Тема уроку. Розпізнавання та добирання протилежних за значенням слів. Перетворення тексту шляхом заміни окремих слів на протилежні за значенням.
Мета : учити учнів розпізнавати і добирати протилежні за значенням слова;
Формувати навички перетворення тексту шляхом заміни окремих слів на протилежні за значенням;
Розвивати критичне мислення , творчі здібності, увагу, спостережливість;
Збагачувати словниковий запас учнів;
Формувати компетентність спілкування рідною мовою, соціальну, громадянську;
Виховувати почуття товариськості.
Хід уроку
І вступна частина
Перед початком уроку учень отримує сонечко , вирізане з паперу. На звороті написано цифри 1,2,3, 4, 5. Кожна дитина ,отримуючи сонечко , сідає за парти, розставлені для проведення уроку в групах, відповідно отриманого номера.
На отриманому сонечкові дітки малюють посмішку.
Сьогодні у вас на душі сонячно. Отже, зумієте своїм теплом зігріти своїх друзів.
У кожної групи на парті лежить конверт з буквами. Дітям потрібно скласти слово.
1-а : КОРАБЕЛЬ
2-а : ПОДОРОЖ
3-я: МОРЯКИ
4-а :ВІТРИЛА
5-а: ЦІКАВА (слайд 1)
Каліграфічна хвилинка: (слайд 2)
Кк Кк Кк ко ра аб ель корабель (слайд №3)
Два брати жили на світі,
Був один з них працьовитий,
А другий ледачий дуже.
Слухай казку про них, друже.
якщо один брат вставав,
Другий спать мерщій лягав.
Той стоїть, а той сидить.
Той мовчить, а той кричить.
Той хоробрий і правдивий,
Той брехливий, полохливий.
Той розумний, той дурний.
Той великий, той малий.
День і ніч брати сварились
І ніколи не мирились.
Все, що перший будував,
Другий миттю руйнував.
Кожен рать повів свою,
Стрілись вороги в бою.
Із високим стрівсь низький,
На товстого йшов тонкий.
Стрів білявого чорнявий,
Огрядного — худорлявий.
На сумного йшов веселий,
На тендітного — дебелий.
Ця кривавая війна —
Нині сива давнина.
ІІ Основна частина
Голосно- тихо
Малий- великий
Здалеку- зблизька.
( учні по черзі пишуть на дошці)
Руханка «Море» (https://www.youtube.com/watch?v=602DoO6SuRE)