Урок проводиться у виді турніру. Його метою є закріплення знань учнів про букву "ша" та її звукове значення; удосконалення навичок виразного читання, звукового та звуко-буквеного аналізу слів; збагачування словникового запасу учнів; розвивати фонематичний слух, аудіативні вміння, навички спілкування у групі, колективі; навички виразного та динамічного читання; сприяти розвитку фантазії, творчості; виховувати дбайливе ставлення до природи, бажання оберігати й допомагати птахам взимку;
Тема: Закріплення знань про звукове значення букви "ша". Перевірка навичок читання. Урок-турнір
Мета: закріпити знання учнів про букву "ша" та її звукове значення; удосконалювати навички виразного читання, звукового та звуко-буквеного аналізу слів; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати фонематичний слух, аудіативні вміння, навички спілкування у групі, колективі; навички виразного та динамічного читання; сприяти розвитку фантазії, творчості; виховувати дбайливе ставлення до природи, бажання оберігати й допомагати птахам взимку;
Організаційний момент.
Пролунав дзвінок, починаємо урок.
Працюватимем старанно, щоб почуть наприкінці,
Що у нашім першім класі усі учні –
Учні: Мо – лод – ці !
Девіз уроку: Вчитись читати, говорити, мислити, творити.
Вчитель: Діти, до нас на урок завітала ваша знайома дівчинка-українка Малуша, вона хоче разом з вами запам’ятати нову букву і до того ж в неї є сюрприз для вас, про який ви дізнаєтесь ближче до кінця уроку.
ІІ. Повторення та закріплення вивченого матеріалу.
Вчитель: Сядьте рівненько, підведіть оченята.
Послухайте тему уроку, малята.
Вчитель: Сьогодні на уроці ми будем закріплювати знання про букву «ша» і звук (ш), який позначає буква «ша».
(Шапка, шило, шпак, лоша, шум, шафа, вишня, кошик, чашка, душ).
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
Вчитель: Щось набридло нам сидіти,
Треба трішки відпочити.
Вчитель: – Ой, лишенько! – кричать слова.
Сховалась літера одна.
Без неї жити ми не можем.
Хто ж відшукати допоможе ?
Запис на дошці:
Ми _ ка ча _ ка ко _ ик _ и _ ка
(мишка, чашка, кошик, шишка).
Вчитель: А тепер складіть речення із цими словами. (Діти складають речення).
ІІІ. Робота за Букварем.
Знайдіть це слово в Букварі.
Так називається вірш Платона Воронька.
а) Обговорення малюнка на сторінці Букваря.
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
б) Читання вірша «Кожушок» вчителем.
Що у цьому вірші викликає посмішку?
Словникова робота: Торжок – ринок, базар, Кожушок – верхній одяг.
Бесіда за змістом
г) самостійне читання вірша учнями (напівголосне).
д) читання вірша окремими учнями.
ІV. Підсумок уроку.
Зробимо останній крок, підсумуємо урок.
Вчитель:
А тепер оцініть свою роботу на уроці:
Один, два, три – результат покажи! (Діти показують свій результат роботи).
Працювали всі старанно
І почули у кінці
Що у нашім першім класі
Діти –просто МОЛОДЦІ!
ё