Число і цифра 2.
Мета: ознайомити учнів з утворенням числа 2; сформувати поняття «другий», «наступне число»; учити писати цифру 2, порівнювати предмети за довжиною («довший — коротший»); формувати навички усної лічби; виховувати інтерес до математики.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Весела лічба
Олексій пішов до річки
І впіймав аж три плотвички.
Кош еня одну вхопило.
Скільки рибок залишилось?
2. Усна лічба. «Ланцюжок»
Пряма і зворотна лічба: від 3 до 8; від 10 до 6; від 7 до 2; від 6 до 1.
III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ
1. Робота над загадкою
• Два кінця, два кільця, а посередині цвях. (Ножиці)
— Яке число почули в загадці? (2)
— Чого буває тільки по два? (Рук, ніг, очей, вух)
— А ще говорять, коли речей по два — пара.
— Які пари предметів ви знаєте? (Капці, лижі, ковзани)
2. Робота за підручником
— Чого на малюнку два?— Цифрою 2 позначають число два. Воно наступне після одиниці.
2) Ознайомлення з друкованою і рукописною цифрою 2.
— На кого вона схожа?
• Пливе лебідь у ставку,
Вигнув шию він тонку,
Хвостик вгору припідняв,
Цифру 2 нам показав.
3) Робота з набірним полотном.
• В лісі білочка жила і грибок нам принесла.
А за нею їжачок, теж приніс один грибок.
— Як отримали число два?
— Число два позначається цифрою 2.
4) Робота в зошиті. Написання цифри 2.
а) Пояснення вчителя.
— Цифра 2 складається з верхнього малого напівовала, похилої і хвилястої ліній. Починають писати цифру трохи вище за центр клітини, ведуть лінію вгору, заокруглюють її у правому верхньому кутку, ведуть похилу лінію до середини нижньої сторони клітини. Потім уздовж нижньої сторони клітини пишуть хвилясту лінію (вгору, вниз, вгору).
б) Написання цифри в повітрі.
в) Написання цифри в зошиті.
Завдання 2
— Розгляньте малюнок. До якої він казки? Розкажіть її.
— Чому їжачок переміг у змаганні?
— Розгляньте потяг. Який новий пасажир у ньому з’явився?
Завдання 3
— Назвіть усі предмети. Чого один чи одна? Чого — по двоє? Що зайве на малюнку? Чому?
Завдання 4
— Розкажіть, кого і щ о ви бачите на малюнку.
— А чи бачите ви, де на малюнку заховалися цифри 1? А цифри 2?
Завдання 5
— Який олівець довш ий — жовтий чи червоний? Який олівець найкоротший?
3. Ознайомлення з монетами вартістю 1 к., 2 к.
Фізкультхвилинка
IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Гра «Домалюй дзеркальне зображення предмета»
2. Самостійна робота
Гра «Дивись не позіхай, кількість предметів і цифру правильно сполучай» (за картками)
V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
— Ми рахували? Ми писали?
— Яку цифру вивчали?