Урок-гра з елементами фантазії на тему: "Звук [о]. Позначення його буквою «о». Звуковий аналіз слів" знайомить учнів з артикуляцією звука [о], позначенням його буквою «о»; вчить виділяти новий звук зі слів, добирати слова з цим звуком.
Звук [о]. Позначення його
буквою «о». Звуковий аналіз слів
Урок–гра з елементами фантазії
1 клас
Тема: Звук [о]. Позначення його буквою «о». Звуковий аналіз слів.
Мета: ознайомити учнів з артикуляцією звука [о], позначенням його буквою «о». Вчити виділяти новий звук зі слів, добирати слова з цим звуком. Вправляти у звуковому аналізі слів.
Розширювати словниковий запас школярів.
Виховувати любов до природи.
Обладнання: картина осені, дзеркальця, каси, малюнки овочів, фруктів.
Хід уроку
І. Повторення вивченого.
1. Фронтальне опитування.
– З чого складається мовлення?
2. Вивчення вірша.
Дивний ключ у небі лине,
Не залізний, а пташиний.
Цим ключем в осінній млі
Відлітають журавлі.
3. Поділ на склади слова «журавлі».
4. Ланцюжок звуків слова «журавлі», характеристика їх.
5. Гра-подорож «В гості до осені».
– Ось і сама осінь прийшла до нас в гості (малюнок осені).
– Вивчення чистомовки:
Ла–ла–ла – осінь вже прийшла.
Са–са–са – навколо краса.
Лі–лі–лі – летять журавлі.
І–і–і – у теплі краї.
– Розгляньте малюнок. Що намальовано?
6. Робота над змістом прислів’я.
Осінь збирає, а зима з’їдає.
7. Гра «Овочі, фрукти» («Мікрофон».)
Клас ділиться на дві групи. Перша називає овочі, друга – фрукти (по черзі називають слова).
8. Відгадування загадок, моделювання слів-відгадок.
Сидить дівчина в коморі,
А коса її надворі. (Морква)
Чупринка зелена, голівка червона,
А хвостик білий. (Редиска)
9. Фізкультхвилинка.
Вітер віє нам в лице,
Захиталось деревце.
Вітерець все тихше, тихше.
Деревця все вище, вище.
ІІ. Вивчення нового матеріалу.
Осел по вулиці гаса –
Осла ужалила оса.
Ой! Боляче! Отож, малята,
Осу і вам не слід чіпати.
а) один раз зустрічається звук (осінь, …);
б) два рази (колос, огірок, …);
в) три рази (молоко, колобок, …).
ІІІ. Ознайомлення з буквою «о».
Сонце, наче буква О
Над землею попливло.
І до нього, як до мами,
Діти тягнуться руками.
ІV. Робота з букварем.
V. Узагальнення вивченого.
– Чим закінчується літо, а осінь починається?
Ми любимо осінь тому, що …
VІ. Підсумок уроку.
– Що нового приніс урок?
1