Тема: Презентація результатів проектної діяльності. Контроль якості виробу. Само оцінювання та оцінювання робіт
Очікувані результати:
Знаннєвий компонент - Розуміє етапи проектування
Діяльнісний компонент - Розрізняє етапи проектної діяльності.
Ціннісний компонент - Обґрунтовує взаємозв’язок між дотриманням технології виготовлення та якістю виробу
Мета: навчити презентувати власний виріб, оцінити зусилля, творчий підхід, виявити досягнення та недоліки під час роботи над проектом, створити атмосферу активної пізнавальної діяльності учнів, виховувати пріоритет творчості, розумне критичне ставлення до результатів власної роботи та роботи інших, зберігати дух взаємоповаги під час обговорення результатів роботи.
Очікувані результати: здобувачі освіти презентують свій виріб, виконують самооцінку проекту.
Основні поняття: презентація, самооцінка виконаної роботи.
Тип уроку: узагальнення знань, умінь і навичок учнів.
Хід уроку:
І. Організаційна частина
Притча «Усе у твоїх руках»
У далекі часи в одному місті жив Майстер зі своїми учнями. Найрозумніший серед них одного разу замислився: «А чи існує таке запитання, на яке Майстер не зміг би дати відповіді?» Хлопчина подався на квітучий луг, спіймав найгарнішого метелика й заховав його між долонями. Метелик почав чіплявся лапками й лоскотати його руки. Посміхаючись, хлопчина підійшов до Майстра й запитав:
— Скажіть, Майстре, який метелик у мене в руках: живий чи мертвий?
Учень міцно тримав метелика в зімкнутих долонях і був готовий будь-якої миті стиснути їх заради своєї істини. Не дивлячись на руки учня, майстер відповів: — Усе у твоїх руках!
Діти, для того щоб у майбутньому чомусь навчитись й стати справжнім Майстром, треба довго й наполегливо працювати. Бажання, наполеглива праця та творчий підхід у цій справі неодмінно принесуть вам задоволення і результат. Тому згодом ви зможете із упевненістю сказати: «Моя майстерність — в моїх руках!». Отож, сьогодні наш урок відбуватиметься під девізом «Усе в наших руках» ( прикріпити вислів на дошку ) Слайд 2
Тренінгова вправа «Прикрась ялинку» (Слайд 3 )
Напередодні Нового року пропоную прикрасити ялинку, щоб запанувала атмосфера свята, казки. Оберіть ялинкову кульку. На зворотному боці кожної написано прислів’я. Читаючи його, прикріпить кульку на ялинку, пояснюючи його значення.
Підсумок : прикрашена власноруч ялинка символізуватиме розквіт вашої майстерності, вашу наполегливу діяльність із виконання творчого проекту й успішний результат.
В свою чергу сподіваюсь, що ви сьогодні будете старанними, активними, проявите творчість і наполегливість. А в кінці уроку перевіримо, чи досягли ми разом поставленої мети. Працювати будемо бригадами , і нагадую, що продовжують діяти певні правила, які не можна порушувати ні за яких обставин. (Слайд 4 )
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів
Одним із найулюбленіших свят є свято Нового року. Існує традиція - дарувати подарунки своїм близьким, рідним. Сьогодні в нашій творчій майстерні панує особлива атмосфера, адже кожен з вас упродовж попередніх занять старанно працював, докладав чималих зусиль для того, щоб урешті- решт довести, що цей час витрачено недарма і що результат вашої праці зможуть побачити і оцінити інші. Давайте пригадаємо, що ми вивчали на попередніх уроках які набули знання. Тому сподіваюсь на ваші правильні відповіді, активність, кмітливість, взаємоповагу.
ІV. Повідомлення теми, завдань уроку
Сьогодні Ви продемонструєте ваші вміння, презентуючи виготовлені вироби. Ми проведемо урок- змагання з перевірки теоретичних знань «Фарби майстерності». (Слайд 5 )
ІV. Основна частина уроку. Презентація творчих виробів учениць
Представлен набір предметів, інструментів. По черзі учениці повинні пояснити класу їх призначення.
Ножиці.
Крейда
Голка
Гольниця
Невидимки
Шаблон
Ескіз
Нитки
Олівець
Обмін роботами, взаємоперевірка.
1 команда - Які інструменти використовуються для виготовлення подарунків?
2 команда - З яких конструкційних матеріалів можна виготовити подарунки?
3 команда - Як можна оздобити подарунки?
Роздаю картки з назвами етапів технологічного процесу виготовлення виробу.
Завдання: Розташуйте картки в правильній послідовності.
Етапи технологічного процесу
Відгадати, що лежить в чарівніййй скриньці. Даються чотири підказки:
№ |
Назва робочого органу швейної машини |
Призначення робочого органу |
1 |
Голка |
|
2 |
Човник |
|
3 |
Шпульний ковпачок |
|
4 |
Ниткопритягувач |
|
5 |
Зубчата рейка |
|
6 |
Притискна лапка |
|
Презентація творчих виробів учениць
За цікаву, змістовну рекламу —10 балів.
