Розробка для проведення уроку української мови в 2 класі за темою "Рукавичка". Вважаю, цей матеріал допоможе колегам підготувати більш якісний урок за короткий термін часу. Хочу поділитися своєю роботою з усіма вчителями, що нестандартно ставляться до вивчення усної народної творчості в початковій школі, намагаються прищеплювати дітям людяність, толерантність, любов до книги та до читання художньої літератури, розвивають в учнях критичне мислення. Бажаю всім успіху!
РОЗРОБКА УРОКУ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ,
ПРОВЕДЕНОГО В 2 КЛАСІ
КЗО «СЗШ № 93» ДМР
ТЕМА: У КАЗКИ В ГОСТЯХ. «РУКАВИЧКА»
(УКРАЇНСЬКА НАРОДНА КАЗКА)
Розробила: Пудова В. Ф.
Тема: У казки в гостях. Українська народна казка «Рукавичка».
Мета: ознайомити учнів з українською народною казкою «Рукавичка», вчити читати за особами, розвивати вміння слухати- розуміти українську мову, увагу, пам’ять, мислення, зв’язне мовлення; прищеплювати інтерес і любов до української народної творчості; виховувати інтерес до читання казок.
Обладнання: відеозапис казки «Рукавичка», презентація до уроку, капелюшки з зображенням героїв казки, карточки з прислів’ями для роботи в парі, виставка дитячих книг українських казок.
ХІД УРОКУ
I. Організація класу.
Ось і дзвоник пролунав, працювати час настав.
Тож і ти часу не гай, працювати починай.
Сперше сядуть лиш дівчатка, а за ними і хлоп’ятка.
Хто хоче правильно читати,
Слова повинен вимовляти
Виразно, чітко та уміло,
аби було всім зрозуміло.
I I. Робота над розвитком артикуляційного апарату, навичок читання.
Прочитайте скоромовку: Біг додому лісом лис, шелестів над лисом ліс.
I I I. Оголошення теми уроку. Слайд 5
Невеличкі дві хатини,
В них м’які і теплі стіни.
По п’ять братиків малих
Проживає в стінах тих. (Рукавички)
IV. Перевірка домашнього завдання
2. Гра «Хто у кого?» (Учитель називає диких тварин, а діти називають їх малюків.) Слайд 6
Ведмідь - … заєць - …
білка - … вовк - …
їжак - … лисиця - …
-Прочитайте порівняння. Чи все в них правильно? Слайд 7
Розплутайте їх. Про кого так кажуть?
Голодний, як їжак.
Неповороткий, як лисиця.
Колючий, як вовк.
Хитрий, як ведмідь.
V. Актуалізація опорних знань учнів.
Маю книжку невеличку, І зайчисько- вуханець,
В ній живе руда лисичка Півник - кращий співунець.
Та колючий їжачок, Ще й Телесик на човні
Та солом’яний бичок, Усміхається мені.
Григорій Сковорода - український поет, байкар, філософ, сказав:
«Книги- найкращі порадники, найвірніші друзі!» Слайд 11
VI. Фізкультхвилинка «Танцювали зайчики» Леонід Куліш- Зіньків
Танцювали зайчики у гайку, на сніжку біленькому, на сніжку.
Вибивали лапками гопака, хоч мела хурделиця, ще й яка!
Гарно побігайчики стриб та скік- зустрічали зайчики Новий рік.
Слайд 12
VII. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу.
- Поясніть назви звірів.
VII. Закріплення та осмислення нового матеріалу.
-Як могла закінчитися казка, якби дідусь не повернувся за рукавичкою?
Землю сонце прикрашає, а людину праця.
Не вчись руйнувати, а вчись будувати.
Без труда нема плода.
З добрим дружись, а лихого стережись.
Справжній друг пізнається в біді.
VIII. Підсумок уроку.
IX. Домашнє завдання. Слайд 23
1