На уроці використано цікавий дидактичний матеріал , тренувальні завдання, навчальні ігри, які допомагають посилити позитивну мотивацію навчання першокласників та дозволяють вчителеві провести урок на високому естетичному та емоційному рівні, забезпечити наочністю.
Тема. Звук [о]. Позначення його буквами Оо. Звуковий аналіз слів.
Мета: - ознайомити учнів з буквою «О», її звуковим значенням;
Тип уроку: урок вивчення нового звука і букви.
Обладнання: презентація до уроку.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Повторення вивченого.
Мовна розминка.
Продзвенів дзвінок,
Починається урок.
З чого нам його почати?
- Скоромовку розказати.
- Так, поправляти язички,
Щоб не плутались значки.
Явдошка шукала волошки.
Слайд 1 (скоромовка)
Слайд 2(букви розкидані)
Слайд 3 (букви парами)
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
На засіках метений,
На смітані мішаний,
Яйцями змащений,
У піч посаджений,
На віконці стужений.
Слайд 4
- Звичайно, Колобок.
lV. Повідомлення теми і мети уроку.
V. Артикуляційно – слухові вправи.
• Виділення звука [о] .
У садках, гаях блукає,
Жовті шати одягає,
Золотисту стелить постіль –
Жде сестрицю білу в гості.
Слайд 5 (Виходить після слів дітей)
- вимова слова;
- визначення наголосу.
Слайд 6
• Вимовляння і спостереження за його артикуляцією.
• Позначення звука [о] фішкою.
• Аналітико – синтетичні звукові вправи:
• Гра «Знайди відповідний малюнок»
Слайд 7
• Впізнавання звука [о] у словах.
Слайд 8
• Самостійний добір слів зі звуком [о]. Гра «Одягни Колобка».
(костюм, сорочка, пальто, кофта)
- Як назвати одним словом ці речі? (одяг)
Vl. Ознайомлення з буквами Оо.
Слайд 9
• Аналіз графічної букви О.
- Чи схожі вони за формою?
• Встановлення схожості букви з предметами.
- На що схожа буква «о»?
Слайд 10
- Послухайте вірш. Подумайте, на що схожа буква О?
Буква «О» така от кругла,
Хто не бачив, подивись:
Наче сонце, наче бублик,
Мов обручик – хоч котись.
• Розміщення букви в набірному полотні.
• Розфарбування букв.
• Друкування букв «Оо».
- Відкрийте зошити. Покладіть їх під нахилом. Роздивіться уважно зразок літер. (Учитель показує зразок друкування букв на дошці й пояснює.)
- Самостійно надрукуйте букви «о» до кінця рядка.
• Фізкультхвилинка.
У дорозі всі стомились,
Адже добре потрудились.
Тож давайте для розрядки
Зробим кілька вправ зарядки.
Раз! – підняли руки вгору;
Два! – нагнулися додолу;
Три! – повернулись вправо, вліво;
На «чотири» - раз присіли.
Похитали головою,
Ще й притупнули ногою.
Пальчиками повертіли
І за парти тихо сіло.
Vll. Вправи з читання.
• Робота за «Букварем»: (с. 26)
читання букви;
співвідношення звукових схем та малюнків;
бесіда за малюнком: (с. 27)
- Роздивіться малюнок.
- Яка пора року зображена? Доведіть.
- Хто намальований?
- Що їдять діти?
- Що ми склали?
- Скільки слів у реченні?
- Про кого йде мова у реченні?
- Що говориться про дітей?
- Прочитайте речення за схемами.
VІll. Підсумок уроку.
Слайд 11
Слайд 12