Дидактична гра «Зайве слово»

    Вихователь читає займенники, учні називають зайве слово.

 

• Ми, я ти, візок, вони.

• Ти, він, ліс, вона, ми.

• Ми, ви, вони, міст.

• Вони, діти, вас, нас, її.

 

3. Гра “Хто найшвидше назве три займенники з двома е” ?
      Вихователь пропонує назвати три займенники, щоб у кожного з них було по два е, наприклад: мене, тебе, себе.
    Виграє той, хто першим правильно виконає завдання.

 

4. Робота в групах

    Вправа «Вставити пропущені займенники»

   (Можна групам дати різні тексти)

 

     У мене є товариш Сергійко. Я сиджу з ... за одною партою. Сергій дуже добре вчиться. Недавно про ... писали в стінгазеті. По дорозі в школу я завжди заходжу за ... Ми йдемо через парк. В ... багато квітів і зелені. За ... розташована школа.

 

- Молодці! Настав час головного завдання – домашнього.

 

Фізкультхвилинка

 

5. Інструктаж із виконання вправи домашнього завдання

 

ІІІ. Самостійна робота учнів

1. Індивідуальна допомога учням, які цього потребують

2. Використання памятки « Як виконувати вправу з української мови»

 

IV. Контроль за виконанням домашнього завдання

 

V. Підсумок самопідготовки

   - Чи виникали у вас труднощі під час виконання домашнього завдання?

   - Які саме?

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                Підготувала вихователь ГПД

                                                                                                                                        О.М. Кравченко

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
25 травня 2020
Переглядів
890
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку