Урок математики "Розв’язування задач за таблицею. Складання нерівностей"

Про матеріал
Розв’язування задач за таблицею. Складання нерівностей Мета: формувати навички розв’язування задач на спосіб зведення до одиниці, складання нерівностей; удосконалювати знання таблиць множення і ділення, вміння використовувати їх на практиці; розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, пізнавальну активність, творчі здібності; виховувати охайність, почуття прекрасного. Тип уроку: закріплення вивченого матеріалу Обладнання: навчальна презентація, підручник для 3 класу "Математика", картки, роздатковий матеріал.
Перегляд файлу

Розв’язування задач за таблицею. Складання нерівностей

Мета: формувати навички розв’язування задач на спосіб зведення до одиниці, складання нерівностей; удосконалювати знання таблиць множення і ділення, вміння використовувати їх на практиці; розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, пізнавальну активність, творчі здібності; виховувати охайність, почуття прекрасного.

Тип уроку: закріплення вивченого матеріалу

Обладнання: навчальна презентація, підручник для 3 класу "Математика",

картки, роздатковий матеріал.

Хід уроку

І. Організаційна частина

Всі почули вже дзвінок

Він покликав на урок.

Кожен з вас вже постарався

До уроку приготувався.

  • Я хотіла б, щоб ви на уроці, були: 

У – уважними

Р – розумними

О – організованими

К – кмітливими            

Вправа «Очікування»

А що ви очікуєте від уроку?

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

  • Сьогодні урок ми почнемо з вірша. Послухайте уважно і скажіть, про що в ньому йдеться.

Тихо осінь ходить гаєм.

Ліс довкола аж горить.

Ясен листя осипає.

Дуб нахмурений стоїть.

І берізка над потоком

Стала наче золота.

Вітер, мовби ненароком,

Їй косиці розпліта.

Н. Приходько

- Цій  золотій порі присвячений наш урок.

- А чи знаєте ви як починається  осінь? Ось послухайте.

 Осінь – це донька Діда Мороза. В Осені коси заквітчані пшеничними колосками й червоними ягідками калини. Ходить вона луками, берегами. Де зітхне, там холодом війне.

 Любить вона ночами сидіти на березі ставка. А вранці над водою піднімається сивий туман і довго не розходиться. Оце й починається Осінь.

 Бояться Осені пташки. Як тільки побачать її ластівки, злітаються і про щось заклопотано радяться. А журавлі піднімаються високо в  небо і тривожно курличуть

 Любить Осінь заходити в садки. Доторкнеться до яблуні – яблука жовтіють.

 Сьогодні теплий сонячний день. Низько стоїть сонце – світить, але не дуже гріє. Сіла старша донька Діда Мороза під стогом сіна, розплітає косу, гріється. Співає пісню про срібні павутинки. (В. Сухомлинський)

  • Яку картину ви уявили, слухаючи казку? (Відповіді учнів.)
  • Яка буває осінь? (Рання, золота, пізня)
  •                  Можна багато гарних слів дібрати, розповідаючи про осінь. Одне з них «заховалось» на дошці за кленовими листочками. Щоб відкрити літери цього слова треба попрацювати та виконати  завдання. Кожне правильно виконане завдання дасть вам право відкрити одну літеру.

ІІІ. Перевірка домашнього завдання – фронтально.

ІV. Актуалізація опорних знань.

1. Каліграфічна хвилинка

1+2+2+3+3+3+4+4+4+4=30

2. Індивідуальна робота на картках (2 учня)

х +  5 = 25                              х – 6 = 24

х : 6 = 5                                  х : 4 = 4

3. «Мозковий штурм» (повторення теоретичного матеріалу)

- Як називаються числа при додаванні?

- Як називаються числа при відніманні?

- Як називаються числа при діленні?

- Як називаються числа при множенні?

- Як знайти вартість? Ціну?

4. Усний рахунок.

  1. Вправа «Швидкий обчислювач». (Вчитель читає завдання, а учні швидко дають відповіді )

Скільки оченят в 2 вовків?         ( 4 )        

В 3 трикутників кутів?                 9

Лап у 4 котів?            ( 16  )

Вушок в 9 зайчат?      (18  )

Ріжок у 5 корів?        ( 10  )

Пальців на руках шістьох?  ( 30  )

Крил у 9 синиць?     (  18  )

Вушок у сімох лисиць?         (14  )

В десятьох собачок лап?     ( 40  )

Хвостиків у сотні жаб?   ( 100 )

   Ви отримали право відкрити першу літеру. (Діти відкривають першу літеру у слові.)

V. Повідомлення теми та мети уроку.

- Сьогодні на уроці ми продовжимо роботу над розв'язуванням задач та складанням нерівностей.

VІ. Робота над темою уроку.

1. Робота над задачею №259                                           

1) 35:7=5 (кг)

2) 5*9=45(кг)

 

 

Маса 1 ящ.

Кількість

Загальна маса

однакова

7 ящ.

9 ящ.

35 кг

?

 

Фізкультхвилинка

Виростем великими, яблук нарвемо

В кошики великі ми їх складемо

 

2. Встановлення відповідності  нерівностей №260

      1 – усно

      2,3 – колективно

     4, 5, 6 – самостійно.

     Самоперевірка на слайді.

3.  Робота з геометричним матеріалом

   Полічити кількість фігур на слайді.

4. Тести – індивідуально.

1)  Якщо число 6 збільшити в 9 разів, то отримається…

А)  54                      Б) 56                             В) 58      

2)  Число 48 більше 6

А)  в 4 раза                  Б) в 6 раз                             В) в 8 раз                                                                                                                    

3)  На кожну тарілку поклали по 3 сливи. Скільки слив на 5 тарілках?

А)  21                     Б) 15                             В) 18                                                                                                                     

4)  Суму чисел47 і 11 зменшили на 15. Позначте правильну відповідь.

А)  43                    Б) 53                             В) 68                                                                                                                     

 

VІІ. Підсумок уроку.

Рефлексія

Вправа «Мікрофон»

  • Чи справдились ваші очікування?
  • Які завдання були найцікавіші?
  • Які викликали труднощі?

VІІІ. Домашнє завдання.

docx
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
Додано
16 вересня 2019
Переглядів
1408
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку