Розробка уроку я у світі для 3-го класу. Тема: Людські чесноти . Доброта. Делікатність .

Про матеріал
Тема: Людські чесноти . Доброта. Делікатність . Мета: продовжити знайомити учнів з людськими чеснотами, вчити характеризувати події та явища, як прояв добра і зла, розкрити моральний зміст доброти;делікатності ; сприяти розвитку в учнів мотивації до добрих, гуманних вчинків, розвивати мислення, творчу уяву, збагачувати словниковий запас; виховувати бажання жити за золотим правилом моралі. прагнення виробити у собі кращі людські якості.
Перегляд файлу

Тема: Людські  чесноти . Доброта. Делікатність .

Мета: продовжити знайомити учнів з людськими чеснотами, вчити
характеризувати події та явища, як прояв добра і зла, розкрити
моральний зміст доброти;делікатності ;
сприяти розвитку в учнів мотивації до добрих, гуманних вчинків,
розвивати мислення, творчу уяву, збагачувати словниковий запас;
виховувати бажання жити за золотим правилом моралі. прагнення виробити у собі кращі людські якості.

Обладнння: завдання на карточкаж , зображення куща

Тип уроку : засвоєння нового матеріалу

                                         Хід уроку:

І.Організаційний момент.
Продзвенів уже дзвінок
Всім пора нам на урок.
Поверніться до гостей
Скажимо їм :«Добрий день!»


– Я сьогодні рада вас усіх вітати у нашому дружньому колі. І хочу вам подарувати свою посмішку. Якщо у вас також гарний настрій поділіться, будь ласка, посмішками зі своїми друзями .

ІІ. Актуалізація опорних знань
- На попередніх уроках ми говорили про людські чесноти. Давайте їх з вами пригадаємо
- Для цього я пропоную вам відповісти на деякі питання .
1. Людина, яка вживає слова «пробачте, дякую, спасибі»
а) ввічлива

2.Щедрість – це…
б) уміння ділитися з іншими
3. Людину, яка  нехоче поділиться з ближнім , називають:
в) жадібною

.
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
- А сьогодні ми з вами поговоримо про ще одну людську чесноту.
- Відгадайте про яку?

: На дошці зашифроване слово: РОТАДОБ.
- Тема нашого уроку: «Людські чесноти. Доброта. Делікатність ». Отже, сьогодні ми будемо говорити про добро, добрі вчинки, добрих людей.

ІV. Робота над темою уроку

Вступне слово вчителя про добро, добрі вчинки.

а) метод «Асоціативного куща»
- Скажіть мені, будь-ласка, а що таке доброта? (співчуття, гарні справи, взаєморозуміння, повага)

б)робота з підручником
- Давайте прочитаємо, як нам словник пояснює значення цього слова( с.77 )
в) бесіда з елементами розповіді
Доброта – це співчуття, щирість, щедрість. Добра людина з любов’ю ставиться не тільки до людей, а й до тварин і рослин. Адже ми всі – частина живої природи.
Ще з давніх часів люди завжди цінували чесність, правдивість, гарні вчинки, допомогу слабшому і меншому. . Я думаю, що кожен з вас намагається бути таким.. І про це ми сьогодні будемо говорити на уроці.

2.Групова робота. Робота над прислів’ями.
Завдання: з’єднати частини прислів’я записати утворене прислів’я на промінчиках, які лежать у вас на партах і пояснити його значення. (дітям роздаються конверти з розрізаними прислів’ями.)

- Хто людям добра бажає, той і собі має.
- Не одяг прикрашає людину, а добрі діла.
- Добрий чоловік – надійніше кам’яного мосту.
- Добро довго пам’ятається, а лихо ще довше.
Не роби людині того, чого не бажаєш собі
Поводься з друзями так, як хочеш, щоб поводилися з тобою
- Все добре переймай, а злого уникай.
- Добру людину і бджола не жалить..

3.Фронтальна робота Гра «Літературне лото». «Вчинок героя»
Вгадай казку і оціни вчинок героя:
- Сидить півник на печі,
Їсть смачненькі калачі,
Тут лисичка прибігає,
Півника мерщій хапає,
Біжить котик рятувати,
В лиса півника забрати. («Котик і півник»)


- Хто з героїв казки робив добрі вчинки, а хто злі?

- Він звірят усіх лікує,
Від халепи їх рятує,
І зайчат, і мавпенят,
Бегемотів і тигрят,
Вилікує він за мить
Все, що в звірів заболить,
Наш добрий лікар…(«Айболить)
- Яким був Айболить?


- Виріс цей хлопчина
З маленької деревини.
У печі зміючку спік,
Сам на дерево утік.
Його гусятко врятувало –
На крилечка свої узяло.
Принесло до тата й мами,
Частувалось пирогами. («Івасик-Телесик»)



- Ви молодці. Знаєте казки.
 

3.Фізкультхвлинка

- Добрі справи теж важко робити. Ви вже мабуть трішки втомилися? Тож давайте відпочинемо.



4. Робота за підручником.

а.).Українська народна казка «Вовк та кіт»
- Що трапилось із вовком?
- Що йому порадив кіт?
- Чому він не міг звернутись ні до Петра, ні до Дмитра, ні до Семена?
- Чи допоможе хтось вовкові в скрутну хвилину? Чому?

- Чого вчить нас ця казка?
 



ІV. Закріплення  вивченого матеріалу

б.)Читання казки «Добро і Зло» ( с. -79 ).
- Бесіда за змістом:
- Хто герої казки?
- Чому Зло замість цукру в кухлик із чаєм поклало сіль?
- Чому Добро, спробувавши підсолений чай, нічого не сказало Злу, а тільки подякувало за гостину?
- Чим Добро віддячило Злу?

 

– Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся ще про одну особистісну рису людини – делікатність.

– Після перегляду коротеньких сценок спробуйте пояснити, що означає ця людська чеснота?

^ 2. Залучення дітей до проведення рольових ігор.


1. Сценка «Чужий лист»

Хлопчик бере листа, читає адресу, звертається до дівчинки:

– Я знайшов у своїй поштовій скриньці лист, який адресований тобі. Його я не відкривав (віддає лист дівчинці).

– Дякую, що ти не читав листа.


^ 2. Сценка «Шафа»

Дівчинка ходить класом і заглядає у шафи.

3. Сценка «Речі з пенала»

Дівчинка розсипала речі з пенала. Хлопчик допоміг зібрати їх. Дівчинка подякувала.


^ 4. Сценка «Зошити»

1. Хлопчик і дівчинка біля столу вчителя заглядають у чужі зошити.

2. Полілогічне спілкування вчителя з учнями щодо розуміння ними змісту сценок.

– Чий вчинок вам сподобався? Що саме викликало ваше схвалення?

– Кого з цих героїв можна назвати делікатним?

– Що таке делікатність?


 3. Робота зі статтею підручника (с. 80).

– Прочитайте статтю і дайте відповідь на запитання:

– Про яку людську чесноту ви прочитали у статті?

– Як ви розумієте, що таке делікатність?

– Делікатність – це достоїнство чи недолік людини?

– Доведіть, що делікатність – це достоїнство?

– Замініть делікатність словом, близьким за значенням. 

V. Підсумки уроку

1.Складання дерева Доброти і добрих вчинків

Напишіть на ньому, одну рису характеру,якою повинна бути людина, щоб її любили та поважали інші. (доброзичливою, посміхненою, любити природу)
- А тепер по черзі виходьте і приклейте листочок на гілочки. Коли будете йти, то прочитайте, що ви написали.

(Учні прикріплюють до дерева листочки, які є пам’яткою добрих і корисних справ.)
VІ. Підсумок уроку

- Про що ми говорили на сьогоднішньому уроці?

- То що ж таке добро?

- Якими рисами характеру має бути наділена людина щоб її поважали інші?

 

 

 

 

docx
Додав(-ла)
Пірко Анжеліка
Додано
15 березня 2019
Переглядів
1489
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку