Мета уроку : розкрити принципи укладання таблиць додавання і віднімання числа 4; формувати вміння додавати число частинами, порівнювати значення виразів з даними числами; закріплювати навички креслення відрізків заданої довжини; розвивати швидкі та точні обчислювальні навички, математичне мовлення, увагу, пам'ять, логічне мислення, кругозір учнів, виховувати любов до математики.
Тема: Складання таблиць додавання і віднімання числа 4 . Вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання 4. Побудова відрізка заданої довжини.
Мета: розкрити принципи укладання таблиць додавання і віднімання числа 4; формувати вміння додавати число частинами, порівнювати значення виразів з даними числами; закріплювати навички креслення відрізків заданої довжини; розвивати швидкі та точні обчислювальні навички, математичне мовлення, увагу, пам’ять, логічне мислення, кругозір учнів, виховувати любов до математики.
Обладнання: каса цифр, таблиці додавання і віднімання числа 4, предметні малюнки, малюнок Незнайки, Черепахи.
Тип уроку: комбінований
Хід уроку
І Організація початку уроку
Всі за парти ми сідаємо.
До роботи приступаємо.
Щоб помилок уникати,
Треба пильність розвивати.
2. Перевірка готовності до уроку
ІІ Повторення і систематизація навчального матеріалу.
5 =
4 =
Відгадайте, діти, милі!
Дружать з нею усі звірі,
Саме стільки лапок мають,
Вправно ними чеберяють. ( цифра 4)
ІV Оголошення теми уроку
V Вивчення нового матеріалу
4 = 1 + 1+ + 4 = 1+
4 = 2 + 4 = + 1
- На першій полиці лежить 3 книжки. Незнайкові треба
з другої поличці перекласти на першу 4 книжки.
Яким чином можна це зробити?
а) – Перенести по одній книжці.
3+1+1+1+1=7 + + + +
б) – Перенести спочатку 1 книжку, а потім ще 3.
3+1+3=7
+ +
в) – Перенести спочатку 3 книжку, а потім ще 1.
3+3+1=7
+ +
г) – Перенести спочатку 2 книжку, а потім ще 2.
3+2+2=7
+ +
Раз, два - дерева!
Три, чотири - вийшли звірі!
П'ять, шість - пада лист!
Сім, вісім - птахи в лісі!
Дев'ять, десять - он сунички
Підвели червоні личка!
а) Робота з таблицями додавання і віднімання числа 4.
- Розгляньте малюнки. Поясніть, як складено приклади на додавання (віднімання)
б) Розв’язання прикладів
6 – 4 + 2 7 + 3 – 4
9 – 3 + 4 5 + 4 – 3
8– 4 – 4 7 + 1 – 4
У мішку було 7 подарунків. Подарували 4 подарунки. Скільки залишилося?
- Про що йде мова в задачі?
- Скільки в мішку було подарунків? (7)
- Скільки подарували? (4)
- Яке запитання задачі?
- Якою дією будемо розв’язувати задачу? Чому?
- Який приклад складемо?
VІ. Закріплення вивченого
а) Гра «Допоможи Черепасі»
Коментоване складання прикладів з наступним записом результатів в клітинки.
… + 4 = 6 10 – …= 6
… + 4 = 8 9 – … = 5
3 + … = 8 6 – … = 3
б) Розв’язання текстової задачі
У книжці 9 сторінок. Оленка прочитала 4 сторінки. Скільки сторінок залишилося прочитати?
- Про що йде мова в задачі?
- Що означає число 9? (загальна кількість сторінок)
- Що означає число 4? ( кількість прочитаних Оленкою сторінок)
- Яке запитання задачі?
- Якою дією будемо розв’язувати задачу? Чому?
- Який приклад складемо?
в) Креслення відрізка заданої довжини
7 см
2. Задачі – вірші
У садок до годівниці
прилетіли три синиці.
Потім ще чотири птиці.
Скільки птиць на годівниці?
(3+4=7)
Під дубочком п’ять грибочків,
під сосною їх чотири.
Скільки разом? Полічили?
(5+4=9)
VІ І. Підсумок уроку
- Над чим працювали на уроці?
Ось і пролунав дзвінок –
Закінчився наш урок.
За роботу по заслузі
Щиро дякую вам, друзі.