Для того щоб товар дійшов до споживача, його треба рекламувати. Слово «реклама» походить від французької мови, це оголошення про товар і послуги у формі, найбільш здатній привернути увагу людей. Засоби можуть бути різноманітними.
Давайте заповнимо картку оцінювання виробу.
Діти працюють в парах, оцінюючи етапи портфоліо, вироби один одного. Підсумовуються бали за усні відповіді та проект. Виставляється оцінка.
Щоб шити м'які іграшки- потрібно запам'ятати значення слів
Для цього короткий словничок готовий!
Ой, що це трапилося з нашим словничком, він весь розсипався, і терміни та значення слів переплуталися. Давайте спробуємо зібрати. Гра називається «Знайди пару». Встанови відповідність між терміном та його значенням
1бригада
Хутро
|
процес зшивання деталей |
Шаблон
|
ворсистий матеріал, що використовується для пошиття іграшок-звірів. |
З'єднання
|
вирізані з картону деталі іграшки |
2 бригада
Синтепон |
вирізані з тканини деталі іграшки |
Деталі крою |
малюнок майбутньої іграшки |
Ескіз |
наповнювач м'якої іграшки. |
3 бригада
Розкрій |
процес, в якому використовується вата, синтепон |
Фетр |
ворсиста тканина, щильна, при розрізі край не обсипається |
Набивання |
процес, що складається з обведення лекал і вирізування деталей з тканини і хутра |
VI. РЕФЛЕКСІЯ
Вибери іграшку, яку б ти хотіла купити, але не свою. Обгрунтуй свій вибір.
VII. Підсумок уроку
Мої очікування від уроку справдилися. Щойно ми стали свідками чарівного дійства, створеного нашими спільними зусиллями. Ви вміло впоралися з поставленими завданнями
VIII. Домашнє завдання. – випереджальне завдання ( добрати цікаву інформацію за наступними темами)
1 бригада Лялька – мотанка як самобутнє явище у побуті та мистецтві українців.
2 бригада - Обрядово-магічні функції ляльок (оберіг, заступник тощо).
3 бригада - Види народних ляльок з тканини, їх класифікація і функціональні особливості
Проектна діяльність розвиває ваші творчі здібності, мислення, розширює кругозір, ви отримуєте нові навички й уміння роботи з різними матеріалами.
Ми з вами виготовляли подарунки до Нового року, тож давайте пригадаємо історію цього свята.
Лист самооцінювання
№ |
Види робіт |
Критерії |
Бали |
|
Гра «Підказка» |
Правильна відповідь -1 |
|
1 |
Вправа «Так чи ні» |
Активно 2 Виконавець 1 Не працював 0 |
|
2 |
Робота в групах «Теоретичний пошук» |
Активно 2 Виконавець 1 Не працював 0 |
|
3 |
Гра «Всі фігури, станьте в ряд» |
Активно 2 Виконавець 1 Не працював 0 |
|
4 |
Гра «Чарівна скринька »
|
Вгадав з 1 підказки – 2 бали Вгадав з 2 підказки – 1,5 бали Вгадав з 3 підказки – 1 бал Вгадав з 4 підказки – 0.5 бали |
|
5 |
Гра «Розумники» |
Активно 1 Виконавець 0,5 Не працював 0 |
|
|
Гра «Словник» |
Активно 2 Виконавець 1 Не працював 0 |
|
|
Всього |
12 балів |
|
6 |
Практичне завдання. Захист проекту. |
За цікаву, змістовну рекламу —2 бали |
|
|
Привабливий зовнішній вигляд- 3 бали Можливість використання -3 бали Якість виконання - 4 балів |
|
|
|
Всього |
12 балів |
|
Якщо залишися час. Свята бувають різні. Але що в них схоже - подарунки! Як же потрібно приймати подарунки і зустрічати гостей? У мене в руках віяло з питань. Кожна учасниця витягує питання і дає повну відповідь
Вручення подарунків має супроводжуватися ... (добрими побажаннями і посмішкою)
Якщо подарунок не дуже обрадував, то ви ... (не покажіть ні невдоволення, ні розчарування)
Отримавши подарунок, ви ... (розгорнете і скажіть: «Як здорово! Я дуже радий отримати цю книгу. Спасибі!»)
Якщо вам подарували квіти, то ви ... (радісно поставите їх у вазу так, щоб всім добре було видно)
Якщо вам подарували солодощі, то ви ... (почастуєте ними друзів за чаєм)
Чи можна відмовитися від подарунка? (Відмовитися від подарунка - значить, серйозно образити того, хто дарує)
Якщо хто-небудь з гостей прийшов без подарунка, то ... (привітайте його так само сердечно, як і інших)
Якщо хтось приніс чудовий дорогий подарунок, що викликає захоплення, то пам'ятайте, що ... (висловлюючи подяку за нього, ви не повинні сконфузити гостей, що з'явилися з більш скромними подарунками)