Урок 42
(математика)
Дата 22.11 2019
Клас 5б
Тема; Порядок виконання дій у виразах
Мета:
Формування предметної компетентності здобувачів освіти: розвивати компетентності здобувачів освіти про множення, ділення, додавання та віднімання натуральних чисел. Закріпити алгоритми виконання дій у виразах з дужками, з діями другого та першого ступеня. Розвивати компетентності визначати порядок дії у виразах , уміння обирати оптимальний варіант для розв’язування завдань
Формування ключових компетентностей:
Спілкування державною (і рідною у разі відмінності) мовами- міркувати, робити висновки на основі інформації, поданої в різних формах; розуміти, пояснювати і перетворювати тексти математичних задач (усно і письмово). Залучати школярів до пояснення своїх дій і звертати увагу на зв'язність мовлення. розв’язування виразів з коментуванням
Уміння вчитися впродовж життя-формувати вміння, аналізувати, контролювати, коригувати та оцінювати результати своєї освітньої діяльності;
Соціальна та громадянська компетентності-розвивати самостійність мислення при розв’язуванні різних вправ, формувати гнучкість і точність математичної думки, вміння дітей опираючись на свої знання працювати в групі, Розвивати вміння здобувачів освіти висловлювати власну точку зору
Тип уроку: розвиток компітентностей
Навчальні ресурси: підручник, робочі зошити, презентація, наочний матеріал.
Перебіг уроку:
І. Організаційний момент.
– Добрий день, друзі мої! Сідайте, будь ласка.
ІІ. Мотивація освітньої діяльності. (слайд 1)
-Соціологічні опитування по всьому світу показали, що найбільша кількість людей вважає щасливим числом «7», це й не дивно, адже практично у всіх культурах і релігіях з найдавніших часів «7» пов'язане з позитивною енергетикою.
Існує сім чудес світу, 7 днів тижня, 7 барв веселки, 7 гномів, 7 морів. А у нас сьогодні «сім математичних пригод.»
(слайд 2) Відкрийте, будь ласка, зошити, запишіть сьогоднішнє число. Класна робота
Тема: Порядок виконання дій у виразах
-Кожна людина перебуває постійно в подорожі, з якої черпає все красиве, нове і корисне. Хтось подорожує у сні, хтось наяву. Наше життя - це також подорож. Сьогодні ви подорожуватимете в незвичайному світі - світі математики. - Преред тим як відправитись в далеку дорогу нам треба зібраи валізи
ІІІ. Актуалізація компетентностей.
(слайд 3)
1 Пригода «Підготовча»
1. У якому порядку треба виконувати дії в числовому виразі, що містить тільки дії додавання та віднімання?
2. Як по іншому можна назвати дії додавання та віднімання?
3. У якому порядку треба виконувати дії в числовому виразі, що містить тільки дії множення та ділення?
4. Як по іншому можна назвати дії множення та ділення?
5. У якому порядку треба виконувати дії в числовому виразі, що містять дії першого та другого ступенів?
6 У якому порядку треба виконувати дії в числовому виразі з дужками?
Щоб подорожувати вам треба придбати квитки кожен учень отримує квиток
Щоб подорожувати нам треба придбати квитки. Кожен учень отримує квиток після того, як розв’яже усно приклад
Пригода 2.А тепер пригода для кмітливих та швидких
(слайд 4)( усний рахунок)
5 • 6 – 4 =26 8 • 0 + 1 =1 22 – 6 • 3=4
10 – 5 • 2=0 (7 – 2) • 3 =15 10 : 5 + 10=12
7 + 4 • 6 =31 (9 – 4) • 9 =45 8 • 4 – 30=2
28 – 9 : 3 =25 24 + 10 : 5 =26 16 + 7 • 5=51
Ось усі придбали квитки ,вирушаємо в подорож.
ІV. Розвиток компетентностей
-Скажіть будь ласка ви колись помилялись,?
- А помилку можна виправити ?
.Всі у житті помиляються
Я визначила порядок дій у виразах і прошу вас перевірити, якщо знайдете помилку виправите.
(слайд 5) Пригода 3 « Знайди помилку»
1 2 2 1
1) 45 + 25 – 10; 2) 80 : 10 • 5;
1 4 2 3 3 1 2 4
3) 8 • 7 – 24 : 8 + 15; 4) 50 – 30: 5 • 7 + 15.
Ви дуже добре впоралися з цією пригодою.
Кожна людина може подорожувати одна, або разом зі своїми друзями
-Скажіть ,буль ласка, який відпочинок буде більш цікавим?
Наступна пригода» разом ми сила»
(слайд 6) Пригода 4. « Разом ми сила»
Робота біля дошки
Один учень записує вираз на дошці, визначає порядок дій і виконує першу дію, другу дію виконує другий учень, третю третій і т.д.
4484 : 76 + 65379 : 93= 59 + 703 = 762
6432 – 6432 : (42 + 54) = 6432 - 67 = 6365
Фізкультхвилинка
В повсякденному житті кожен із нас приймав певні рішення. Іноді самостійно нам важко вирішити цю проблему, тоді ми звертаємося за допомогою.
Зараз ви будете працювати в парах
(слайд 7) Пригода 5. « Одна голова добре, а дві краще»
Ваше завдання за схемою скласти вираз та розв’язати
(20 + 63 : 7) • (11 • 4 - 24) = 29 • 20 = 580.
(слайд 8 ) Перевірка
Кожен із нас з подорожі везе сувеніри, подарунки своїм друзям.
(слайд 9 ) Пригода 6 «Подарункова»
Робота в групах . Діти отримують картку з умовою задачі,
Вам потрібно розв’язати задачу та скласти вираз
Яка група розв’яже першою , презентує задачу біля дошки.
Задача
Марічка купила 6 сувенірних підвісок для ключів вартістю 4 грн. за одну і декілька сувенірних магнітів на холодильник вартістю 4 грн. за один магнітик .Скільки сувенірних магнітів на холодильник купила Марічка, якщо за всю покупку вона заплатила 52 грн.?
Розв’язання
(52 – 4 * 6) : 4 = 7 (порцій)
V. Підсумок уроку. Рефлексія.
Наші математичні пригоди підійшли до завершення. Ми виконували багато різних вправ , застосовуючи алгоритми порядка дій у виразах. Ваші оцінки за урок.
Яким був урок?
Із пропонованих на дошці слів виберіть1- 2 , які відповідають враженню від уроку: ігровий, пізнавальний, захопливий, корисний, цікавий, повчальний, актуальний радісний, успішний.
VІІ. Домашнє завдання
Прочитати 15, вивчити правила, виконати № 474, 475, 476*.