Варава Л.М. Шикроківській ЗЗСО Широківської ОТГ Запорізького району Запорізького району
Розробка уроку
Алгебра (8 клас)
Тема: Квадратні рівняння. Неповні квадратні рівняння
Мета:
- відпрацювання умінь і навичок розв’язувати неповні квадратні рівняння;
- застосування отриманих знань в знайомій і новій учбовій ситуації;
- показати, що взаємозв’язок діяльності учня, його інтересів і знань їх взаємозв’язок - умова успішного навчання.
Тип уроку: комбінований
Структура уроку:
-
організаційний момент;
-
цілеспрямованість та мотивація;
-
актуалізація опорних знань;
-
осмислення матеріалу;
-
первинне засвоєння учбового матеріалу;
-
первинне закріплення учбового матеріалу;
-
перевірка рівня засвоєних знань та навичок;
-
інформація про історичний розвиток розв’язування рівнянь;
-
інформація про домашнє завдання;
-
рефлексія.
План уроку
-
Організаційний момент:
- відмітити відсутніх;
- перевірити готовність учнів до уроку.
-
Цілеспрямованість та мотивація:
- перспективно-спонукаюча - засвоєння даної теми дозволить розв’язувати більш складні рівняння;
- безпосередньо-спонукаюча –ітерес,а що буде далі?
На дошці девіз уроку:
1. «Хто не знає, в яку гавань він пливе, для того нема попутного вітру»/Сенека/
2. «Силу розуму додають вправи, а не спокій»/А.Поуп, англійський поет/
-
Перевірка домашнього завдання
- Усне опитування:
Що називають рівнянням?
Що таке корінь рівняння?
Що значить розв’язати рівняння?
Які властивості рівняння?
- повторення формул скороченого множення;
- повторення властивостей квадратного кореня.
-
Вивчення нового матеріалу:
-
Історичні відомості:
- Вавілон;
- Індія;
- Європа.
-
Вивчення нового матеріалу на мультимедійній дошці, ролик 10 хв.
-
Повторення основних правил рішень рівнянь:
-
-
-
-
Фізкульт хвилинка
-
Закріплення нового матеріалу
По готовим слайдам на мультимедійному екрані розібрати рішення рівнянь:
Розв’язати рівняння:
-
-
-
-
-
;два способи розв’язання:
-
;два способи розв’язання:
-
Перевірка рівня засвоєння знань та навичок
- Самостійна робота(тест 19, експрес-контроль) 1-2 варіанти
-
Підсумок уроку.
Яка мета поставлена?
Чого досягли?
Що нового вивчили?
-
Домашнє завдання:
§13 п. 17, запитання: 1-4-8 стр.155-156;
1 група №583;
2 група №585(1,2).