Застосування на уроці мультимедійної презентації посилює позитивну мотивацію навчання першокласників, активізує пізнавальну діяльність учнів. Використано велику кількість дидактичного матеріалу, враховуючи вікові особливості учнів. Виховуються у дітей навики самостійної роботи.
Тема: «Звук [к] Позначення його буквами Кк.»
Мета: - ознайомити дітей з буквою «ка», її звуковим значенням;
- закріплювати вміння читати прості склади типу злиття та складні - типу ППГ;
- вчити читати слова різної звуко – складової структури;
- сприяти збагаченню словникового запасу учнів, вчити дітей правильно будувати речення .
Тип уроку:урок вивчення нового звука і букви.
Обладнання: презентація до уроку.
Хід уроку
Слайд 1
Гострі кігті має –
В подушки ховає,
Лазить все на плотик,
А зоветься … (котик - натиснути)
Котик йшов – хвостом махнув
Та й розсипав букви всі. (натиснути)
Ти ж хутенько їх збери.
І як правильно розставиш –
Слово швидко прочитаєш.
снаос сосна (натиснути) (насос)
соленян слоненя (натиснути)
милн млин (натиснути)
ломини лимони (натиснути)
Слайд 2
На сосні висіли сливи.
На сосні висіли шишки.
- Так що висіло на сосні?
Білка (малюнок) носила сосни.
Білка носила гриби. (натиснути)
- Що носила білка?
lll.Повідомлення теми і мети уроку.
- Сьогодні на уроці ми познайомимося з новим звуком та буквами цього звука.
lV. Артикуляційно – слухові вправи.
1. Виділення звука [к] зі слова котик:
Слайд 3
2. Спостереження за вимовою звука [к]. Віднесення його до приголосного.
- Вимовте його ще раз. Чи зустрічає видихуване повітря перешкоду? Яку?
- Який це звук? (натиснути)
- Доведіть. (Задня частина язика зближується з м’яким піднебінням, і шум утворюється внаслідок раптового розмикання мовних органів.)
- Який звук за участю голосу і шуму?
• Позначення його фішкою .
3. Аналітико – синтетичні вправи з звуком [к]:
4.Самостійний добір слів зі звуком [к] у різних позиціях.
V. Ознайомлення з буквами Кк.
Слайд 4
• Знаходження схожості з навколишніми предметами.
Слайд 5
Буря дерево ламала,
Била, віти вигинала,
Та сучок лиш розщепила –
В букву «ка» перетворила.
- Так на що схожа буква «ка»?
• Визначення місця букви «ка» у касі букв.
Слайд 6
• Розміщення букви в набірному полотні.
• Розфарбування букви.
- Роздивиться малюнок. (на партах картки) Велику букву «К» розмалюте в синій колір, а рядкову букву «к» - у червоний колір. За зразком заштрихуйте букву «ка».
•
Друкування букв «Кк».
- Відкрийте зошити. Покладіть їх під нахилом. Роздивіться уважно зразок літер. (Учитель показує зразок друкування букв на дошці й пояснює.)
- Самостійно надрукуйте букви «ка» до кінця рядка.
• Фізкультхвилинка.
Ми берізки і кленці,
В нас тоненькі стовбурці.
Ми в стрункі встаєм ряди,
Виправляємо гілки.
Ледь зіп′явшись з корінців,
Дістаєм до промінців.
Наші ніжні пагінці
Хиляться на вітерці
Вправо, вліво.
І весь гай нахилився вперед – назад.
Vl. Вправи з читання.
1. Індивідуальна робота за комп׳ютером. Інтерактивна комп’ютерна гра «Знайди схему».
Слайд 7
Буква «ка» казки складає,
А тому вас питає:
- Розкажіть, в яких казках
Є герої з букви «ка»?
Слайд 8
Слайд 9
- Перевірмо, чи правильно ми поєднали предметні малюнки з звуковими моделями . (натиснути)
2. Утворення та читання складів.
Слайди 10,11
Робота з променевими таблицями.
3.Читання слів за «Букварем». (c. 49)
• Зразкове читання вчителем.
Сокіл – хижий птах.(вчитель показує малюнок птаха)
• Напівголосне читання слів дітьми.
- Самостійно правильно, напівголосно, усвідомлюючи прочитане, прочитайте слова.
• Читання ланцюжком.
- Прочитайте слова. Під час читання будьте уважними.
- Що спільного в словах сокіл, соколик?
- Чому слово «Микола» надруковано з великої літери?
• Вибіркове читання.
- Прочитайте двоскладові слова.
- Прочитайте слова – назви істот. Поставте до них питання.
- Прочитайте слова – назви неістот. Сформулюйте до них питання.
- Прочитайте слова з наголошеним першим складом, другим.
4. Робота над текстом «Миколин сокіл» (с. 49)
• Зразкове читання вчителем.
- Хто був у Миколки?
• Напівголосне читання дітьми.
• Читання ланцюжком.
- Що робив Миколка?
- Де літав сокіл?
- Яким був сокіл?
5. Гра «Вгадай слово».
Слайд 12
Vll.Підсумок уроку.
Слайд 13
- З яким звуком ми познайомилися на уроці? (після відповіді натиснути)
- Закінчіть речення.
- Звук [к] позначимо … (після відповіді - натиснути)
- Буква «ка» позначає …