Здор Ірина Юріївна
Предмет: англійська мова
Клас: 10
Тема: Eating Habits
Мета:
-розвивати навички діалогічного та монологічного мовлення за темою;
-розширити та збагатити лексичний запас учнів;
-тренувати вживання граматичних конструкцій в усному мовленні
Очікувані результати:
Учні:
-розуміють текст у друкованому вигляді та під час прослуховування;
-розуміють та активно використовують лексику за темою;
-вміють складати діалог за темою;
-застосовують граматичні конструкції: countable/uncountable nouns, articles, question tags;
-вміють вести дискусію;
-формулюють та висловлюють власну позицію;
-співпрацюють з іншими; вміють переконувати, аргументувати, досягати взаєморозуміння;
-можуть критично мислити;
-пропагують здоровий спосіб життя
Наскрізні лінії: Здоров’я та безпека. Громадянська відповідальність.
Компетентності:
-Спілкування іноземною мовою;
-Ініціативність і підприємливість;
-Інформаційно-цифрова, соціальна та громадянська грамотність і здорове життя;
-уміння вчитися впродовж життя
Обладнання та матеріали:
Мультимедійний комплекс, підручник Enterprise 4 Virginia Evans-Jenny Dooley published by Express Publishing, диски, картки, роздатковий матеріал.
ХІД УРОКУ
I ПІДГОТОВКА ДО СПРИЙНЯТТЯ ІНШОМОВНОГО МОВЛЕННЯ
Привітання
T: “Hello, dear! How are you?”
S-s: “We are fine, thank you!”
Повідомлення теми та мети уроку
T: ”Let`s start our lesson”. Почнемо наш урок.
Уведення в іншомовну атмосферу.
«Which food is healthy and which is unhealthy?»
Приклад:
Healthy food is fish, fruit, vegetables, shelfish, poultry, pulses.
Hot dogs, crisps, cakes, potato-food high in saturated fat-is junk food.
Розвиток навичок говоріння.
S-s have to explain:
Учням пропонується дати еквівалент англійською мовою до визначень:
Healthy substances – nutrients
Not to mention – let alone
Restrict – limit
Mean – signify
Investigation – research
Teenage years – adolescence
Not accepting – rejecting
Foreseeing – predicting
Take in – consume
S-s make up sentences with this vocabulary and write them in their copy-books.
II ОСНОВНА ЧАСТИНА УРОКУ
Учням пропонується поглибити розгляд питання щодо шкідливої їжі, опрацювавши текст підручника «Junk Food»
Учні читають газетну статтю та вставляють шість уривків, які вилучені з тексту та визначають виділені слова та вирази.
Перегляд відео “Eating out”
https://learnenglishteens.britishcouncil.org
Аналіз відео
Ex.11 p.72
-act out a similar dialogue using the menu below:
Для наочного прикладу вчитель викликає три пари учнів і пропонує розіграти ситуації в ресторанах мексиканської кухні, фаст-фуду та італійської кухні, коментуючи якість, сервіс, атмосферу та ціни.
Enterprise 4 p.73 Ex13
Вчитель пропонує учням провести дебати за темою «Junk Food»
Учні поділяються на 2 команди та готують аргументи за темою. Кожен учасник має висловити власну думку, надаючи приклади та пояснюючи аргументи.
Наприклад:
Pro: Junk food is tasty. Junk food is cheap. In today`s fast-moving world, people have less and less time to spend eating, let alone cooking
Con: Junk food is high in saturated fat. Those who prefer junk food tend to become overweight.
Junk food gives a greater risk of cancer, heart attacks, blood pressure.
S-s are writing the arguments, using grammar constructions: as well as, some ham, a bunch of grapes, some coffee, an apple, any chocolate, any of the three recopies, some salt etc.
Учні ставлять запитання команді опонентів, учасники команд розбивають аргументи опонентів, використовуючи граматичні конструкції уроку.
Вчитель підбиває підсумки дебатів,акцентуючи увагу на сильних аргументах учасників.
III РЕФЛЕКСІЯ
Вчитель проголошує відповіді на питання:
What new things have you found today?
What was interesting at the lesson?
When do you think this information can be useful for you?
How can access your participation at the lesson?
Home task
Enterprise 4 Course Book
Ex 13 p 75, Ex 14 p 76
Список використаних джерел:
https://learnenglishteens.britishcouncil.org